Fisher Price Jeż Uspokajacz z wibracjami – recenzja
Zdaniem eksperta

Fisher Price Jeż Uspokajacz z wibracjami – recenzja

Ten miły w dotyku i uroczy jeżyk może stać się najlepszym przyjacielem do przytulania. Jeż Uspokajacz marki Fisher Price to propozycja dla najmłodszych dzieci, już od pierwszych dni ich życia. Mięciutki materiał, łagodna muzyka i wibracje wpływają na zmysły dziecka.

udostępnij

Katarzyna OlszyńskaKatarzyna Olszyńska / 21-10-2019

Dzieci uwielbiają się przytulać i nie trzeba ich do tego długo namawiać. Szczególnie wieczorem, przed snem, kiedy najbardziej potrzebują ciepła, dotyku i bliskości, by móc się wyciszyć i spokojnie zasnąć. W związku z tym rodzice często decydują się na zakup zabawek, które umilają dziecku zarówno sen w nocy, jak i chwile w ciągu dnia, kiedy rodzic musi oddalić się od maluszka.

Ważne, by tego typu zabawki były wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów i w pełni bezpieczne dla dziecka. Dobrze, jeśli mają możliwość odtwarzania dźwięków lub wibracje, jak Jeż Uspokajacz z wibracjami Fisher Price.

Jeż Uspokajacz

Uroczy wyszywany pyszczek sprawia, że nawet dorośli chcą poznać jeżyka bliżej, dotknąć go i przytulić. Podobnie reaguje również półroczny dzidziuś. Dzięki temu, że pyszczek jeżyka jest wyszywany i miękki, nie ma ryzyka zadrapania, uderzenia lub połknięcia, np. plastikowych lub szklanych oczu.

Jeżyk ma miękki polarowy brzuszek, uszy i łapki, które dziecko może chwytać. Elektroniczny mechanizm jest ukryty we wnętrzu maskotki i zabezpieczony bardzo mocnym rzepem. Jeżyk udostępnia 4 ustawienia, które można dopasować do upodobań maluszka.

 1. Pyszczek jeżyka
 2. Ukryty w brzuszku interaktywny przycisk
 3. Uszko jeżyka
 4. Futerko jeżyka
 5. Łapka jeżyka
 1. Pyszczek jeżyka
 2. Ukryty w brzuszku interaktywny przycisk
 3. Uszko jeżyka
 4. Futerko jeżyka
 5. Łapka jeżyka

Przytul mnie i słuchaj

Jeż Uspokajacz umożliwia ustawienie 1 z 4 różnych trybów dźwięków i wibracji:

 • krótkie odtwarzanie (15 sekund muzyki i wibracji lub krótki efekt dźwiękowy i wibracje) – idealny tryb podczas zabawy z dzieckiem;
 • długie odtwarzanie (10 minut uspokajającej muzyki oraz 5 minut kojących wibracji) – ciekawy tryb podczas podróży czy spaceru w wózku;
 • tylko wibracje (5 minut kojących wibracji) – tryb zachęcający dziecko do zainteresowania się zabawką, chwytania jej, manipulowania nią i podejmowania różnorodnych prób zabawy jeżykiem;
 • tylko muzyka (10 minut uspokajającej muzyki) – wycisza i przygotowuje dziecko do snu, idealny podczas zasypiania zarówno w nocy, jak i w czasie drzemki w ciągu dnia.
 1. Jeż z przodu
 2. Jeż z boku
 3. Jeż z tyłu
 4. Ukryty mechanizm elektroniczny
 1. Jeż z przodu
 2. Jeż z boku
 3. Jeż z tyłu
 4. Ukryty mechanizm elektroniczny

Dane techniczne

Jeż Uspokajacz z wibracjami:

 • jest przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia,
 • ma 5 sensorycznych doznań angażujących zmysł słuchu i dotyku,
 • odtwarza łagodną muzykę,
 • oferuje 2 poziomy głośności,
 • ma 4 tryby użytkowania: krótkie odtwarzanie, długie odtwarzanie, tylko wibracje,
 • nadaje się do prania w pralce w chłodnej wodzie, w delikatnym detergencie, przy użyciu programu do tkanin delikatnych lub prania ręcznego,
 • wymaga 3 baterii 1,5 V typu AA (R6).

Moja opinia

Przytulanka w postaci jeżyka zachwyciła mnie. Wciąż też chcą zasypiać z nim moje dzieci, które dawno już nie są niemowlakami. Dotykanie go sprawia przyjemność. Idealna tkanina wręcz zachęca do przytulania maskotki. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Jest możliwość wyjęcia całego mechanizmu elektronicznego, by zabawkę bez problemu uprać w pralce. Mam wrażenie, że futerko może ulegać drobnym uszkodzeniom podczas ciągnięcia lub gryzienia, więc trzeba uważać, żeby dziecko nie próbowało połknąć drobnych kłaczków. Szkoda, że nie wystarczy rozpiąć rzepu, aby móc zmienić tryb pracy urządzenia.

Ciekawa forma przytulanki, „uspokajacza” i pozytywki w jednym. Warto kupić ją maluszkowi.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro