Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Elektroniczne gadżety do kluczy

Nie od dziś wiadomo, że klucze mają wysoką tendencję do ukrywania się przed nami. Mowa zarówno o pęku, jak i pojedynczym kluczu. Aby uniknąć tego problemu, możemy wyposażyć się w jeden z prezentowanych w tym artykule produktów.

Elektroniczne gadżety do kluczy

Sprawdźmy, jakie elektroniczne gadżety warto podpiąć do pęku kluczy, aby zarówno zlikwidować problem ich ginięcia, jak i dodać praktyczne elementy pomagające nam podczas wykonywania codziennych zajęć.

Halo, halo! Gdzie moje klucze?

Pierwszym z elektronicznych gadżetów do kluczy, który warto mieć (szczególnie o zakupie powinni pomyśleć ci, którzy często je gubią) to oczywiście lokalizator. Wiele produktów w formie breloku ma naprawdę fajny wygląd, przez co będą pasować zarówno panom, jak i paniom. Szczególnie, jeśli kobiety lubią duże torebki, w których bardzo trudno coś znaleźć.

Jest to bardzo proste w obsłudze urządzenie, które może np reagować na nasze gwizdnięcie. Możemy także wyposażyć się w nieco bardziej zaawansowany lokalizator, który wyposażony jest w dodatkowy pilot. Do kluczy przyklejamy nadajnik, natomiast pilota zostawiamy w miejscu widocznym bądź po prostu nosimy go w kieszeni. W przypadku, gdy kolejny raz zgubiliśmy klucze klikamy na pilocie odpowiedni przycisk, a nadajnik zaczyna świecić oraz wydawać dźwięki. To znacznie ułatwi nasze poszukiwania. Oczywiście niekoniecznie musimy zainstalować nadajnik na kluczach. Może to być także nasz portfel, telefon czy nawet plecak. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Lokalizator dla geeka

Istnieją także elektroniczne gadżety, które zadowolą fanów nowych technologii. Mowa np. o lokalizatorze, w którym zastosowano technologię Bluetooth. Dzięki temu możemy w łatwości znaleźć np. nasze klucze, bagaż, a nawet auto, które zaparkowaliśmy na dużym parkingu. Współpracuje on zazwyczaj ze smartfonami działającymi z systemem Android 4.3 i nowszym, a także iOS 7.0 i nowszym. Krótko mówiąc, z praktycznie każdym, który jest dostępny na rynku.

Co ciekawe, elektroniczny lokalizator może działać także z aplikacją, która może poinformować nas jak daleko znajdujemy się od poszukiwanego przedmiotu. Co ważne, niekoniecznie taki lokalizator musi być wykorzystywany tylko do odnajdywania produktu. Ma on często funkcję alarmu. Jeśli przedmiot, do którego zaczepiliśmy czujnik znajdzie się poza naszym zasięgiem natychmiast zostaniemy o tym poinformowani za pomocą dźwięku dzwonka i wibracji. Dzięki temu przede wszystkim nie wyjdziemy z domu na przykład bez portfela, telefonu czy innej niezbędnej nam w dniu codziennym rzeczy. Mało tego, po podpięciu nadajnika do danego produktu możemy w aplikacji sprawdzić na mapie, gdzie dany przedmiot się znajduje. Z racji tego, że jest to urządzenie elektroniczne wymaga do działania zasilania, najczęściej są to małe baterie.

Nowoczesny, zaawansowany lokalizator do kluczy

Elektroniczne gadżety do kluczy to naprawdę przydatny wynalazek. Jednym z ciekawszych, a na pewno bardziej zaawansowanych produktów jest notiOne PLAY. Pozwala on w aplikacji sprawdzić, gdzie znajduje się zgubiony przez nas produkt. Co ciekawe, może on bardzo dokładnie zlokalizować czy np. zguba nie ukryła się w danym pomieszczeniu bądź też w konkretnym miejscu w ogrodzie. To znacznie ułatwienie w przypadku poszukiwań niewielkich przedmiotów, takich jak klucze. Mało tego, jeśli lokalizator umieścimy np. na obroży pupila, przy rowerze roweru czy na tornistrze naszego dziecka będziemy wiedzieli gdzie dokładnie się on znajduje. Zyskujemy więc pewność i bezpieczeństwo, a więc nie ryzykujemy utraty danego przedmiotu bądź stresu, gdzie znajduje się w danym momencie nasze dziecko.

Lokalizowanie jest banalnie proste. Instalujemy aplikację dostępną na smartfony z systemem Android lub iOS, a więc uruchamiamy sklep Google Play lub App Store i pobieramy darmowy program stworzony przez producenta notiOne PLAY. Następnie uruchamiamy go, a funkcja o nazwie “znajdź mnie” umożliwia dokładne zlokalizowanie przedmiotu. Jeśli jednak uruchomimy tak zwane “niewidzialne ogrodzenie”, dostaniemy powiadomienie, kiedy lokalizator znajdzie się poza zasięgiem naszego telefonu. W przypadku kliknięcia na breloku przycisku uruchamiany jest sygnał dźwiękowy, który ułatwia odnalezienie zguby.

Elektroniczny gadżet notiOne PLAY to bardzo zaawansowane urządzenie. Jego działanie nie opiera się tylko o technologię Bluetooth. Sygnał z lokalizatora odbiera ponad milion osób, które korzystają z aplikacji współpracujących z systemem notiOne. Dzięki temu znalezienie naszego lokalizatora możliwe jest nawet z bardzo dużej odległości. Warto również dodać, że lokalizator notiOne PLAY odporny jest na warunki atmosferyczne, a także na piasek i kurz.

Inne elektroniczne gadżety do kluczy, które warto posiadać

O lokalizatorach wiemy już wszystko. Nie wszyscy jednak potrzebują tego typu rozwiązania. Dla fanów elektronicznych gadżetów przygotowano także np. Breloki, które posiadają gry lub przydatne akcesoria. Jednym z nich jest mini gra, która zawiera produkcje znane z czasów dzieciństwa, takie jak: tetris, arkanoid, czołgi czy wyścigi. Brelok - elektroniczny gadżet do kluczy przyda się szczególnie tam, gdzie przede wszystkim niewygodnie byłoby nosić taki produkt lub nie będzie możliwości podpięcia konsoli do prądu. Mini gra w formie breloku nie ma takich problemów. Rozmiar jest znikomy, a bateria sprawia, że będziemy mogli grać przez długi czas. Dzięki temu np podczas stania w długiej kolejce, w środku transportu publicznego bądź po prostu w chwili nudy będziemy mogli umilić sobie czas.

Innym bardzo fajnym gadżetem do kluczy jest brelok w formie latarki. Przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe źródło światła. Latarka tego typu zazwyczaj wyposażona jest w energooszczędne diody LED, które świecą mocnym, białym światłem. Zasilane są małymi bateriami, możemy przypiąć je do kluczy i mieć cały czas ze sobą. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam trafić kluczem do zamka w nocy.

Jak widać możliwości jest dużo. Producenci starają się tworzyć coraz to ciekawsze elektroniczne gadżety do kluczy, aby tylko przykuć naszą uwagę. To, jaki produkt będzie dla nas interesujący zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych predyspozycji.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro