Ekspres do kawy pod choinkę – Święta 2019

Ekspres do kawy pod choinkę – Święta 2019

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dobrym prezentem dla bliskich na te mroźne dni będzie ekspres do kawy. Przygotowaliśmy listę pięciu polecanych modeli.

udostępnij

Piotr GrabiecPiotr Grabiec / 18-11-2019

Ekspres to urządzenie, które się przyda w każdym domu. Dzięki niemu można przyrządzić aromatyczne i smaczne napoje, które w mig rozgrzeją domowników oraz gości zimowymi wieczorami. W sprzedaży jest jednak wiele różnych modeli. Różnią się nie tylko wyglądem i ceną, ale również sposobem, w jaki parzą kawę.

Jaki ekspres do kawy kupić?

W rynku ekspresów do kawy można znaleźć takie, w których napoje przyrządza się z kapsułek, oraz takie, w których wystarczy zwykła zmielona kawa. Obie szkoły mają swoich zwolenników.

Ekspresy na kapsułki są tańsze, ale droższa jest ich eksploatacja. Modele ciśnieniowe są zaś droższe na start, ale późniejszy koszt pojedynczej kawy jest niższy. To na nich się skupiliśmy i sprawdziliśmy, które modele są warte uwagi.

Delonghi Ecam 350.55B

Automatyczny ekspres do kawy o nazwie Delonghi Ecam 350.55B w cenie około 2300 zł to model ciśnieniowy, który potrafi wygenerować ciśnienie do 15 barów. Moc tego modelu wynosi aż 1450 W. Do przygotowywania napojów można wykorzystać kawę ziarnistą oraz mieloną. Urządzenie obsługuje się za pomocą wyświetlacza LCD.

Bojler wykonano ze stali nierdzewnej, a młynek w tym modelu jest stalowy. W ekspresie do kawy Delonghi Ecam 350.55B nie zabrakło też płytki podgrzewającej filiżanki oraz dyszy spieniającej z regulacją emisji pary. W zestawie znalazł się też pojemnik na mleko. To spore ułatwienie podczas korzystania z systemu spienienia mleka LatteCrema.

Delonghi Ecam 350.55B ma kilka różnych automatycznych programów. Można przygotować bez większego trudu takie napoje jak caffe latte, cappuccino i espresso. Oprócz tego urządzenie ma dodatkowe funkcje takie jak automatyczny program czyszczenia i odkamieniania oraz pamięć ustawień ulubionej kawy.

Krups EA8298

Innym ciekawym modelem jest Krups EA8298. Ten ekspres można kupić za około 1,5 tys. zł. Osiąga on ciśnienie 15 barów przy mocy 1450 W, a jego pojemność to 1,7 l. Pozwala na przygotowywanie napoju z ziaren, a w obudowie znalazło się miejsce na młynek żarnowy. Kawę można mielić w trzech ustawieniach stopnia zmielenia. Do sterowania urządzeniem wykorzystywany jest ekran LCD.

Krups EA8298 potrafi również spieniać mleko, a w obudowie ekspresu znalazł się na nie osobny pojemnik. Urządzenie ma kilka różnych programów, w tym parzenie cappuccino (w tym funkcję One Touch Cappuccino) i parzenie espresso oraz trzy ustawienia temperatury. Pojemnik na kawę ziarnistą pozwala zmieścić jej 260 gramów. Z kolei pojemnik na odpady pozwala zebrać ich 9 porcji.

Philips LatteGO EP5330

Kolejnym wartym uwagi ekspresem jest Philips LatteGO EP5330. Za urządzenie trzeba zapłacić około 2 tys. zł. To model działający w trybie ciśnieniowym (do 15 barów) z mocą 1850 W. Schowany w obudowie urządzenia ceramiczny młynek potrafi mielić kawę w pięciu różnych ustawieniach grubości. Do tego dochodzi funkcja spieniania mleka, a pojemnik na wodę ma objętość 1,8 l.

Philips LatteGO EP5330 potrafi przygotować sześć różnych rodzajów kawy. Wspierane są programy takie jak espresso, czarna kawa, americano, cappuccino, latte macchiatto i cafe au lait. Funkcja memo zapamiętuje takie parametry jak temperatura, moc oraz proporcje kawy do mleka, by odtwarzać je wszystkie jednym przyciskiem. Urządzenie obsługuje się z poziomu ekranu LCD.

Saeco Aulika Focus V2

Ciekawą propozycją w cenie ok. 3 tys. zł jest automatyczny ekspres ciśnieniowy Saeco Focus V2. Urządzenie pracuje z mocą 1450 W i potrafi wygenerować ciśnienie 15 barów. Urządzenie zostało wyposażone w podwójne obwody hydrauliczne, dzięki czemu jest bardzo wydajne i pozwala na przygotowywanie dwóch napojów jednocześnie.

Do mielenia kawy wykorzystywany jest ceramiczny młynek, a do obsługi urządzenia wykorzystywane jest graficzny cyfrowy wyświetlacz. Zbiornik na kawę w ekspresie Saeco Aulika Focus V2 ma pojemność 350 gramów, a na wodę – 2,2 l. Pojemność zbiornika na fusy to zaś aż 18 porcji kawy.

Ekspres ma funkcję One Touch Cappuccino, która ułatwia przygotowywanie kawy jednym przyciskiem. Ciekawym dodatkiem w modelu Saeco Aulika Focus V2 jest technologia Pinless Wonder, dzięki czemu można uzyskać pyszną mleczną piankę, a podczas jej przyrządzania mleko nie pryska na boki.

Adler AD4404

Dla osób, które poszukują znacznie tańszego sprzętu, ciekawym wyborem może być Adler AD4404. Za ten ekspres ciśnieniowy trzeba zapłacić jedynie około 300 zł. Działa on z mocą jedynie 850 W, ale potrafi wygenerować ciśnienie na poziomie 15 barów. Zbiornik na wodę ma objętość 1,6 l.

Do urządzenia wkłada się już zmieloną kawę, a ekspres Adler AD4404 potrafi przygotować espresso lub cappuccino. Wrzątek i para wytwarzana w ciągu kilku sekund, a główny przycisk ma lampki kontrolne: zasilanie, parzenie i para. Urządzenie wygląda bardzo elegancko, a bojler wykonany został ze stali nierdzewnej.

Zobacz również pozostałe poradniki świąteczne!

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro