Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Ekspres ciśnieniowy do 600 zł – 6 polecanych modeli

Ekspresy do kawy cieszą się coraz większą popularnością. Polacy zaczęli doceniać nie tylko dobrą kawę, ale też różne jej rodzaje. Okazuje się, że na ekspres nie trzeba wydawać majątku. W przypadku modeli ciśnieniowych ciekawe urządzenia znajdziemy w cenie do 600 zł.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski 29-08-2015 aktualizacja: 27-12-2018

Czas czytania: 5 min

Ekspres ciśnieniowy do 600 zł – 6 polecanych modeli

Polacy przestali się ograniczać tylko do kawy rozpuszczalnej lub sypanej i z mlekiem lub czarnej. Zaczęliśmy doceniać różne jej rodzaje i smaki, jak chociażby cafe latte, espresso, lungo, mocha czy też cappuccino. Każdą z nich możemy przygotować dzisiaj w swoim własnym domu. Wystarczy do tego ekspres do kawy, nawet taki do 600 zł.

Adler AD4404

Adler AD4404 to pierwsza propozycja ekspresu ciśnieniowego w cenie do 600 złotych. Co ważne, model ten można kupić już za około 400 złotych, co należy uznać za bardzo atrakcyjną ofertę. Oferuje on moc 850 W, a kawę zaparza pod ciśnieniem 15 barów, dzięki czemu wyciąga z niej intensywny smak. Miłośnicy cappuccino oraz latte ucieszą się z wbudowanego spieniacza do mleka. Wyjmowany zbiornik na wodę ma pojemność 1,6 litra. To wszystko sprawia, że ekspres pozwala w szybki sposób przygotować kilka kaw na wypadek odwiedzin znajomych lub rodziny.

Philips Senseo HD7825

Philips Senseo HD7825 to propozycja nieco innego typu. Ekspres korzysta ze specjalnego systemu parzenia kawy z saszetek. To rozwiązanie podobne do kapsułek, chociaż Philips zapewnia o wyższości swojego mechanizmu. Wydobywany smak ma być bogatszy i bardziej intensywny. Ma to być zasługa między innymi rozprowadzania wody przez 45 dysz aromaterapeutycznych. Urządzenie wyposażone jest w pojemnik na wodę o pojemności 0,9 litra oraz szeroką podstawkę, która pomieści nawet dwie filiżanki jednocześnie. Miłym dodatkiem jest wskaźnik zakamienienia. Cena to nieco ponad 300 złotych.

Blaupunkt CMP301

Blaupunkt CMP301 to model pod wieloma względami podobny do proponowanego wcześniej produktu marki Adler. Również jest wyposażony w pompę o ciśnieniu 15 barów i ma moc 850 W. Producent chwali się przede wszystkim prostotą obsługi, która sprowadza się do naciśnięcia trzech przycisków, aby przygotować świeżą kawę. Firma Blaupunkt nie zapomniała też o dodaniu spieniacza do mleka, który pozwala na przygotowanie cappuccino oraz kaw w stylu latte. Pojemnik na wodę na pojemność aż 1,6 litra, co ułatwia przygotowanie kilku napojów jeden po drugim. Za Blaupunkt CMP301 trzeba zapłacić około 400 złotych.

Botti Dolce CM5005-GS

Botti Dolce CM5005-GS to ciśnieniowy ekspres do kawy o mocy aż 1050 W. Dzięki temu błyskawicznie podgrzewa wodę, co pozwala na szybkie przygotowanie pobudzającego trunku. Wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 1,25 litra. Producent zadbał też o bezpieczeństwo za sprawą mechanizmu chroniącego przed przegrzaniem oraz ciśnieniowego zaworu. Kawa parzona jest pod ciśnieniem 15 barów. Dużą zaletą tego modelu jest cena – zaledwie 250 złotych.

Labesto LECM6010S

Labesto LECM6010S to urządzenie, które na tle konkurentów wyróżnia się nowoczesnym i odważnym designem. Jednocześnie nie ustępuje niczym pod względem możliwości. Ma moc aż 1470 W i podgrzewa wodę w zaledwie 150 sekund. Zastosowana pompa wytwarza ciśnienie 15 barów. Nie brakuje również spieniacza mleka oraz regulowanej podstawy do różnej wielkości szklanek, kubków i filiżanek (maksymalna wysokość to 17 cm). Warto wspomnieć jeszcze o wyjmowanym pojemniku na mleko, który można przechowywać w lodówce. Cena to około 550 złotych.

Zelmer 13Z016

Również w cenie około 550 złotych możemy kupić model Zelmer 13Z016. To wysokiej jakości ekspres ciśnieniowy, który charakteryzuje się mocą 1350 W i pojemnością 1,5 litra. Urządzenie pozwala na parzenie jednej lub 2 filiżanek w jednym procesie. Zelmer ma tryb ręcznego przygotowywania kawy, regulator stopnia twardości wody, system ubijania kawy w uchwycie filtra, system automatycznego odkamieniania, a także regulację temperatury kawy. To wszystko plasuje go w górnej półce urządzeń do 600 zł, na co zresztą wskazuje jego cena.

Może i za 600 złotych nie kupimy ciśnieniowego ekspresu do kawy z młynkiem, ale nie oznacza to, że przygotowywana kawa będzie gorsza. Z już zmielonych ziaren również można przygotować bardzo aromatyczny i pobudzający napój, który będzie dużo smaczniejszy niż tradycyjnie zalewana kawa. Nie trzeba przy tym wydawać dużej kwoty, chociaż modele z wyższej półki zbliżają się już do górnej granicy zakładanego budżetu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro