Dziecięca moda festiwalowa - trzy stylizacje dla chłopca

Dziecięca moda festiwalowa - trzy stylizacje dla chłopca

Jeśli jesteście wielbicielami muzyki i festiwalowego luzu, warto tę pasję przekazać dziecku. Pokażcie mu, jaką moc łączenia ludzi mają muzyka i moda.

udostępnij

Katarzyna KołbuśKatarzyna Kołbuś / 01-07-2018

Eskapizm to jeden z głównych wątków mody w sezonie letnim 2018. W końcu po roku ciężkiej pracy i nauki możemy od nich uciec, wyrazić siebie i naładować się pozytywną energią. Liczne festiwale dają nam do tego okazję. Tu spotykamy się z ulubioną muzyką, poznajemy ludzi, którzy mają podobne pasje i zbieżny z naszym styl życia. W takie spotkania warto włączyć także dzieci. Będzie to dla nich okazja, aby bliżej poznać rodziców i modę, która podczas festiwali spełnia jedną ze swoich najważniejszych funkcji – identyfikuje nas i dzięki temu pokazuje światu nasze zarówno upodobania, jak i plany zawodowe. Trzeba pamiętać, że w zestawie rodzica festiwalowicza nie powinno zabraknąć płaszczyka przeciwdeszczowego i kaloszy dla dziecka. Jeśli na koncerty wybieramy się z mniejszą pociechą, przyda się również nosidło lub chusta.

Country boy

Fot. Stylechic, H&M, 5.10.15., Bartek

Podczas jednego z najważniejszych pokazów mody dziecięcej, tj. Pitti Bimbo 85, na ten sezon wylansowano mocny trend mody nawiązującej do amerykańskiej wsi. Marki takie jak Mayoral, Boboli czy Tuc Tuc ubierają dzieci w ogrodniczki, słomkowe kapelusze i wręczają im gitary. Do country swobody najlepiej pasuje dżins. Nie może też zabraknąć koszuli w kratę.

Jamajka styl

Fot. C&A, H&M, 5.10.15., American Club, Paso

Styl hippie jest jednym z najchętniej wykorzystywanych w modzie festiwalowej. Barwny, kochający luz i swobodę odpowiada głównym założeniom festiwali. Jeśli chcemy wcielić się we współczesnego hippisa, możemy sięgnąć po motywy reggae, rasta, a więc pacyfki, flagę w kolorach czerwonym, żółtym i zielonym, podobiznę lwa, a także guru muzyki reggae Boba Marleya. Dobrze widziane są wzory azteckie lub inne nawiązujące do folkloru. Żeby unowocześnić zestaw, proponuję modne dżinsowe szorty i pleciony daszek, zdobiony naszywką-listkiem.

Rockowe wariactwo

Fot. 5.10.15., Primark, H&M, American Cub, ExtraVaganza

Motocyklowe zloty i ciężkie granie to klimaty raczej dla starszych chłopców. W tym temacie również znajdziemy sporo kolekcji dziecięcych na ten sezon. Proponuje je Mayoral, który na wybiegu kolekcji na lato 2018 roku dał chłopcom motocyklowe kaski, okulary awiatorki, ciężkie, motocyklowe buty i skórzane katany włożone bezpośrednio na T-shirty. Klimat ocieplają kolory – ciepłe brązy kurtek i barwne wzory na koszulkach. Desigual z kolei łączy rock z country, wkładając na głowy chłopców skórzane, kowbojskie kapelusze. Natomiast Givenchy Kids lansuje sportowy rock – dżinsowe szorty do bejsbolówek i sneakersów. My także proponujemy klasykę z akcentem sportowym – szorty bojówki w kolorze butelkowej zieleni do prostego T-shirtu z zadziornym napisem, glany inspirowane kultowymi martensami i czapka bejsbolówka z motywem Myszki Miki.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro