Duża kuchnia dla małej kuchary

Duża kuchnia dla małej kuchary

Jak sprawić, żeby twoje dziecko pokochało gotowanie i w przyszłości z zaangażowaniem przygotowywało posiłki? Kupić mu drewnianą kuchnię do zabawy!

udostępnij

Współczesne modele drewnianych kuchenek dla dzieci są naprawdę imponujące i niejeden dorosły chętnie się włącza do zabawy. Są to zestawy wykonane z dobrych materiałów – bezpiecznego drewna, o którym wiadomo, że wspiera rozwój sensoryczny dziecka. Drewno to oczywiście także dużo lepszy materiał dla dzieci niż plastik. Kuchnie drewniane są trwalsze, odporniejsze na zniszczenia i ekologiczne, dlatego zdrowsze. Zabawy w szefa kuchni, restaurację, kawiarnię czy w gotowanie obiadu dla rodziny to zawsze doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego, rozwijanie umiejętności poznawczych i koordynacji ruchów. Przejrzeliśmy ofertę dziecięcych zestawów kuchennych i zaobserwowaliśmy dwie główne tendencje w zakresie designu – najpopularniejsze są kuchenki utrzymane w stylu nowoczesnym lub retro. Oczywiście im większy zestaw kuchenny, tym lepszy, bo bardziej dziecku przypomina prawdziwą, „dorosłą” kuchnię rodziców.

W stylu retro – subtelnie stylizowane

Jeśli twoja rodzina lubi prowansalski wystrój wnętrz i w twoim domu dużo jest białych i pastelowych sprzętów, a także przedmiotów w stylu schabby chic – czyli takich, które z dumą prezentują fakt, że są nadgryzione zębem czasu – to prawdopodobnie spodoba się wam dziecięca kuchnia w stylu retro. Ten wyjątkowy zestaw składa się z wielu elementów. Ma wyjmowany zlew, do którego można nalać wody i zmywać „prawdziwe” naczynia. Kurki kranu się kręcą, choć oczywiście woda z nich nie leci. Kuchnię wyposażono jeszcze w piekarnik, szafkę, a także lodówkę, kuchenkę mikrofalową i zegar – jest tu zatem wszystko, czego potrzeba małej kucharce. Warto dodać, że kuchnia ma imponujące wymiary, 102 cm x 105 cm, i wykonana jest z drewna, płyty MDF oraz plastiku. Kosztuje 430 zł. Można znaleźć też nieco tańsze modele kuchenek w stylu vintage, które są też mniejsze – 60 cm x 35 cm x 93 cm.

Podobny model w stylu old school produkuje firma KidKraft. To wyjątkowy zestaw na metalowych nóżkach z dwukomorową lodówką oraz bezprzewodowym telefonem stylizowanym na lata 50. Właściwie cały zestaw nawiązuje do trendów z tamtych lat. Wszystkie pokrętła i kurki wydają charakterystyczne dźwięki podczas przekręcania. Kuchnie dostępne są w kolorach białym, różowym i czerwonym.

W stylu nowoczesnym – design minimalistyczny

W innej stylistyce utrzymane są drewniane kuchenki nowoczesne, które w sposób czasem bardzo dokładny odwzorowują prawdziwe wyposażenie naszych współczesnych kuchni. Design dziecięcych kuchenek jest więc prosty i oszczędny w formie, w zestawach nie ma górnych szafek, a jedynie półki, a wyposażenie obejmuje zmywarkę i płytę grzewczą. Oczywiście wszystkie przyciski podczas używania wydają odpowiednie dźwięki – np. pokrętła palników pstrykają niemal dokładnie tak, jak w prawdziwej kuchni, a drzwi piekarnika zamykają się na prawdziwy magnes – takie realistyczne udogodnienia bardzo zachęcają dzieci do zabawy. W zestawach znaleźć można także niezbędne kuchenne naczynia – garnek i patelnię z przykrywkami oraz łyżki i chochlę.

Dodatkowe, ale niezbędne – czyli akcesoria kuchenne

Aby w pełni wykorzystać możliwości drewnianych kuchenek dziecięcych, trzeba jeszcze zaopatrzyć je w niezbędne akcesoria kuchenne – garnki, patelnie, sztućce. Wiele zestawów kuchennych je zawiera. Potrzebne będą ponadto... potrawy do naczyń – można wykorzystać naturalne materiały takie, jak kasztany, żołędzie, szyszki, patyczki, muszelki lub kamyczki. Ale jeśli twoja pociecha nie ma ich pod ręką, możesz kupić gotowe zestawy owoców i warzyw. Komplet kilkunastu owoców i warzyw umieszczonych w koszu kosztuje około 70 zł. Tańsze są zestawy z plastiku – kupisz już za kilkanaście złotych.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro