Drukarka atramentowa do 400 zł – III kwartał 2016

Drukarki atramentowe nadal biją rekordy popularności, przede wszystkim w zastosowaniach domowych. Co prawda, koszt eksploatacji może być nieco wyższy, ale przy umiarkowanym korzystaniu takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne. Sprawdźmy zatem, które atramentowe urządzenia wielofunkcyjne do 400 zł są godne uwagi.

Kamil Rogala Kamil Rogala / 04-08-2016

Canon Pixma MG6850

Zaczynamy od bardzo kompaktowego i przyzwoitego urządzenia, które zamknięto w stylowej i miłej dla oka obudowie. Canon Pixma MG6850 to oczywiście urządzenie wielofunkcyjne, posiadające drukarkę atramentową, skaner i funkcję kopiarki. Maksymalna rozdzielczość druku w kolorze to 1200 x 1200 dpi, druk w czerni natomiast legitymuje się maksymalną rozdzielczością 4800 x 1200 dpi. Na uwagę zasługuje dwustronny druk (dupleks), zaś prędkość druku w czerni to 15 stron na minutę. Miłym i poprawiającym komfort użytkowania dodatkiem jest kolorowy wyświetlacz dotykowy, moduł bezprzewodowy Wi-Fi i czytnik kart pamięci. Cena tego urządzenia to około 380 zł.

Canon Pixma MG5650

Kolejna propozycja marki Canon. Tym razem cechą szczególną modelu Pixma MG5650 jest biała obudowa o kompaktowej, jak na ten rodzaj sprzętu, obudowie. Tutaj też zastosowano dotykowy wyświetlacz kolorowy, moduł Wi-Fi, automatyczne drukowanie dwustronne (dupleks), znacząco poprawiające komfort użytkowania i zakres teoretycznego zastosowania. Ciekawostką jest z pewnością system PIXMA Cloud Link, czyli możliwość drukowania materiałów zapisanych w chmurze. Maksymalna rozdzielczość druku to 4800 x 1200 dpi, zaś prędkość dochodzi do około 12 stron na minutę. Cena tego modelu na Allegro to około 370 zł.

HP DeskJet Advantage 3635+

Teraz przedstawimy propozycję marki HP. Na uwagę zasługuje przede wszystkim nietypowy design urządzenia, który z pewnością spodoba się posiadaczom sprzętów marki Apple. Model DeskJet Advantage 3635+ w dniu publikacji artykułu kosztował około 370 zł. Specyfikacja prezentuje się bardzo obiecująco i obejmuje m.in. maksymalną rozdzielczość na poziomie 4800 x 1200 dpi, maksymalną prędkość wydruku w kolorze 6 stron na minutę oraz moduł Wi-Fi. Nie zabrakło druku dwustronnego (dupleksu) i możliwości druku na grubym papierze fotograficznym.

HP DeskJet 4535+

Model HP DeskJet 4535+ powinien świetnie sprawdzić się w domu. Prosty w obsłudze, w kompaktowej obudowie i z czytelnym wyświetlaczem dotykowym. Maksymalna rozdzielczość druku w kolorze to 4800 x 1200 dpi, rozdzielczość natywna skanera to 1200 dpi, zaś maksymalna prędkość druku w kolorze dochodzi do około 7 stron na minutę. Urządzenie wyposażono w złącze USB, moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi i możliwość drukowania bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Jest także druk dwustronny (dupleks), natomiast maksymalna gramatura papieru fotograficznego to 300 g/m2. Cena w dniu publikacji to około 330 zł.

HP OfficeJet 6500A

Na zakończenie sprzęt, który dla odmiany powinien sprawdzić się w biurze lub niewielkiej firmie. Model HP OfficeJet 6500A wyposażono w drukarkę atramentową, skaner, xero, fax, druk dwustronny (dupleks), moduł Wi-Fi i wyświetlacz dotykowy. Co prawda, wymiary urządzenia są dość pokaźne i z pewnością nie pozwolą na ustawienie go na biurku, ale w zamian otrzymujemy bardzo wydajny sprzęt legitymujący się rozdzielczością druku na poziomie aż 4800 x 1200 dpi. Imponuje również prędkość druku w czerni – 32 strony na minutę. Podajnik jest w stanie pomieścić przeszło 250 arkuszy. Cena? W dniu publikacji była to kwota około 330 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro