Drugie życie ubrań z szafy – jak wystawić ubrania na Allegro?

Drugie życie ubrań z szafy – jak wystawić ubrania na Allegro?

Wszyscy kochamy nowe ubrania i gorące trendy, ale trudno nie zauważyć zmieniającego się podejścia. Kwestie ochrony środowiska naturalnego i konsumpcjonizmu zmuszają do zmiany myślenia i podjęcia radykalnych kroków. Zamiast wyrzucać stare ubrania i kupować nowe, wiele osób decyduje się wystawić je na aukcjach. Wiesz, jak to zrobić na Allegro?

udostępnij

Monika JagłoMonika Jagło / 25-09-2019

Marki dwoją się i troją, by zaspokoić potrzeby klientów i wykreować nowe. Magazyny modowe, reklamy w Internecie i billboardy bombardują nas wizją nowej, pełnej garderoby, a częste zmiany ekspozycji w sklepach kuszą do zakupów. Ale ile można? Gdyby ślepo podążać za trendami i stale kupować nowości, po kilku sezonach zabrakłoby nam miejsca w szafach i pieniędzy w portfelu. Na szczęście jest coraz więcej świadomych osób, które zdają sobie sprawę z realnych zagrożeń, które niesie ze sobą przemysł odzieżowy. Coraz więcej jest też ludzi, którzy bardziej sobie cenią wartościowe życie, podróże i nowe doświadczenia. To oni organizują wymiany ubrań, chodzą do second handów, w których nierzadko można znaleźć prawdziwe perełki, i to oni korzystają z aukcji internetowych, by ubraniom dać drugie życie – odsprzedając swoje ubrania i kupując używane.

Jeśli Twoja szafa pęka w szwach, dołącz do tych, którzy wystawiają ubrania na aukcjach Allegro – Twoja stara sukienka, która już cię tak nie cieszy, może uszczęśliwić kogoś innego. Dowiedz się, jak to zrobić w kilku krokach i wpuść do swojej garderoby trochę powietrza!

Dobre zdjęcia i opis – to jest ważne!

Od czego zacząć? Przede wszystkim od dobrych zdjęć. Pamiętaj, że często kupujemy to, co wpadnie nam w oko. Odpowiednie ujęcie ma tutaj kluczowe znaczenie, więc nie bagatelizuj tego kroku. Przygotuj ubranie, które chcesz sprzedać – wypierz i wyprasuj – i zrób zdjęcia, które dokładnie zaprezentują dany produkt.

Wskazówka!

Najlepiej zrobić zdjęcia na modelce – widać wtedy, jak ubranie się układa, dokąd sięga, z czym dobrze wygląda. Jeśli czujesz się na siłach, zabaw się w stylistę i stwórz zestaw z ciuchem, który chcesz sprzedać – takie zdjęcia „sprzedają” najlepiej i czynnik ludzki nie jest tutaj bez znaczenia. Inspiracja – to jest to!

Jeżeli nie masz takich możliwości, sfotografuj ubranie na jasnym tle i w dziennym świetle, na przykład na prostym wieszaku, dzięki czemu kolory zostaną dobrze odwzorowane. Stawiaj na estetykę i jakość!

Co dalej? Przyda się również opis, w którym dobrze jest zawrzeć różne informacje dotyczące produktu, który chcesz sprzedać. Wiele cech określisz w formularzu Allegro podczas wystawiania oferty, ale warto również zachęcić kupujących własnymi słowami. Co może się pojawić w takim opisie? Na przykład kilka słów o tym, w jakim stylu jest sprzedawane ubranie, na jakie okazje się przydaje, z czym dobrze wygląda – takie informacje mogą zainspirować kupującego i sprawić, że szybciej podejmie decyzję. Jeśli zdjęcia wykonane są na modelce, warto również podać jej wymiary i wzrost – kupujący będzie mógł porównać je ze swoimi. Nie zapomnij również o podaniu wymiarów ubrania, na przykład całkowitej długości, długości rękawów, czy obwodu w biuście lub biodrach. Im więcej danych, tym łatwiej podjąć decyzję.

Wystawianie przedmiotu na Allegro w kilku krokach

Aby wystawić przedmiot w serwisie aukcyjnym Allegro, potrzebne ci będzie aktywne konto. Jeśli go nie posiadasz, musisz je założyć – proces jest szybki i intuicyjny. Co dalej? Wystarczy kilka kroków, by nienoszona już bluzka w kwiatki została wystawiona na sprzedaż i znalazła nabywcę. Oto, co musisz zrobić:

  1. Wybierz opcję „Wystaw przedmiot”

  2. Z listy kategorii wybierz tę, do której należy sprzedawany przez ciebie produkt.

  3. Określ wyróżniające cechy przedmiotu, wybierając z zaproponowanych przez Allegro opcji. Wśród nich znajdą się na przykład stan produktu, rozmiar, kolor, marka, dominujący wzór czy fason. Im więcej z nich wybierzesz, tym dokładniejsze informacje o produkcie otrzyma potencjalny nabywca. Te informacje są również użyteczne przy wyszukiwaniu produktów w wyszukiwarce Allegro.

  4. Po uzupełnieniu cech wystawianego przedmiotu przejdź do sekcji „Zdjęcia i opis przedmiotu”. Tutaj dodasz przygotowane fotografie (maksymalnie 10 zdjęć) oraz będziesz mieć możliwość opisania przedmiotu własnymi słowami. Główne cechy produktu zostały określone w poprzednim kroku, w polu „Opis” możesz zawrzeć dodatkowe informacje i zachęcić do kupna.

  5. Kolejny krok to formaty sprzedaży. W serwisie Allegro możesz przedmiot sprzedać od ręki (opcja „kup teraz”) lub wystawić go na licytację. Wpisz żądaną cenę (lub określ cenę wywoławczą), wybierz czas trwania potencjalnej licytacji i już prawie gotowe.

  6. Kolejna rzecz to oczywiście płatność i dostawa. Wybierz czas wysyłki i sposób dostawy sprzedanego produktu – podpowiedzi i zaproponowane opcje Allegro ułatwią ci określenie tych parametrów.

  7. Kolejny krok, tym razem opcjonalny, to „Warunki oferty”, w którym można opisać warunki zwrotów, informacje dotyczące reklamacji czy też dodatkowych usług. Serwis Allegro zapewnia również opcję promowania wystawionych produktów – możesz między innymi wyróżnić swoją ofertę na tle innych za pomocą podświetlenia czy pogrubienia. Są to opcje płatne, ale podnoszą szansę na to, że wystawiany przedmiot szybciej znajdzie nabywcę.

  8. Ostatni krok – „Opcje wystawienia”. Tutaj zadecydujesz, czy oferta ukaże się w serwisie od razu, czy też w określonym przez ciebie terminie.

Na sam koniec skorzystaj z opcji podglądu gotowej oferty, klikając „zobacz podgląd oferty”. Jeszcze na tym etapie możesz zmienić informacje, poprawić opis lub dodać inne zdjęcie i dopracować szczegóły, by oferta zawierała wszystko, co może się przydać twoim klientom. Jeśli wygląda, tak jak powinna, czas na ostatni ruch – kliknij „wystaw przedmiot” i gotowe!

Ważne!

Gdy wystawiona przez ciebie plisowana spódniczka znajdzie nabywcę, powiadomimy cię mailowo. W wiadomości otrzymasz również dane Kupującego oraz informacje o tym, jaki sposób dostawy i zapłaty został wybrany. A jeśli nabywca się nie znajdzie, zawsze możesz wystawić przedmiot na sprzedaż jeszcze raz – wystarczy zajrzeć do zakładki Moje oferty i wznowić aukcję.

Wystawienie nienoszonych ubrań na Allegro to świetny pomysł na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy i dodatków. Pamiętaj, że to, co ci się już opatrzyło, będzie nowością dla kogoś innego. Jeśli ubranie jest w dobrym stanie, może jeszcze przez wiele sezonów służyć komuś innemu, a nie zakończyć żywot gdzieś w spalarni, zanieczyszczając powietrze. Aukcje to również wspaniała okazja, by upolować odzież i akcesoria od znanych projektantów w niskiej cenie – żadna fashionistka nie przepuści takiej okazji. Decyduj świadomie!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro