Drewniane zabawki dla rocznego dziecka do 100 zł

Roczne dziecko interesuje się już kształtami, ruchomymi elementami i innymi przedmiotami w swoim otoczeniu. Drewniane zabawki są wytrzymałe i mogą okazać się bardzo ciekawe dla małego człowieka. Jakie drewniane zabawki sprawdzą się dla rocznego dziecka? Sprawdź nasze propozycje do 100 zł.

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 27-10-2016

Drewniane klocki z sorterem

Roczne dziecko poznaje kształty i kolory. Ciekawym pomysłem na prezent dla niego może być sorter z kolorowymi klockami. Najczęściej mają one kształt kubełka, w którego wieczku są wycięte różne kształty, takie jak kwadrat, prostokąt, trójkąt, koło itp. Koszt zakupu drewnianych klocków z sorterem to około 40 zł za zestaw składający się z 50 sztuk.

Inną propozycją jest sorter w kształcie samochodu, którego okna mają kształt zwierzątek. Zadaniem jest dopasowanie wybranego klocka-zwierzątka do okna o odpowiednim kształcie. Zabawka jest solidnie wykonana, ma zaokrąglone krawędzie i miłe dla oka kolory. Pojazd można wygodnie transportować, ciągnąc go za pomocą dołączonego sznurka o długości około 55 cm. W skład zestawu wchodzi drewniany autobus i 10 kolorowych klocków w kształcie zwierząt (słoń, żyrafa, krówka, świnka, hipopotam, pies, zebra, wielbłąd, tygrys). Wymiary zabawki to 27 x 13 x 13 cm. Cena sortera w kształcie autobusu to około 60 zł.

Drewniane klocki z literkami

Jeżeli chcemy wprowadzić do zabawy elementy edukacyjne, możemy kupić drewniane klocki z literkami. Z początku roczne dziecko może układać klocki jeden na drugim w rzędzie lub bawić się kolorowymi kostkami. Podczas zabawy poznaje literki, a dodatkowo na 4 kostkach widnieją kształty koła, kwadratu, trójkąta i prostokąta. Zestaw zawiera 30 klocków. Wymiary jednego klocka to 4 x 4 cm. Koszt zakupu zestawu klocków z literkami to około 70 zł.

Drewniane puzzle

Puzzle rozwijają spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Rocznemu dziecku możemy kupić pierwszy zestaw puzzli. Jedną z propozycji są puzzle drewniane. Z pewnością dla małych rączek drewniane układanki będą bardziej wytrzymałe i poręczne. Puzzle dla dzieci od 1. roku życia mają większe elementy. Jeden z zestawów dostępnych na Allegro to drewniane pudełko z 6 czteroelementowymi układankami. Każda jest kwadratowa i ma wizerunek zwierzątka – motylka, pająka, biedronki itp. Koszt zestawu to około 15 zł.

Drewniane cymbałki

Dla muzycznie uzdolnionych maluchów możemy wybrać drewniane cymbałki. Zabawka jest wytrzymała i odporna na uderzenia, wydobywają się z niej przyjemne dźwięki. Ponadto każdy z klawiszy jest w innym kolorze, dzięki czemu dziecko może poznawać różne barwy. Cymbałki to zabawka, która pozwala na rozładowanie nagromadzonej energii przez energiczne uderzanie w klawisze. Kosztują około 60 zł.

Drewniany chodzik-pchacz

Ostatnią prezentowaną zabawką jest drewniany chodzik-pchacz. Zabawka może wspomóc naukę chodzenia, a dodatkowo jest elementem, w którym dziecko może przewozić dołączone do zestawu klocki lub inne zabawki. Jeden z modeli drewnianego chodzika w cenie do 100 zł ma pastelową kolorystykę i zestaw 40 sztuk klocków. Kosztuje około 90 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?