Drewniane naczynia i akcesoria kuchenne – powiew natury w twojej kuchni

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w aranżacji kuchni jest drewno. Przeważnie jednak jest ono ukrywane pod warstwami farby, oklein czy forniru. Czas to zmienić. W końcu nie ma nic piękniejszego niż rysunek i odcień drewna. Te naczynia i akcesoria będą niczym powiew natury w twojej kuchni.

Anna Oporska Anna Oporska / 13-01-2017 / aktualizacja: 24-01-2019

Drewno to materiał wyjątkowy – naturalny, szalenie uniwersalny i plastyczny, a przy tym wytrzymały i ładny. W aranżacji wnętrz jest wykorzystywany na setki sposobów. W kuchni jednak jeszcze do niedawna wydawał się gościem non grata. Drewniane sprzęty były zazwyczaj oklejane i zamalowywane. Niejako wstydliwie ukrywaliśmy ich prawdziwą tożsamość. Na szczęście, na fali powrotów do natury w wystroju wnętrz zaczęliśmy bardziej doceniać drewniane sprzęty także w kuchni. Wręcz odkryliśmy je na nowo. W końcu drewno jest nie tylko naturalne, ma w sobie odrobinę nieprzewidywalności, wdzięk, ale też elegancję i klasę. Dlatego pasuje do wnętrz niezależnie od stylu ich aranżacji – od skandynawskich, przez glamour, po rustykalne. Do kuchni najczęściej wprowadzamy akcesoria i niektóre naczynia z drewna, na tym jednak nie musimy poprzestawać.

Drewno praktycznie

Fot. Exellent Housewear, Madame Stoltz, Party Deco, Duka, Mason Cash

Lista drewnianych akcesoriów, jakie mogą się pojawić w kuchni, jest całkiem spora. Otwierają ją deski do krojenia. Są one uznawane za jedne z najzdrowszych zaraz po szklanych. Dlatego dobrze jest mieć ich kilka w różnych rozmiarach. Wiele z nich ma walory dekoracyjne i można na nich serwować potrawy. Kolejne akcesoria to drewniane łyżki i szpatułki. Przy gotowaniu są wręcz niezastąpione – nie nagrzewają się, nie rysują garnków i patelni, nie wyślizgują się z ręki oraz nie zmieniają smaku potraw. Wyglądają niezwykle naturalnie, a przy tym profesjonalnie. Z drewna mogą być też wykonane talerze i podstawki pod nie. Jest to coś dla osób lubiących proste, bezpretensjonalne nakrycia stołu. Warto też się zaopatrzyć w drewnianą tacę. Na takiej podstawie będzie się dobrze prezentować zarówno każda potrawa, jak i filiżanka herbaty. Warto też zwrócić uwagę na różnego rodzaju drewniane organizery. Począwszy od tych na przyprawy, organizery szuflad czy bloki na noże. Są one bardzo popularne, gdyż drewno stanowi dobre towarzystwo dla innych materiałów, szczególnie metali, którym nadaje nieco cieplejszy wyraz. Jest też odporne na zarysowania, co jest dodatkową zaletą.

Drewno dekoracyjne

Fot. PR Home, Practic, Sponn Design, Crush Grind, WMF, Dekoria

W kuchni jest też miejsce na drewniane przedmioty o charakterze dekoracyjnym. Mowa chociażby o lampach. Lampy o drewnianych oprawach to prawdziwy wnętrzarski hit. Przybierają rozmaite formy od nowoczesnych po bardziej tradycyjne. W kuchni doskonale sprawdzi się lampa wisząca, z kolei w tych bez górnych szafek będą dobrze wyglądać także kinkiety. Z drewna mogą być również wykonane naczynia o charakterze dekoracyjnym. Szczególnie dobrze prezentują się misy na owoce. Jeśli szukasz naprawdę efektownej, drewniana spełni wszystkie twoje oczekiwania. Wygląda oryginalnie i stylowo, a do tego znakomicie komponuje się z owocami. Bardzo dobrze sprawdzają się także drewniane pojemniki do przechowywania artykułów spożywczych. Wyeksponowane na blacie będą stanowić jego najlepsza ozdobę. Szczególnie popularne są drewniane chlebaki, ale też pojemniki na bakalie, herbatę czy inne artykuły. Z kolei na równi dekoracyjne i praktyczne są drewniane młynki do soli i pieprzu. Najczęściej stoją na kuchennym blacie bądź na stole, dlatego powinny wyglądać efektownie. Te z drewna zdecydowanie spełniają to zadanie.

Drewno, niezależnie od tego jaką przyjmuje formę, wnosi do wnętrza powiew naturalności. W kuchni to cecha więcej niż pożądana.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro