Domowe huśtawki do 100 zł

Domowe huśtawki do 100 zł

O tym, że dzieci uwielbiają się huśtać, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Sprawia im to ogromną radość i przyjemność, niemowlętom kojarzy się to jeszcze z bujaniem, kiedy podróżowały w wygodnym brzuchu mamy. Dlatego też, gdy zostaną przywitane na świecie, rodzice proponują im kolejne formy kołysania, dopasowane do ich wieku. Warto pamiętać, że bujanie to nie tylko frajda. Wpływa ono korzystnie na koordynację ruchową oraz poczucie równowagi, a do tego relaksuje i wycisza. Jeśli więc brzydka pogoda nie pozwala na zabawę na dworze, zabierz plac zabaw do domu. A przynajmniej samą huśtawkę!

udostępnij

Anna BatorAnna Bator / 09-10-2015

Huśtawki dla najmłodszych

Dziecko uwielbia być bujane już od pierwszych tygodni życia, ale ponieważ na tradycyjne huśtawki musi poczekać przynajmniej kilka miesięcy, producenci proponują leżaczki-bujaczki. Wśród nich znajdziemy zarówno te typowo leżakowe, przypominające foteliki, które można samodzielnie bujać, jak i te wielofunkcyjne. Ich wielofunkcyjność polega na tym, że nie tylko kołyszą z pomocą baterii, ale także mają dodatkowe opcje, np. wibrują, grają przyjemne, uspokajające melodie, a bujanie można ustawić na określony czas, np. 15 minut.

Kupując leżaczek, sprawdź, od którego miesiąca życia dziecko może z niego korzystać. Pamiętaj, że na dziecku niesiedzącym samodzielnie może on wymuszać niezdrową pozycję, dlatego nie zaleca się zbyt długiego w nim przebywania ani wkładania do niego noworodków. Zawsze zapinaj dziecko w pasy, zwłaszcza maluchy, które podnoszą się do siadania.

Huśtawki stojące

Starszym dzieciom na pewno przypadną do gustu huśtawki stojące. Ich ceny kształtują się od 69 do nawet 200 zł. Huśtawka stojąca ma wiele plusów, bo jest stabilna, szybko się składa i można ją łatwo przenieść. Jej minusem jest rozmiar, gdyż po rozłożeniu zajmuje sporo miejsca, a po złożeniu też jest dość duża, możemy więc mieć problem z jej przechowywaniem. Wybierają ją zwykle ci, którzy w pokoju dziecięcym mają dużo miejsca albo korzystają z niej w ogrodzie.

Huśtawki wiszące

Dla tych, którzy miejsca mają zdecydowanie mniej, polecane są huśtawki wiszące. Wybór mamy naprawdę duży. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na tradycyjne, drewniane huśtawki, które można zamontować np. na hakach w suficie czy na futrynie. Tego rodzaju huśtawki łatwo można zamontować na drążku, który wykorzystują sportowcy. Drążek można dopasować do szerokości futryny i zdjąć go w razie potrzeby.

Huśtawki drewniane cieszą się dużą popularnością i dostaniemy je już od 29 zł. Dużym zainteresowaniem cieszą się także huśtawki kubełkowe, które są dobrym wyborem dla maluszków. Warto kupić huśtawkę plastikową 3 w 1, która rośnie wraz z dzieckiem. Pierwsza opcja to huśtawka z oparciem i barierką z przodu. Druga – oparcie bez barierki. Trzecia – samo siedzisko bez oparcia i bez przedniego zabezpieczenia. Koszt tego rodzaju huśtawki to wydatek ok. 89 zł. Kupując huśtawkę, upewnij się, że posiada ona niezbędne atesty. Sprawdź też, o jakiej wadze dziecko może z niej korzystać.

Huśtawki na biegunach

Nie sposób pominąć huśtawek na biegunach, wśród których najpopularniejsze są konie na biegunach i inne zwierzaki-pluszaki. Jednak nie tylko maskotkowe huśtawki cieszą się zainteresowaniem. Coraz częściej w domach spotykamy huśtawki na biegunach dla rodzeństwa, przypominające popularne na placach zabaw huśtawki równoważne. Zamiast opcji góra – dół, huśtają do przodu i do tyłu. Są strzałem w dziesiątkę dla dwójki pociech, zwłaszcza jeśli są w podobnym wieku.

Pomysłowe huśtawki

Jeśli nadal nie znalazłeś idealnej huśtawki dla swojego dziecka albo twoja pociecha jest już starsza i dawno wyrosła z bujaków i drewnianych huśtawek, wybierz huśtawkę-worek, którą kupisz od 99 zł. Świetnie sprawdzi się zarówno w pokoju młodzieżowym, jak i w salonie jako wiszące siedzisko, które zastąpi fotel.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro