Domowa stacja pogody do 400 zł

Domowa stacja pogody do 400 zł

Stacja pogody przyda się w każdym domu! Dzięki niej w prosty sposób zbadasz warunki panujące w mieszkaniu oraz na zewnątrz, poznasz najbliższe prognozy i bez kłopotu zaplanujesz swój dzień! W granicach 400 złotych kupisz wysokiej jakości urządzenie, które spełni twoje oczekiwania.

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 12-10-2017

Domowe stacje pogody to popularny gadżet wśród meteopatów, czyli osób wyczulonych na gwałtowne zmiany atmosferyczne. Warto zauważyć, że kontrola warunków pogodowych przyda się również wszystkim tym, którzy lubią przebywać na świeżym powietrzu. Jakie modele dostępne w sprzedaży zasługują na uwagę?

Stacja pogody – jak działa?

Domowa stacja pogody to urządzenie, które w podstawowej wersji dostarcza informacje o temperaturze i wilgotności powietrza wewnątrz i na zewnątrz budynku. Pomiary czerpie z czujników przewodowych lub bezprzewodowych. Bardziej zaawansowane modele mogą również prezentować stan ciśnienia atmosferycznego oraz informację o dacie i godzinie, pobieraną drogą radiową. Za 400 zł możesz kupić stację wyposażoną w wiele przydatnych na co dzień funkcji.

Stacja pogody do 400 zł – polecane modele

Oferta sprzedaży domowych stacji pogody jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod względem cenowym, jak i oferowanych przez nie funkcji.

Stacja pogody Prysma 222P marki Oregon Scientific– to stacja, która wyróżnia się nowoczesnym, smukłym wyglądem, który świetnie współgra z wieloma stylami wystroju wnętrz. Mierzy temperaturę powietrza wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania (za pomocą czujnika bezprzewodowego o zasięgu 50 m). Zakres jej pracy wynosi od -20 do 60 stopni Celsjusza. Czytelny wyświetlacz wskazuje również datę i godzinę, a urządzenie może wyświetlać je także na ścianie lub suficie za sprawą projektora. Zawiera radio FM oraz budzik z możliwością ustawienia 2 alarmów i funkcją drzemki. Model kosztuje około 320 zł.

Stacja pogody Prysma Chrome BAR292 marki Oregon Scentific – to kolejny model uznanej na rynku marki Oregon Scientific. Posiada wyświetlacz LCD, który zmienia kolor od fioletowego poprzez niebieski, zielony, żółty, aż po czerwony, wraz ze zmianą temperatury. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka wiadomo, jak ciepło jest danego dnia. Stacja prezentuje pomiary temperatury oraz wilgotności wewnątrz, a także, za sprawą czujnika bezprzewodowego, na zewnątrz. Zegar, synchronizowany falą radiową, automatycznie precyzuje datę i czas. Funkcja budzika i drzemki to dodatkowa zaleta. Kosztuje około 330 zł.

Stacja pogody TFA 35.1140 marki Spring Breeze – to bezprzewodowa stacja z systemem zintegrowanych czujników o zasięgu 80 m. Umożliwia pomiar temperatury i wilgotności wewnątrz i na zewnątrz budynku. Dodatkowo, można ją rozbudować o kolejne 3 czujniki, dzięki czemu rozszerzymy zakres pomiarów. Czujnik prędkości wiatru umożliwia urządzeniu kalkulację czynnika chłodzącego wiatru. Daje to możliwość wskazania temperatury odczuwalnej dla człowieka. Rejestruje wartości minimalne i maksymalne pomiarów, jak również dostarcza podstawowych prognoz, opartych na zmianach ciśnienia atmosferycznego. Zegar sterowny sygnałem DCF pokazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Ekran posiada dwa tryby jasności: dzienny i nocny. Koszt to około 340 zł.

Stacja pogody WS6835 marki Technoline – stacja pogody w zestawie z bezprzewodowym czujnikiem Technoline TX 96, o zasięgu 30 m. Czytelny, podświetlany wyświetlacz prezentuje pomiary temperatury wewnątrz i na zewnątrz budynku, tendencję pogodową oraz graficzne przedstawienie warunków atmosferycznych. Lustrzane wykończenie zapewnia elegancki wygląd. Zegar sterowany jest radiowo i posiada funkcję budzika i drzemki. Cena tego urządzenia to około 340 zł.

Stacja pogody 270208 marki Soens – to zaawansowane urządzenie, które dostarcza szczegółowych informacji pogodowych. Mierzy temperaturę wewnętrzną w zakresie od 0 do 50 i zewnętrzną w zakresie od -40 do 60 stopni Celsjusza oraz poziom wilgotności powietrza. Rejestruje maksymalne i minimalne wartości pomiarów. Aktualizacja czujnika odbywa się co 48 sekund. Podaje ciśnienie atmosferyczne oraz kierunek i prędkość wiatru. Prognozy pogody prezentowane są w formie ikon. Zegar i kalendarz, sterowany falami radiowymi DCF z budzikiem i funkcją drzemki. Urządzenie można powiesić na ścianie lub postawić. Cena to około 390 zł.

Domowa stacja pogody to niesamowite ułatwienie w podejmowaniu codziennych decyzji. Dzięki niej będziesz wiedzieć jak ubrać się danego dnia lub czy zaplanowana wycieczka na łono natury się uda. To również bardzo przydatny gadżet dla osób wrażliwych na zmiany temperatury, wilgotności lub ciśnienia. W granicach 400 złotych kupisz sprzęt na miarę wygórowanych oczekiwań.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro