Domowa depilacja woskiem – w jaki sposób wykonać ją prawidłowo?

Domowa depilacja woskiem – w jaki sposób wykonać ją prawidłowo?

Klasyczne domowe metody depilacji, takie jak maszynka czy kremy, są proste w użyciu, ale zapewniają krótkotrwały efekt. Wiąże się to z uciążliwą koniecznością powtarzania zabiegów co kilka dni. Skuteczną alternatywą jest depilacja woskiem. Zabieg trwa niewiele dłużej niż stosowanie kremu do depilacji, a zapewnia dużo trwalszy efekt.

udostępnij

Małgorzata PypećMałgorzata Pypeć / 24-07-2017

Wady i zalety depilacji woskiem

Depilacja woskiem ma wiele zwolenniczek. Jej główną zaletą jest długotrwały efekt. Podczas depilacji usuwamy bowiem nie tylko zewnętrzną część włosków, ale też ich cebulki. Dzięki temu efekt gładkiej skóry utrzymuje się kilkanaście dni. Regularne stosowanie tej metody sprawia też, że włoski odrastają nieco słabsze i delikatniejsze. Musimy jednak pamiętać, że ten sposób depilacji może być nieco bolesny, podobnie jak korzystanie z depilatorów mechanicznych lub pasty cukrowej. Z czasem, po nabraniu wprawy, zabieg przebiega szybko i staje się mniej bolesny. Metoda ta jest dobrą alternatywą dla kobiet, które nie chcą wydawać pieniędzy na depilację w gabinetach kosmetycznych.

Depilacja woskiem na ciepło

Do tego rodzaju zabiegu warto się przygotować, matowiąc skórę przy pomocy pudru lub mąki – dzięki temu wosk złapie jedynie włoski, a nie jej powierzchnię. Kolejną rzeczą, jaką należy przygotować, są rolki z woskiem. Mają zazwyczaj kształt prostokątnych pojemników, które umieszczamy w specjalnych podgrzewaczach. Dzięki temu wosk rozpuści się i będzie gotowy do zastosowania. Warto wybierać modele wyposażone w regulację temperatury, by móc dopasować ją do naszych potrzeb. Rozpuszczony wosk nakładamy szpatułką na wybraną partię ciała. Należy zrobić to zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Na nałożony wosk, zanim zastygnie, nakładamy specjalne paski do depilacji. Je również przyklejamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Na początek warto nakładać wosk na mniejsze partie ciała, co zmniejszy ból i pozwoli nabrać wprawy. Po kilku minutach, kiedy wosk zastygnie, trzeba zerwać pasek w kierunku odwrotnym do wzrostu włosków. Robimy to energicznie, jednolitym ruchem. Pozostałości wosku najlepiej usunąć wacikiem zwilżonym oliwką po depilacji. Nie tylko pozbędziemy się jego resztek, ale też nawilżymy i ukoimy skórę. Kilka dni po zabiegu dobrze jest wykonać peeling, który zapobiegnie wrastaniu włosków.

Depilacja woskiem na zimno

Innym sposobem wykorzystania wosku w depilacji są gotowe plastry z woskiem, który jest już naniesiony na ich powierzchnię. Ich użycie jest łatwiejsze, ale sama metoda jest mniej ekonomiczna, ponieważ danego paska nie wykorzystamy ponownie. Gotowy pasek wystarczy rozgrzać w dłoniach do momentu, aż stanie się lekko płynny. Następnie całość przykładamy do skóry zgodnie ze wzrostem włosa, a odrywamy w drugą stronę po tym, jak wosk zastygnie. W takiej metodzie nie musimy korzystać z płynnego wosku i podgrzewaczy, jednak same plastry mogą nie być tak skuteczne.

Gotowe plastry z woskiem są idealne do depilacji wrażliwych okolic twarzy, w szczególności do pozbywania się wąsika. Przygotowany pasek z łatwością dotniemy do odpowiedniej wielkości i nie będziemy dzięki temu ryzykować poparzenia płynnym woskiem. Możemy też zdecydować się na produkty przeznaczone typowo do skóry na twarzy, które działają dużo delikatniej i pomagają uniknąć bolesnych podrażnień. Stosujemy je tak samo, jak produkty przeznaczone do ciała, pamiętając o przyklejaniu plastra zgodnie ze wzrostem włosa. Dzięki temu usunięcie zbędnego owłosienia jest dużo łatwiejsze i skuteczniejsze.

Zestawy do depilacji woskiem to znakomite rozwiązanie dla kobiet chcących na dłużej pozbyć się zbędnych włosków z nóg, rąk lub twarzy. Ich zastosowanie nie jest skomplikowane i wystarczy kilka prób, aby nabrać w tym wprawy i znacznie skrócić czas zabiegu. Metoda jest stosunkowo niedroga i pozwala na pozbycie się problemu niepotrzebnego owłosienia na długi czas.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro