Domki dla dzieci – przegląd domków ogrodowych

Domki dla dzieci – przegląd domków ogrodowych

Twoje dziecko marzy o domku w ogrodzie? Miejscu, gdzie tylko ono miałoby dostęp i w którym tworzyłoby swój własny porządek? Sprawdź naszą ofertę domków ogrodowych dla najmłodszych. Czym się charakteryzują? Jaki jest koszt domku ogrodowego dla dziecka? Na co warto zwrócić uwagę?

udostępnij

Iwona SzadkowskaIwona Szadkowska / 08-04-2015

Domek dla dziecka może stać się miejscem zabaw i kryjówką, do której dostęp będą mieli tylko najmłodsi. Możemy wybierać spośród różnej kolorystyki domków z tworzywa sztucznego albo wybrać domek drewniany. Jeżeli tylko warunki na to pozwalają, ciekawą opcją jest budowa domku na drzewie lub na drewnianych palisadach. Takie miejsce jest z pewnością marzeniem niejednego dziecka.

Domki z tworzywa sztucznego

Wybór domków z tworzywa sztucznego jest bardzo szeroki. Różnią się nie tylko kolorem, ale wielkością i kształtem. Większość domków tego typu ma spadzisty dach, okienka, drzwiczki, do niektórych dołączony jest płotek, dzięki któremu dziecko może stworzyć ogródek – na przykład możemy mu pomóc posadzić pachnący groszek, który będzie się piął po płotku – lub zorganizujemy w tym miejscu małą piaskownicę.

Smoby posiada w swojej ofercie wysokie domki o okienkach różnej wielkości, z otworem na listy w drzwiach oraz dzwonkiem. Ciekawym elementem wyposażenia jest stolik, który można zamontować wewnątrz lub na zewnątrz domku. Na płocie umieszczone są plastikowe korytka, które mogą pełnić funkcję doniczek. Inną propozycją może być domek piętrowy lub z dołączoną na zewnątrz huśtawką. Z takim zestawem zabawa nie ma końca.

Przeczytaj również: Domki ogrodowe dla dzieci do 500 zł

Koszt domków z tworzywa to od około 200 do 2300 zł.

Domki drewniane dla dzieci

Drewniany domek dla dzieci łatwiej wkomponować w wystrój ogrodu. Może tworzyć pewną całość z meblami ogrodowymi, huśtawką, domkiem na narzędzia lub innymi elementami architektury. Domek dla dziecka wykonany z drewna możemy umieścić na drewnianym podeście, który ułożymy bezpośrednio na ziemi albo – dla zwiększenia jego atrakcyjności – możemy ustawić go na pewnej wysokości na drewnianych słupkach. W niektórych modelach mamy werandę lub miejsce do zamontowania zjeżdżalni.

Koszt domków drewnianych dla dzieci to od 700 do 3700 zł. Domek taki może również zostać zaprojektowany na zamówienie. Wówczas jego cena jest ustalana indywidualnie z producentem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając domek dla dzieci?

Przy wyborze domku dla dzieci powinniśmy kierować się bezpieczeństwem malucha i funkcjonalnością danego zestawu. Domek z tworzywa powinien być stabilny, solidnie wykonany, nie może mieć żadnych pęknięć ani ostrych krawędzi. To samo dotyczy domku z drewna, ale dodatkowo materiał powinien być dobrze wyszlifowany i zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi. Ustawiając domek na wysokości, warto zwrócić uwagę na stabilność całej konstrukcji i zabezpieczenie w formie barierek.

Mogłoby się wydawać, że domek ogrodowy jest przeznaczony raczej dla dziewczynek. W końcu to one częściej bawią się w dom, urządzają przyjęcia dla lalek i innych zabawek. Nic bardziej mylnego. Chłopcy również mogą marzyć o domku – szczególnie takim na drzewie. Przerobienie go na bazę nie jest ani kosztowne, ani czasochłonne. Wystarczy pomalować taki domek na naturalne kolory, które spełnią rolę kamuflażu, dodać flagę piratów, lunetę zabawkę i mamy gotową kryjówkę do zbierania szyszek, kasztanów, żołędzi. Jest to również doskonałe miejsce na obmyślanie planów i obserwowanie otoczenia.

Czytaj więcej o domkach ogrodowych

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro