Dlaczego warto nosić przy sobie woreczki na pieluszki

Dlaczego warto nosić przy sobie woreczki na pieluszki

autor: Olga Śmielowska, data publikacji: 09-06-2015

Na pewno każdy doświadczony rodzic potrafi bez zastanowienia wymienić sytuacje, w których po przewinięciu dziecka zostawał ze zużytą pieluszką w ręku. Co zrobić, kiedy przykra niespodzianka zdarza się w środku miasta, a w zasięgu wzroku nie ma kosza na śmieci?

Co to takiego?

Woreczki na pieluszki to małe torebki foliowe, do których można włożyć zużyte pieluszki. Sprzedawane są w foliowym opakowaniu z zamknięciem niemal identycznym, jak to, w którym kupuje się nawilżane chusteczki. Można je wygodnie obsłużyć jedną ręką. Mieszczą jedną pieluszkę, a wygodne uszy umożliwiają sprawne zawiązanie zawartości, aby brzydkie zapachy nie wydostawały się na zewnątrz. Dodatkowym elementem maskującym jest intensywny aromat, którym woreczki są nasączone. Kolor woreczków został dobrany tak, by ukrywać zawartość. W jednym opakowaniu, kosztującym od 6 do ok. 10 zł, znajduje się zazwyczaj 50 lub 100 woreczków.

Po co nam woreczki?

Na pewno każdy rodzic znalazł się kiedyś w niezręcznej sytuacji, np.:

  • Przewijał dziecko w parku lub sklepie, a w pobliżu nie było żadnego kosza na śmieci. Pakowanie zużytej pieluchy do wózka lub własnej torebki, tak samo, jak paradowanie z nią w ręku w poszukiwaniu najbliższego śmietnika nie wydaje się szczególnie atrakcyjne.
  • Zmieniał pieluchę u znajomych, którzy nie mają dzieci, i nie chciał wrzucać nieprzyjemnego pakunku do ich kosza. Chodzenie po każdym przewijaniu do zsypu lub śmietnika pod domem może być uciążliwe.

W takiej sytuacji oczywiście można zostawić zużytą pieluchę w koszu w kawiarni, u znajomych pod zlewem czy zapakować ją do własnej torby. Należy jednak pamiętać, że zwłaszcza w późniejszych miesiącach życia, kiedy maluchy przechodzą na pokarmy stałe, zapach zużytej pieluszki może być niezwykle nieprzyjemny. Część rodziców korzysta ze zwykłych reklamówek, których odpowiedni zapas zabiera za każdym razem, kiedy wychodzi z domu, ale jest to rozwiązanie niepraktyczne. Zwykłe sklepowe reklamówki są duże, nieporęczne, często przezroczyste i pozbawione maskującego aromatu.

Doskonałym rozwiązaniem są zatem specjalne woreczki na zużyte pieluchy. Pozwalają szybko i dyskretnie pozbyć się nieprzyjemnego pakunku, są wygodnie spakowane, ładnie pachną, zajmują mało miejsca i niewiele kosztują. Zapobiegają również rozprzestrzenianiu się bakterii. Sprytny rodzic znajdzie dla nich wiele dodatkowych zastosowań – można w nich śmiało schować ubranie, które maluch zabrudził, oraz resztki jedzenia, kiedy w pobliżu brakuje koszy na śmieci. Sprawdzą się także w przypadku korzystania z pieluch wielorazowych, których się nie wyrzuca, więc trzeba z brzydko pachnącym transportem wrócić do domu lub przechować go gdzieś do najbliższego prania.

Woreczki dopiero niedawno pojawiły się na naszym rynku, dlatego wybór modeli jest jeszcze niezbyt duży. Najczęściej spotkać można poniższe marki, z czego dwie pierwsze są najpopularniejsze:

Woreczki na zużyte pieluszki są bardzo praktyczne i wygodne, sprawdzają się szczególnie poza domem. Wielość ich zastosowań w zestawieniu z niską ceną sprawia, że warto z tego rozwiązania przynajmniej raz skorzystać, by się przekonać, ile może ułatwić.