Discman – przeżytek? Czy nadal warto go kupić?

Dostęp do muzyki jest coraz łatwiejszy. Ulubione utwory można odtwarzać bezpośrednio z telefonu komórkowego albo z dedykowanego odtwarzacza MP3. Nie warto jednak zapominać o discmanach, czyli urządzeniach do odtwarzania płyt CD. W sprzedaży nadal można znaleźć wiele takich odtwarzaczy, które są warte uwagi.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 17-03-2016

Discman będzie idealnym gadżetem dla osób, które mają bogatą kolekcję płyt CD. Można zapisać je w formie cyfrowej, ale wtedy trzeba pogodzić się z obniżoną jakością (przy wybraniu formatu MP3) lub z dużym rozmiarem plików (zapisując utwory w wysokiej jakości w plikach FLAC).

Czym jest discman?

Discman to następca walkmanów. To odtwarzacz muzyczny, a konkretniej przenośne urządzenie odtwarzające płyty CD. Jest to doskonały gadżet dla wszystkich tych osób, które podczas podróży komunikacją miejską chcą się odciąć od świata zewnętrznego, czy dla osób, które chcą słuchać swojej ulubionej muzyki w każdym miejscu, w którym się znajdują. U wielu osób discman może, mimo upływu lat, sprawdzić się lepiej niż odtwarzacz MP3 lub smartfon.Można pomyśleć, że discman nie jest potrzebny, skoro obecnie można odtwarzać muzykę za pośrednictwem swojego smartfona. Ale czy discman to przeżytek? Absolutnie nie. Te przenośne odtwarzacze wcale nie straciły na swojej popularności. Istnieje wiele osób, które nie akceptują formatu MP3 i uważają, że discmany odtwarzające muzykę z płyt CD mogą zapewnić lepszą jakość dźwięku niż nowoczesne empetrójki. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych modeli discmanów, na które warto zwrócić uwagę.

Grundig 6300

To przenośny odtwarzacz CD, który może odtwarzać muzykę z płyt CD oraz, opcjonalnie, pliki MP3 z płyt CD-R/RW. Grunding 6300 pozwala na zapamiętanie 64 tytułów utworów oraz losowe odtwarzanie piosenek. Urządzenie zostało wyposażone także w wielofunkcyjny wyświetlacz LCD, system Ultra Bass oraz cyfrowy korektor dźwięku z sześcioma ustawieniami.

AEG CDP 4212

Ten discman odtwarza płyty CD-R, CD-RW oraz pliki MP3. Dodatkowo wyposażony został w 120-sekundowy system anti-rolling zabezpieczający przed wstrząsami oraz możliwość odtwarzania utworów w kolejności losowej, ustalonej lub powtarzanej. Urządzenie za pomocą lampki kontrolnej informuje o stanie zużycia baterii. AEG CDP 4212 ma wyświetlacz LCD, funkcję podbijania basów oraz blokadę klawiszy.

Soundmaster CD9180

Z pomocą tego urządzenia możliwe jest odtwarzanie CD oraz płyt jedno- lub wielokrotnego zapisu i zapisanych na nich plików MP3. Soundmaster CD9180 został wyposażony w zintegrowany system antywstrząsowy chroniący znajdujące się w nim płyty. Dodatkowymi funkcjami odtwarzania są odtwarzanie losowe lub programowe oraz equalizer z trybem podbicia basów.

Discman – kto powinien go kupić?

Discmany – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – wcale nie odeszły w niepamięć w czasach, kiedy rządzą smartfony i tablety. Są doskonałym wyborem dla wszystkich melomanów ceniących jakość dźwięku. Przenośny odtwarzacz płyt będzie odpowiedni dla wszystkich osób, które lubią mieć muzykę zawsze przy sobie.Osoby, które nie przepadają za słabą jakością plików MP3 odtwarzanych na telefonie komórkowym, powinny zainteresować się discmanami. Odtwarzacz pozwoli na słuchanie utworów z ulubionych płyt. To też doskonały wehikuł czasu dla wszystkich melomanów, którzy przez lata kolekcjonowali płyty swoich ulubionych wykonawców.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro