Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Deskorolka elektryczna. Przegląd modeli do 1000 złotych

Rozwój technologii sprawił, że w naszym codziennym życiu pojawia się coraz więcej urządzeń elektrycznych, często nazywanych potocznie gadżetami. W domach mamy nie tylko komputery, tablety, smartfony i smartwatche, ale też deskorolki elektryczne, które mają nam umilić czas. Jakie modele w cenie do 1000 zł są szczególnie godne uwagi?

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski 25-04-2018 aktualizacja: 19-03-2019

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter

Deskorolka elektryczna. Przegląd modeli do 1000 złotych

Deskorolka elektryczna to stosunkowo nowy wynalazek. Ma dopiero kilka lat, ale cały czas zyskuje na popularności. Coraz częściej korzystają z nich nie tylko dzieci, ale też dorośli. Co więcej, ceny systematycznie spadają, więc dzisiaj wystarczy kwota do 1000 zł, aby kupić solidny sprzęt.

GoClever Board S10

GoClever Board S10 wyposażona jest w większe, terenowe koła o średnicy 10 cali, które powinny ułatwić jazdę w nieco trudniejszym terenie. Oczywiście nie ma co od nich oczekiwać, że sprawdzą się dobrze na błocie, ale na pewno będą lepsze od równie często spotykanych kół o średnicy 6,5 cala. Deskorolka ma wbudowany głośnik Bluetooth, który pozwala na słuchanie muzyki w trakcie jazdy. Maksymalna osiągalna prędkość to 15 km/h, a zasięg wynosi do 20 km. Urządzenie pozwala też na jazdę w nocy dzięki wbudowanym światłom LED. Cena to około 800 zł.

Hoverboard HX310

Odrobinę droższym urządzeniem, bo kosztującym 990 zł, jest Hoverboard HX310. Jest to też sprzęt bardziej zaawansowany, bo pozwala między innymi na połączenie ze smartfonem, na którym można kontrolować jego pracę, prędkość czy też przeprowadzić diagnozę. Producent chwali się też zastosowaniem innowacyjnego silnika ze stalą ferromagnetyczną N45 i 270 blach ze stopu krzemowo-żelaznego, które razem mają przekładać się na o połowę większą moc w porównaniu z tradycyjnym modelem. Deskorolka osiąga prędkość do 15 km/h. Mogą jej używać osoby o maksymalnej wadze 100 kg. Producent pomyślał też o licznych zabezpieczeniach, dzięki którym urządzenie wyłącza się po upadku lub podniesieniu z podłoża.

Overmax SpeedJet

Overmax SpeedJet to elektryczna deskorolka wyposażona w koła o średnicy 6,5 cala. Prędkość maksymalna 12 km/h wypada odrobinę gorzej od konkurencji, ale urządzenie nadrabia za to zasięgiem wynoszącym 25 km. To zasługa akumulatora o pojemności 4000 mAh. Z Overmax SpeedJet może korzystać osoba o wadze do 120 kg. Maksymalny kąt jazdy na wzniesieniu to z kolei 20 stopni. Deskorolka ma światła LED. W zestawie z nią otrzymujemy też torbę do wygodnego transportowania. Ceny zaczynają się od 630 zł.

Fiat 500

Swego rodzaju ciekawostką jest deskorolka produkcji marki Fiat, znanej przede wszystkim z rynku motoryzacyjnego. Model Fiat 500 (taka sama nazwa jak w przypadku niewielkiego włoskiego samochodu) wyposażony jest w koła o średnicy 6,5 cala, które mają być odporne na przebicia. Maksymalna prędkość wynosi 15 km/h, a zasięg to 15-20 km. Warto wspomnieć jeszcze o maksymalnym nachyleniu 30 stopni. Urządzenie ma wymiary 585 x 185 x 178 mm i waży 9,5 kg. Producent dostosował gadżet do osób o wadze maksymalnej 120 kg. Fiat udziela na deskorolkę 24-miesięcznej gwarancji, przy czym dużą zaletą jest autoryzowany serwis w Polsce.

Kawasaki KX-PRO 6.5A

Na koniec kolejna deskorolka producenta, który znany jest z produkcji innych sprzętów. Mowa o Kawasaki KX-PRO 6.5A, która charakteryzuje się prędkością maksymalną na poziomie 15 km/h i zasięgiem do 20 km (w zależności od prędkości i podłoża). Akumulator o pojemności 4400 mAh ładuje się przez około 3 godziny. Dodatkowo urządzenie spełnia wymogi standardu IP54, co oznacza, że chronione jest przez niewielkimi ilościami pyłu oraz bryzgami wody z każdego kierunku. Przekładając to na bardziej zrozumiały język – wytrzyma chwilę na deszczu, ale lepiej jak najszybciej się schować. Deskorolka radzi sobie ze wzniesieniami o maksymalny kącie nachylenia 30 stopni. Za Kawasaki KX-PRO 6.5A trzeba zapłacić około 990 zł.

Powyższe deski to urządzenia solidne, które dadzą sporo frajdy. Ale nie ma co się oszukiwać – do bardziej profesjonalnych sprzętów jeszcze im trochę brakuje. Deska elektryczna z najwyższej półki to wydatek rzędu nawet 5 tys. złotych. Przed decyzją o zakupie tak drogiego gadżetu lepiej sprawdzić na tańszej wersji, czy taki środek transportu w ogóle nam odpowiada. Szkoda byłoby wydać takie pieniądze, żeby później deskorolka większość czasu spędziła w szafie. No i pamiętajcie, że to jednak sprzęt sezonowy, który w zimę na niewiele się przyda.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro