Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Depilatory laserowe IPL do 1000 zł - I kwartał 2017

Depilacja nie jest przyjemną czynnością. Podobnie jak golenie u mężczyzn, jest swego rodzaju obowiązkiem, o ile ktoś chce dbać o swój wygląd. Na szczęście na rynku jest wiele praktycznych rozwiązań, które ją uprzyjemniają. Mowa między innymi o depilatorach IPL, które nie tylko pozwalają na bezbolesną depilację, ale też niemal całkowicie eliminują włosy w niechcianych miejscach. Poznajmy kilka modeli w cenie do 1000 zł.

Kamil Rogala Kamil Rogala / 20-03-2017

Philips Lumea SC1995

Zaczynamy od najdroższej propozycji w naszym zestawieniu. Za około 1000 zł kupimy model Philips Lumea SC1995, dzięki któremu przy regularnym stosowaniu niemal całkowicie pozbędziemy się niechcianych włosków z różnych partii ciała. Producent szacuje żywotność lampy na 5 do 7 lat, więc można mieć pewność, że w tym czasie całkowicie zapomnimy o tradycyjnej depilacji maszynką lub depilatorem mechanicznym. Po kilku sesjach depilacji efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez około 8 tygodni, zatem niemal przez cały sezon letni nie trzeba się martwić o mało estetyczne włoski na przykład na nogach.

Na uwagę zasługuje bardzo estetyczny wygląd, z czego słyną urządzenia marki Philips. Aż 5 ustawień mocy błysku sprawia, że niemal każdy dopasuje odpowiedni poziom do własnych preferencji. Podobnie jak w innych tego typu urządzeniach, nie zaleca się stosowania depilacji IPL u osób z bardzo jasnym kolorem włosów (jak blond, białe, siwe, ale też rude) oraz przez osoby o bardzo ciemnej karnacji.

Remington IPL6750

W podobnej cenie – około 1000 zł – otrzymamy model Remington IPL6750. O ile w przypadku poprzednika mieliśmy do czynienia z modelem dość podstawowym (między innymi brak możliwości depilacji twarzy), o tyle tutaj jest o wiele większe pole działania. Urządzenie wyposażone jest w specjalną nakładkę do twarzy i nasadkę do depilacji okolic bikini. Zastosowano też 5 poziomów mocy oraz technologię ProPulse Technology, która grzeje meszek włosowy i w kluczowym miejscu, czyli na cebulce włosa skupia energię światła, tym samym przerywając cykl jego wzrostu. Światło zostaje pochłonięte przez ciemny barwnik włosa, czyli melaninę i hamuje dalszy jego wzrost przez porażenie meszka. Nie zabrakło funkcji ciągłych błysków – dopóki czujnik wykrywa kontakt ze skórą, kolejne błyski uwalniane są w 3-sekundowych odstępach.

Remington IPL6250

Kolejna propozycja tej samej firmy skierowana jest do nieco mniej wymagających użytkowniczek i użytkowników – z depilacji IPL chętnie korzystają także mężczyźni. Model Remington IPL6250 kosztuje około 730 zł i jest wyposażony w 5 stopni mocy, czujnik zbliżeniowy, funkcję impulsów co 3 sekundy oraz technologię ProPulse. W tym przypadku lampa ma żywotność około 100 000 błysków (poprzednik – około 150 000 błysków), brakuje jednak możliwości depilacji twarzy.

Babyliss G946E

Kolejny model to topowa odmiana depilatora IPL marki Babyliss. Za około 800 zł otrzymamy depilator G946E wyposażony między innymi w moduł Bluetooth pozwalający łączyć się bezprzewodowo ze smartfonem, na którym zainstalowana jest specjalna aplikacja ułatwiająca zabiegi i planowanie kolejnych sesji. Na uwagę zasługuje deklarowana przez producenta żywotność lampy – to aż 300 000 błysków. Oczywiście mamy do dyspozycji 5 poziomów mocy, czujnik zbliżenia do ciała i funkcję błysków seryjnych, która przyspiesza depilację. Nie zabrakło specjalnej nasadki do twarzy i okolic bikini.

Babyliss G933E

Zestawienie zamykamy jednym z najtańszych depilatorów IPL na rynku. Model Babyliss G933E w dniu publikacji na Allegro kosztował około 450 zł. W tej cenie otrzymujemy podstawowe urządzenie pozwalające na depilację laserową na jednym z 5 poziomów mocy dopasowanej do fototypu skóry. Bardzo kompaktowe rozmiary sprawiają, że urządzenie można zabrać ze sobą w podróż. Lampa pozwala na wykonanie około 100 000 błysków, co pozwala na kilkuletnią eksploatację.

podziel się