Depilator Lumea Advanced SC1995 Philips - test produktu
Zdaniem eksperta

Depilator Lumea Advanced SC1995 Philips - test produktu

Depilator Philips Lumea zapewnia bezbolesną depilację w domowych warunkach. Urządzenie wykorzystuje technologię IPL, czyli światła impulsowego. Delikatne impulsy światła powodują wypadanie włosów i jednoczesne hamowanie ich odrostu, dzięki czemu można cieszyć się gładką skórą przez wiele miesięcy.

udostępnij

Magdalena DurakMagdalena Durak / 24-07-2018

Depilator Lumea Advanced SC1995 to urządzenie marki Philips, które powstało we współpracy z licencjonowanymi dermatologami, aby zapewnić bezpieczną i skuteczną depilację opartą na technologii światła IPL. Światło impulsowe wykorzystywane jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, a teraz dzięki urządzeniu Lumea, można z niego korzystać w domowym zaciszu.

Depilator Lumea Advanced SC1995 Philips - co zawiera zestaw?

Zestaw zawiera:

 • depilator z okienkiem emisji światła,
 • nakładkę do ciała (4 cm2),
 • instrukcję obsługi (z zawartą tabelą odcieni skóry),
 • gwarancję,
 • etui do przechowywania,
 • zasilacz 24 V / 1500 mA,
 • szmatkę do czyszczenia.

zawartosc zestawu1

Depilator Lumea Philips - parametry techniczne

 • Producent: Philips,
 • Seria: Lumea Advanced,
 • Kolor: biały,
 • Napięcie: 100–240 V,
 • Częstotliwość znamionowa: 50 Hz - 60 Hz,
 • Ciśnienie podczas działania: 700 hPa - 1060 hPa,
 • Długość emitowanej fali: 530 nm - 1400 nm,
 • Lampa o wysokiej wydajności (ponad 250 000 błysków),
 • Wbudowany filtr UV,
 • Promieniowanie optyczne: 2,5 - 5,0 J/cm2,
 • Czas trwania impulsu: < 1,5 ms,
 • Zabezpieczenie przed porażeniem prądem: klasa II.

parametry techniczne2

Zasady działania depilatora - na czym polega Technologia IPL?

Depilator Lumea marki Philips działa w oparciu o technologię IPL (Intense Pulsed Light), czyli światła impulsowego. Impulsy świetlne stymulują cebulki włosowe do przejścia w stan spoczynku, w rezultacie czego włos wypada a jego wzrost zostaje zahamowany.

Pierwsze użytkowanie depilatora - o czym trzeba wiedzieć, jak się przygotować?

Urządzenie wyposażone jest w specjalną nakładkę przeznaczoną do depilacji miejsc na ciele poniżej szyi, czyli: pach, nóg oraz okolic bikini, dlatego nie można stosować go na twarzy.

nakladka depilatora3

Przed użyciem depilatora należy odpowiednio przygotować skórę poprzez usunięcie z jej powierzchni włosów, najlepiej za pomocą jednorazowej maszynki lub wosku. Usunięcie owłosienia ułatwi absorbcję światła przez cebulki włosowe znajdujące się pod skórą.

Obsługa i użytkowanie urządzenia

Przed użyciem depilatora wystarczy upewnić się, że nakładka do ciała znajduje się w urządzeniu, a następnie włożyć w jego gniazdo małą wtyczkę i podłączyć zasilacz do elektrycznego gniazdka.

zasilacz

Wybór intensywności światła

Depilator Lumea posiada 5 różnych poziomów natężenia światła, które dobiera się indywidualnie do odcienia skóry.

intensywnosc swiatla

W instrukcji obsługi urządzenia znajduje się tabela odcieni, która pomaga dokonać odpowiedniego wyboru. Przed zastosowaniem depilatora Lumea na większym obszarze skóry należy przeprowadzić test w celu upewnienia się, czy poziom intensywności światła został prawidłowo dobrany. Wystarczy włączone urządzenie przyłożyć do skóry, nacisnąć przycisk błysku i przejść do kolejnego obszaru na ciele. Jeżeli po 24 godzinach nie wystąpiła żadna reakcja skórna, można bezpiecznie przejść do właściwego zabiegu.

Przebieg zabiegu - jak używać depilatora?

Urządzenie przykłada się do skóry pod kątem prostym, w taki sposób, aby depilator stykał się bezpośrednio ze skórą.

uzywanie depliatora6

W momencie, gdy wskaźnik gotowości błysku (z tyłu urządzenia) zaświeci się na kolor zielony, oznacza to, że urządzenie jest gotowe do pracy.

wskaznik gotowosci

Po naciśnięciu przycisku błysku wyzwoli się światło, które spowoduje uczucie ciepła na skórze. Światło impulsowe urządzenia jest bezpieczne dla oczu i nie wymaga noszenia okularów ochronnych. Aby błyski depilatora mniej raziły, wystarczy wykonywać zabieg w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, np. w ciągu dnia.

Urządzenie będzie gotowe do oddania kolejnego błysku, kiedy kolejny raz wskaźnik gotowości zapali się na zielono, czyli po upływie ok. 3,5 sekundy. Czas trwania zabiegu dla konkretnego obszaru ciała wynosi:

 • pachy - 1 min,
 • okolice bikini - 4 min,
 • całe nogi - 14 min,
 • nogi od kostki w kolan - 8 min.

Aby wyłączyć urządzenie, wystarczy po wykonanym zabiegu nacisnąć włącznik na ok. 2 sekundy, a następnie usunąć zasilacz z gniazdka elektrycznego. Depilator w trakcie użytkowania nagrzewa się, co jest normalne. Po odłączeniu go od zasilania urządzenie ochłodzi się po ok kilku minutach.

Zalecany harmonogram zabiegów i spodziewane efekty

Cykl rośnięcia włosa składa się z kilku faz i nie wszystkie włosy jednocześnie znajdują się w fazie wzrostu, dlatego aby zapewnić optymalny efekt depilacji, zaleca się stosowanie depilatora przez przynajmniej 8 tygodni. W początkowej fazie użytkowania producent zaleca wykonanie 4-5 zabiegów, każdy raz na dwa tygodnie. Po tym upływie czasu, można przejść do fazy odświeżania, która polega na wykonywaniu zabiegu co 4-8 tygodni, aby zapewnić sobie gładką skórę na wiele miesięcy.

Pielęgnacja skóry po zabiegu i możliwe reakcje skórne

Po użyciu depilatora do najczęstszych reakcji skórnych, jakie występują, należy: zaczerwienienie, suchość, uczucie ciepła i mrowienia oraz delikatne ciarki. Przypadłości tego typu jednak szybko mijają i są całkowicie niegroźne. Na skórę po depilacji można przyłożyć okład z lodu, a jeżeli suchość skóry nie ustąpi po 24 godzinach, można nałożyć na nią delikatny bezzapachowy balsam nawilżający.

Do zdecydowanie rzadszych skutków ubocznych stosowania depilacji światłem należą: oparzenia skórne, plamy melaninowe, pęcherze, bliznowacenie, zapalenie mieszków włosowych, ból, przebarwienia i zakażenia skóry.

Depilacja światłem - przeciwwskazania

Depilacja światłem IPL nie jest przeznaczona dla każdego. Z depilatora nie mogą korzystać osoby z ciemnobrązową, brązowo-czarną karnacją, która opala się na bardzo ciemny kolor, ponieważ jego stosowanie grozi przebarwieniami, a nawet oparzeniem. Przeciwwskazaniem do stosowania światła IPL w depilacji jest również: ciąża, karmienie piersią, aktywne implanty w ciele, np.: stymulator serca, insulinowa pompa, przyjmowanie leków fotouczulających, cukrzyca, epilepsja, rak skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, egzema, zapalenie mieszków włosowych, skaleczenia, podrażnienia skórne.

Podsumowanie

Depilator Lumea Advanced SC1995 Philips to urządzenie, które umożliwia bezbolesną depilację pach, nóg i okolic bikini, bezpiecznym światłem IPL. Sprzęt przypomina małą suszarkę do włosów i jest bardzo poręczny i wygodny w użytkowaniu. Przed jego stosowaniem należy odpowiednio przygotować skórę, pozbawiając jej włosów. Depilator ma wbudowany system bezpieczeństwa ochraniający przed przypadkowymi błyskami bez kontaktu ze skórą, dlatego nie należy martwić się, gdy podczas używania przez przypadek obsunie się wybranego miejsca na ciele. Depilacja jest bardzo komfortowa. Wywołuje w naświetlanym miejscu na skórze jedynie delikatne uczucie ciepła, które szybko zanika.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro