Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Dekoracje ogrodowe, które warto kupić

Ogród to miejsce, które szczególnie w okresie wiosenno-letnim tętni życiem. To właśnie w nim spędzamy większość wolnego czasu, gdy za oknem panuje piękna pogoda. Dlatego już teraz warto pomyśleć nad dekoracjami ogrodowymi, które trzeba kupić w tym sezonie. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę.

Karina Mączyńska Karina Mączyńska / 08-04-2016

Ozdoby ogrodowe mają za zadanie podkreślić całość, jednocześnie ozdabiając nasz ogród. Wszelkie lampiony, koszyki dekoracyjne, figurki i rzeźby sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Poniżej kilka sprawdzonych pomysłów na wyjątkowe zaaranżowanie ogrodu w okresie wiosenno-letnim. Dzięki nim jesteśmy w stanie zagospodarować przestrzeń w taki sposób, aby umilała czas nie tylko nam samym, ale także naszym gościom.

Lampiony w ogrodzie

Lampiony to najczęściej i najchętniej stosowane rozwiązanie dekoracyjne. Niewątpliwą ich zaletą jest dopasowanie do każdego stylu, jaki panuje w ogrodzie. Niezależnie od tego, czy meble i dodatki są utrzymane w stylu nowoczesnym, prowansalskim, czy może rustykalnym. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli i wzorów, dlatego każdy z nas z łatwością dopasuje odpowiedni produkt do swojego ogrodu.Ponadto lampiony nie tylko odgrywają rolę dekoracyjną, ale również praktyczną. Lampiony to przede wszystkim nastrojowe oświetlenie. Okaże się idealne podczas letnich, relaksacyjnych wieczorów, ale też w trakcie spędzania wspólnie czasu ze znajomymi. Mogą być w różnych rozmiarach. Mniejsze modele można zastosować jako dekorację stołu ogrodowego, natomiast większe ustawiać pojedynczo lub w kilku egzemplarzach na trawniku.

Ozdobne doniczki

Kwiaty na skalniku, drzewa i krzewy to nie wszystko. Ogród zaczyna tętnić życiem, gdy pojawia się w nim niezliczona ilość roślinności. Dlatego śmiało stawiajmy na zakup wielu ozdobnych donic. Mogą być w dużych rozmiarach, stawiane w dowolnie wybranym przez nas miejscu w ogrodzie, lub mniejszych. Te drugie mogą być z kolei umieszczone na meblach ogrodowych. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli, które z powodzeniem sprawdzą się w ogrodzie.

Rzeźby i figurki – jakie wybrać?

Bujna roślinność i oryginalne meble to ważne aspekty aranżacji ogrodu, choć należy mieć na względzie jeszcze inne elementy. Najwyższa pora zaplanować jego wygląd. Wyżej wymienione dekoracje ułatwią nam wykonanie tego zadania. Co więcej, dzięki nim z łatwością stworzymy swój wymarzony ogród, w którym będziemy spędzać większość czasu w sezonie wiosenno-letnim.

Skrzynie – drewniane, metalowe, plastikowe

Choć może wydawać się to dziwne, to jednak skrzynie idealnie wpisują się w ogrodową aranżację. Z ich pomocą jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkową przestrzeń. Co więcej, wszystko zależy od nas samych i naszej kreatywności. Skrzynie mogą służyć jako miejsce na małe akcesoria ogrodowe lub też jako pojemniki na rośliny i zioła. Można poukładać skrzynie przed domem lub na trawniku.