Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

„Dance Central 3” – recenzja

„Dance Central 3” – recenzja

Wśród gier przygotowanych na konsole Microsoftu dużą popularnością cieszą się gry taneczne. W takich tytułach nie wykorzystuje się pada, a gracz steruje ruchami własnego ciała. Jednym z przykładów gier z tego gatunku, która wykorzystuje kontroler ruchowy Kinect, jest „Dance Central 3”.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 07-04-2015

„Dance Central 3” jest jedną z ciekawszych gier, jakie można kupić na konsolę od Microsoftu z kontrolerem Kinect. Tytuł został wydany w 2012 roku przez studio Harmonix jest już trzecią częścią cyklu gier tanecznych do Xboxa 360.

Różne tryby rozgrywki

Głównym zadaniem gracza w grach z serii „Dance Central” jest wykonywanie figur tanecznych, które pokazuje wirtualny tancerz. Kontroler Kinect analizuje ruchy gracza i porównuje je z tym, czego wymaga od niego gra. W zamian za dobrze wykonane ruchy gracz otrzymuje kolejne punkty, bonusy itp.

Im czyściej i płynniej wykonane zostały figury, tym więcej punktów zostanie przyznane. Gra pozwala bawić się na wiele różnych sposobów. Nie zabrakło tutaj trybu fitness liczącego spalone kalorie. „Dance Central 3” pozwala też, podobnie jak poprzednia część cyklu, bawić się jednocześnie w dwie osoby.

„Dance Central 3” oddaje do dyspozycji nowy tryb rozgrywki

W trzeciej części trylogii „Dance Central” pojawił się nowy tryb, którego brakowało w poprzednich częściach. Gra ma do opowiedzenia historię, która jest zaledwie pretekstem do tego, by wymagać od gracza tańczenia do kolejnych utworów pochodzących z różnych epok. Fabuła jest dość żartobliwa, a twórcy nie potraktowali jej na poważnie.

Fabuła nie jest specjalnie odkrywcza i sprowadza się do tego, że poczynania postaci sterowanej przez gracza zaczyna obserwować organizacja Dance Central Intelligence. Głównym zadaniem jest pokonanie Doktora Tana poprzez skakanie w czasie od lat siedemdziesiątych do współczesności i, rzecz jasna, tańczenie.

Tryb imprezy

W podstawowej części„Dance Central 3” zawartych zostało 46 utworów, do których można zatańczyć. Połowa z nich dostępna jest w trybie fabularnym, a pozostałe dostępne są w pozostałych trybach zabawy. Utwory pochodzą z najróżniejszych okresów oraz gatunków muzycznych. Do podstawowego pakietu można zaimportować piosenki z poprzednich części cyklu oraz pobrać DLC.

Ciekawym dodatkiem w „Dance Central 3” jest tryb imprezy. Po jego uruchomieniu w konsoli generowany jest wirtualny DJ, który włącza kolejne piosenki. Gracze mogą tańczyć na zmianę i mierzyć się z innymi zawodnikami, a tańczenie do kolejnych utworów przerywane jest przez mini-gry. Poziom trudności jest automatycznie dopasowywany do umiejętności graczy.

„Dance Central 3” doczekało się kontynuacji

„Dance Central 3” to zwieńczenie trylogii gier tanecznych na konsole Microsoftu wykorzystujących kontroler ruchowy. Trzecia część cyklu została wydana na Xboxa 360, który współpracuje z kontrolerem ruchowym Kinect pierwszej generacji.

Dla posiadaczy konsoli obecnej generacji o nazwie Xbox One przygotowano kolejną grę z cyklu, czyli „Dance Central Spotlight”. Ten tytuł korzysta ze znacznie precyzyjniejszej, nowej wersji Kinecta, ale „Dance Central 3” nadal jest w stanie dawać dużo frajdy.

Źródło okładki: www.harmonixmusic.com
podziel się