Damskie zegarki biznesowe – elegancja na najwyższym poziomie

Damskie zegarki biznesowe – elegancja na najwyższym poziomie

Dodatki są dla kobiet okazją do podkreślenia własnego stylu. Ich piękno, delikatność, bądź kolory pozwalają wyrazić także towarzyszące w danym dniu emocje. To właśnie takie przedmioty przypominają o urodzinach, rocznicy ślubu, narodzinach dziecka czy obronie pracy magisterskiej, a szczególnie jeśli są to zegarki.

udostępnij

Joanna KopećJoanna Kopeć / 11-08-2016

Biznes rządzi się swoimi prawami – restrykcyjny dress code, zasłonięte ramiona. Ból tych nakazów zna chyba każda kobieta. Wszystko musi być doskonałe, perfekcyjne, zimne i maksymalnie eleganckie. Jednym z nielicznych obszarów, w którym można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa są zegarki biznesowe, ponieważ ogrom ich wzorów i kolorów przypadnie do gustu każdej, nawet najbardziej zakręconej kobiecie.

Materiał i kolory

To, z jakiego materiału będzie wykonany zegarek, oczywiście w dużej mierze zależy od twoich możliwości finansowych. Jeśli nie stać cię na bardzo drogie i ekstrawaganckie zegarki – nie przejmuj się. Istnieje bardzo dużo tańszych zamienników, które do złudzenia przypominają te wykonane z drogich materiałów.

Jednym z ostatnich krzyków mody jest różowe złoto. Piękne, eleganckie i kobiece, pasujące do każdej stylizacji. Tak samo jak zwykłe złoto, zegarki te doskonale odbiją się na tle ciemnej kreacji. Doskonale zgrają się także z klasyczną, białą koszulą oraz ciemnymi spodniami. Ze szpilkami, balerinkami, czy nawet sandałami. Różowe złoto znajduje coraz więcej zwolenniczek, jednak musisz pamiętać, że różowy odcień to jedynie cieniutkie pokrycie metalu, srebra bądź zwykłego złota. Po długim czasie używania zegarka róż może się delikatnie ścierać, ale jest to ich znak firmowy, tak samo jak ślady zużycia na prawdziwej, skórzanej torebce.

Zegarki srebrne dzielą się na dwie kategorie: damskie z „męskim” sznytem oraz bezapelacyjnie damskie. Ta pierwsza grupa znajduje bardzo duże grono użytkowniczek, zwłaszcza na wysokich, kierowniczych stanowiskach lub w kancelariach prawnych. Doskonale sprawdzają się wtedy, kiedy stylizacja ma sygnalizować pewność siebie, skuteczność oraz doskonałe zarządzanie i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Najlepiej jest wtedy wybierać zegarki srebrnena skórzanym pasku. Te właśnie wyglądają naprawdę elegancko i wytwornie. Małe, srebrne zegarki, czyli te wyjątkowo kobiece, idealnie wyglądają w towarzystwie lekkich, zwiewnych sukienek. To świetny dodatek na randkę, wyjście do kina, czy spotkanie z przyjaciółkami.

Oryginalne

Dla kobiet kochających się wyróżniać stworzono zegarki na łańcuszkach, czasem nawet w formie otwieranych medalionów. Jest to bardzo interesujący dodatek, który na pierwszy rzut oka wygląda jak zwyczajna biżuteria. Jeśli chwilowo nie masz pieniędzy na tego typu dodatki, spróbuj popytać członków swojej rodziny, czy nie posiadacie takiej oryginalnej, rodowej pamiątki. Wystarczy tylko odświeżyć u zegarmistrza i piękny dodatek gotowy.

Ręka prawa czy lewa?

Ogólnie przyjętym jest, że kobiety powinny nosić zegarki na prawej ręce. Nie jest to jednak żadna zasada. W zależności od tego, z której ręki korzystasz i jak jest ci wygodniej, zakładaj zegarek na dowolną. Jeśli danego dnia chcesz wyglądać kobieco, ale męsko jednocześnie, duży i błyszczący, metalowy zegarek załóż na lewą rękę. Nie oznacza to, że zakładając na lewą rękę delikatny, letni zegarek do równie letniej sukienki będziesz wyglądać męsko. Absolutnie nie.

Przechowywanie

Perfekcjonistki z pewnością ucieszy fakt, że zegarki powinny być przechowywane w ściśle określony sposób. Te lepsze i droższe – złote, srebrne i stalowe – sprzedawane są w specjalnych, eleganckich pudełkach. W sklepach z tego typu akcesoriami można znaleźć przeróżne pudełka, służące do przechowywania zegarków. Najbardziej praktycznymi są te ze szklaną szybką, ponieważ dzięki temu wiesz, w którym pudełku znajduje się zegarek, którego szukasz. Pudełka różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z jakiego są wykonane – drewniane, plastikowe, metalowe lub całe szklane. Te ostatnie są ciężko dostępne, jednak przy odrobinie szczęścia uda ci się je znaleźć. Jeśli masz kilka zegarków, zwróć uwagę czy pudełko posiada kilka gąbeczek, czyli wypełnień, na którym osadzasz zegarek podczas przechowywania, czy też jedną. Oczywistym jest, że w przypadku tych pojedynczych, zdjęcie środkowego zegarka może być bardzo problematyczne i niewygodne, zwłaszcza rano, kiedy spieszymy się.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro