Damskie obuwie do pracy na jesień

To, jakie obuwie nosimy do pracy, zależy od charakteru wykonywanej profesji. Niektóre kobiety muszą przestrzegać biurowego dress code'u, inne – ze względu na pracę w pozycji stojącej – noszą buty wygodne, a więc m.in. sportowe, natomiast pozostałe mogą pozwolić sobie na obuwie casualowe, np. baleriny. Jakie buty wybrać tej jesieni do pracy w biurze, aby wpisać się w najnowsze trendy i jednocześnie nie naruszyć obowiązujących reguł?

Dress code w pracy – podstawowe zasady

Dress code to zbiór reguł dotyczących m.in. sposobu ubierania się pracowników niektórych instytucji, np. banków i urzędów. Został stworzony, aby wizerunek wszystkich osób pracujących oraz pracodawcy był spójny. Podstawowe reguły mówią o tym, że kobieta powinna ograniczyć biżuterię do minimum i nosić dobrze skrojone ubrania wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zarówno strój, jak i obuwie powinny być utrzymane w stonowanej palecie barw. Dopuszczalne są tzw. bezpieczne kolory, czyli: czerń, brąz, granat, szarość i ciemna zieleń.

Buty do pracy dla kobiet

Wedle powszechnie obowiązujących zasad kobieta może założyć do pracy w biurze buty na obcasie o wysokości nieprzekraczającej 8 cm. Oczywiście dopuszczalne są modele na niższej szpilce i płaskiej podeszwie. Najlepiej zdecydować się na obuwie wykonane ze skóry. Buty do pracy powinny zakrywać stopy, zatem wybierajmy tzw. pełne modele.

Obuwie damskie do pracy na jesień 2016 – czółenka, mokasyny, botki

Tegorocznej jesieni wraca moda typowa dla lat 40. ubiegłego wieku. Co to oznacza? Projektanci (m.in. dom mody Prada) proponują kobietom pantofle i czółenka na szerokim obcasie (od 65 zł), z zapięciem wokół kostki. Jeżeli znajdziemy model spełniający jednocześnie wymagania biurowego dress code’u (wysokość obcasa), możemy bez wahania dokonać zakupu. W efekcie udowodnimy, że najnowsze trendy nie są nam obce, nie naruszając odgórnie narzuconych zasad.

Bordo, czekolada i śliwka to najmodniejsze kolory tej jesieni. Urozmaiceniem biurowej stylizacji mogą być mokasyny (od 25 zł) w jednym ze wspomnianych odcieni. Najlepiej wybrać model wykonany ze skóry lakierowanej, na nieco grubszej podeszwie. Mokasyny nie tylko wpisują się w męski trend w modzie kobiecej, ale też są bardzo wygodne.

Późną jesienią do łask wracają botki. Tego roku projektanci nie ułatwiają decyzji w wyborze modelu, ponieważ proponują zarówno te o rockowym charakterze, jak i modele na płaskiej podeszwie lub szpilce. Biorąc pod uwagę przeznaczenie obuwia, powinnyśmy baczniej przyjrzeć się botkom na szpilce, które odsłaniają kostkę (od 15 zł). Mogą być wykonane ze skóry lub z zamszu. W kwestii kolorystyki – wybierzmy model w czerni, odcieniu oliwki lub beżu.

Klasyk wśród szerokiej gamy butów dla kobiet to szpilki. Możemy je założyć do pracy, jeśli obcas nie będzie zbyt wysoki. Tegorocznej jesieni królują szpilki na cienkim i smukłym obcasie ze spiczastym noskiem (od 35 zł), pokryte materiałem. Trendy sprzyjają pracownicom biur i miłośniczkom mody – popularne będą szpilki w odcieniu granatu i czerni.

Z wachlarza możliwości kobieta pracująca w biurze z pewnością wybierze parę butów spełniającą zarówno jej potrzeby, jak i wymagania pracodawcy. Rynek obuwniczy obfituje bowiem w modne modele, które jednocześnie wpisują się w zasady biznesowego dress code’u.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro