Damska torebka do pracy – jak wybrać odpowiedni model?

Torebka to nieodłączny atrybut kobiety – mieści się w niej portfel, kosmetyki, dokumenty i wszystkie potrzebne drobiazgi. Model, który zabierasz do pracy, powinien być pojemny, praktyczny, ale także stylowy, by pasował do biznesowego dress-code’u.

Eustachy Bielecki Eustachy Bielecki / 03-08-2015

Torebka do pracy powinna być pojemna, elegancka i uniwersalna. Musi pasować do większości stylizacji, które zakładasz do biura. Ponadto powinna być wykonana z jakościowych materiałów, by wybrany model mógł posłużyć co najmniej kilka lat. Styliści doradzają, by torebkę dobierać względem swojej postury. W taki sposób będzie można ukryć mankamenty urody i wydłużyć sylwetkę. Jakie modele najbardziej będą pasować do biura? Na co zwrócić uwagę przed kupnem? Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą podjąć właściwą decyzję.

Modele torebek do stylizacji biurowych

Wybierając torebkę do pracy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie podstawowe charakterystyki. Po pierwsze, funkcjonalność i wygoda modelu. Po drugie,elegancja i uniwersalność torby. W miejscu pracy najlepiej się sprawdzą duże, szerokie, klasyczne torebki w kształcie trapezu z rączkami na górze. Jest to najpraktyczniejszy model, który bez obaw można wziąć ze sobą zarówno na spotkanie biznesowe, jak i dopasować do stylizacji ulicznej. W środku model ma zazwyczaj wiele przedziałów i przegródek. To pomoże mieć wszystkie drobnostki zawsze pod ręką.W grę wchodzą również tzw. shopper bags ze skóry. Mimo że w swojej wewnętrznej części mają tylko jedną komorę, taki model jest niezwykle wygodny, a zarazem elegancki. Z łatwością można tam pomieścić laptop, teczkę z dokumentami czy małą kosmetyczkę.Kolejny model, który można wziąć pod uwagę, to typowa męska aktówka na dokumenty. Najlepiej, jeśli model jest wystarczająco szeroki, by oprócz oficjalnych papierów w formacie A4 mógł jeszcze pomieścić przynajmniej tablet oraz kilka niezbędnych akcesoriów i dodatków kosmetycznych.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem torebki?

Po pierwsze, warto wziąć pod uwagę materiał. Większość dobrych modeli jest wykonana ze skóry bydlęcej. Droższe modele mogą być wyprodukowane ze skóry krokodyla. Naturalna skóra jest bardzo wytrzymała i może posłużyć przez wiele lat. Tymczasem tzw. ekoskóra niestety nie jest wystarczająco odporna na warunki atmosferyczne i w zimowe miesiące może po prostu pękać.Po drugie, rozmiar. Warto pamiętać, że torebka do pracy powinna być pojemna i praktyczna. Najlepiej, gdy ma wiele przedziałów w środku (m.in. dużą komorę na laptop i mniejsze oddzielone części na drobniejsze rzeczy). Optymalne wymiary? 45 x 30 cm.Po trzecie, kolor. Do stylizacji biurowej najlepiej wybrać stonowane i neutralne połączenie barw. W grę wchodzi np. czerń, brązy, pastele czy ciemna butelkowa zieleń.Po czwarte, warto sprawdzić jakość wykonania szwów, szczególnie na wszystkich krawędziach – zarówno w środku, jak i zewnątrz. Szwy nie mogą w żadnym miejscu się kończyć czy przerywać. Najlepiej, gdy nitki szwów są dodatkowo laminowane lub klejone.Po piąte, należy dobrać odpowiedni model do swoich rozmiarów i sylwetki. Niskie i szczupłe panie mogą postawić na delikatną torebkę. Z kolei panie o pełniejszych kształtach powinny postawić na duże modele z krótkimi rączkami. Dzięki temu skutecznie mogą odwrócić uwagę od problematycznych obszarów.Wybór torebki do pracy nie jest trudny. Wystarczy postawić na wysokiej jakości skórzany model, a także stonowaną paletę kolorów. Przed kupnem warto wziąć pod uwagę rozmiar torebki (najlepiej 45 x 30 cm), jakość wykonania szwów, a także praktyczność wewnętrznych przedziałów.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro