Damska koszulka kolarska – jaką wybrać w 2017 roku

Damska koszulka kolarska – jaką wybrać w 2017 roku

Rozpoczęcie sezonu rowerowego zawsze motywuje nas do przeglądu sprzętu. Nikt nie chce słuchać skrzypiących hamulców ani też zgrzytów łańcucha. A co z innymi elementami rowerowego rynsztunku?

udostępnij

Ewa MościckaEwa Mościcka / 17-05-2017 / aktualizacja: 03-06-2019

Sprawny technicznie rower to podstawa bezpieczeństwa każdej fanki kolarstwa. Gdy już ten element przygotowań do sezonu mamy za sobą, warto sprawdzić resztę ekwipunku. Dobry, niezniszczony kask i rękawiczki rowerowe są już dziś niezbędne, jeśli chcemy pokonywać bez szwanku długie trasy.

Odpowiednia odzież jest ważna

Komfort jazdy to również odzież. O zaletach spodenek kolarskich nie trzeba przekonywać nikogo, kto choć raz zrobił ponad 10 kilometrów w terenie. Jednak wiele osób nadal pokonuje długie trasy w zwykłych bawełnianych koszulkach, które oczywiście świetnie sprawdzają się w jeździe rekreacyjnej, ale są nie najlepszym rozwiązaniem dla amatorek szybkich i długodystansowych wypadów rowerowych. Bawełniane tkaniny pochłaniają pot, lecz nie odprowadzają wilgoci, więc każdy powiew wiatru daje uczucie nieprzyjemnego chłodu, mogąc być powodem kłopotów ze zdrowiem.

Oferta na ten sezon

Nie wszystkim odpowiada fason i kolorystyka najczęściej dostępnych koszulek rowerowych, ale z każdym rokiem oferta staje się bogatsza i bardziej rozbudowana, więc każda zapalona rowerzystka znajdzie coś dla siebie. Każda z nas lubi wyglądać ładnie, zatem szukajmy wzorów, które nam odpowiadają.

Co wziąć pod uwagę, wybierając koszulkę na sezon 2017? Oto trzy cechy, które powinny ją charakteryzować:

  • Odpowiednia tkanina

Koszulki na rower powinny spełniać dwa podstawowe wymogi – zapewniać ciepło i skutecznie odprowadzać nadmiar wilgoci. Odzież wyprodukowana z poliamidu z domieszką poliestru nie nasiąka, jest elastyczna, trzyma się blisko ciała, więc daje ciepło. Pot odprowadzają koszulki z jonami srebra i coraz więcej producentów wykorzystuje to rozwiązanie. Kupując koszulkę termoaktywną, warto wybrać taką, która ma z przodu nieco grubszy materiał, ponieważ zapewni to lepszą ochroną przed wiatrem. Tył może być cieńszy, bo łatwiej odprowadzi pot. Jeśli jesteśmy naprawdę wyczulone na wilgoć, to dobrym rozwiązaniem są koszulki szybkoschnące.

Koszulka szybkoschnąca 4F z włóknami drycontrol, które gwarantują ciału bardzo dobrą wentylację. Cena: 99 zł.

  • Krój zapewniający wygodę

Charakterystycznym elementem koszulek kolarskich jest przedłużany tył. Dzięki niemu podczas jazdy, gdy ciało jest w pochyleniu, nie przewieje nam pleców. To bardzo istotne, jeśli nie chcemy złym samopoczuciem przypłacić eskapad rowerowych. Zazwyczaj z tyłu umieszczane są dodatkowe kieszenie, w których możemy przechowywać drobiazgi, np. telefon, chusteczki, tubkę z żelem energetycznym. Powinny być zabezpieczone ciasno wszytą gumką, suwaczkiem albo napem, żebyśmy po drodze nie zgubiły schowanych w kieszonkach rzeczy.

Koszulka z kieszeniami na suwak The Odlo Fluid 1/2 Zip ma przedłużony tył i pas antypoślizgowy, który zapobiega podwijaniu się podczas jazdy. Cena: 149,99 zł.

  • Elementy odblaskowe

Coraz powszechniejszą praktyką producentów odzieży rowerowej jest naszywanie elementów zwiększających widoczność kolarzy. Koszulki z odblaskami spełniają więc podwójną funkcję, zapewniając większe bezpieczeństwo szczególnie tym użytkowniczkom jednośladów, które jeżdżą ulicami bez względu na pogodę i porę dnia. Najlepszą ochronę zapewni koszulka kolarska z odblaskami umieszczonymi zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Koszulka rowerowa MUDDYFOX z elementami odblaskowymi i w dobrze widocznym kolorze. Cena: 45,00 zł.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro