Czy akcesoria od starszego iPhone’a będą pasować do iPhone’a 7?

Czy akcesoria od starszego iPhone’a będą pasować do iPhone’a 7?

Do tej pory zmiana numerka w nazwie telefonu Apple’a wiązała się ze zmianą kształtu obudowy, przez co case’y i etui od poprzednich modeli nie pasowały do kolejnej iteracji iPhone’a. Tym razem sprawa wygląda inaczej, bo iPhone 7 jest bliźniaczo podobny do iPhone’a 6 i iPhone’a 6s. Sprawdzamy, czy detale będą miały tutaj znaczenie i czy akcesoria od poprzednich iPhone’ów będą pasować do iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus.

udostępnij

Piotr GrabiecPiotr Grabiec / 18-10-2016

Apple przyzwyczaiło użytkowników, że po wymianie telefonu na nowszy model trzeba też dokupić część akcesoriów. W tym roku jednak producent zdecydował się na to, by iPhone 7 nie był gruntownym odświeżeniem iPhone’a 6s, a jedynie jego drobnym usprawnieniem. Co to oznacza w kontekście akcesoriów?

Stare akcesoria i iPhone 7 – czy będą pasowały?

Niestety to, że iPhone 7 jest bardzo podobny do poprzedniego modelu, nie oznacza, że dodatkowe obudowy, etui i case’y od iPhone’a 6 i iPhone’a 6s można bez problemu założyć na tegoroczny smartfon marki Apple. Wszystkie trzy ostatnio wyprodukowane generacje telefonów są do siebie bardzo podobne i mają niemal identyczne wymiary, ale diabeł tkwi w szczegółach.

Po założeniu starej obudowy na nowego iPhone’a szybko okazuje się, że korzystając z niej, nie będzie można normalnie używać telefonu. Chociaż przyciski głośności, przełącznik dźwięku i przycisk Home są w tych samych miejscach, to jest jeden element, który sprawia problem. Chodzi o główne aparaty fotograficzne iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus.

iPhone’y od trzech generacji mają lekko wystający obiektyw aparatu. W przypadku iPhone’a 6 i iPhone’a 6s nie było to problemem. W iPhonie 7 ma on zmieniony kształt i, co gorsza, umiejscowiono go w innym miejscu obudowy. Większość case’ów, etui i futerałówpo założeniu na iPhone’a 7 nie przylega odpowiednio do obudowy i zasłania obiektyw aparatu. Dotyczy to zarówno modelu iPhone 7, jak i iPhone 7 Plus.

Problem nie dotyczy wyłącznie etui firm trzecich

Konsumenci, którzy wyposażyli się w kosztownySmart Battery Case (etui z powerbankiem produkcji Apple’a) do iPhone’a 6s, będą musieli wymienić go na nowszy model. Na szczęście jest jedna zaleta takiego rozwiązania: tegoroczny Smart Battery Case ma większą pojemność wbudowanego akumulatora.

Pewną pociechą jest też to, że użytkownicy iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus nie muszą zaprzątać sobie głowy dodatkową obudową, która uodparnia telefon na działanie wody. Nowe telefony Apple’a spełniają normę IP67. Pozwala ona zanurzyć telefon na głębokość maksymalnie jednego metra przez 30 minut.

Co z pozostałymi akcesoriami?

iPhone 7 i iPhone 7 Plus do ładowania wykorzystują port Lightning, czyli dokładnie ten sam, który stosowano w poprzednich modelach. Dzięki temu wszystkie kable, ładowarki i stacje dokujące, które były kompatybilne ze starszymi modelami iPhone’a, powinny działać również z tegorocznym modelem.

Jedynym problemem są… słuchawki. iPhone 7 iiPhone 7 Plus nie mają w obudowie złącza minijack. Producent co prawda dołączył do pudełka adapter pozwalający podpiąć zwykłe słuchawki do portu Lightning, ale dla osób korzystających z kilku różnych zestawów będzie to niestety problematyczne.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro