Czołowi producenci wycieraczek samochodowych

Czołowi producenci wycieraczek samochodowych

Wycieraczki samochodowe są jednym z podstawowych elementów standardowego wyposażenia każdego pojazdu. To dzięki ich pracy możliwe jest poruszanie się samochodem nawet podczas deszczu. Jakim producentom wycieraczek samochodowych warto zaufać?

udostępnij

Jakub NieszporekJakub Nieszporek / 18-08-2017

Bosch

Firma Bosch jest niemieckim potentatem zajmującym się produkcją części samochodowych, a została założona w 1886 roku. W ofercie producenta znajdziemy wycieraczki do każdego rodzaju samochodu. Produktami cieszącymi się dużym zainteresowaniem są wycieraczki z serii Aerotwin, które nie mają klasycznych przegubów. Sztywność i przyleganie do szyby gwarantuje budowa pióra z umieszczoną wewnątrz szyną stabilizującą Evodium. Pióra wykonane są z dwóch rodzajów gumy.

Good Rain

Good Rain to polska firma zajmująca się produkcją wycieraczek, która cieszy się stosunkowo dobrą opinią wśród kierowców. Największą zaletą produktów firmy Good Rain jest dobry stosunek jakości do ceny oraz szeroki wybór modeli, dzięki czemu dopasujemy wycieraczki praktycznie do każdego pojazdu. Najpopularniejsze są wycieraczki wykonane w uniwersalnej technologii, które idealnie sprawdzają się podczas trudnych warunków pogodowych, a co najważniejsze zapewniają cichą pracę.

Oximo

Firma Oximo jest polskim producentem wycieraczek do szyb samochodowych, a jej produkty są dostępne od 2009 na rynku. Dużą popularnością cieszą się wycieraczki Oximo Silicon Line. Płaskie wycieraczki AERO typu „U” pasują do wszystkich modeli samochodów. Zastosowanie wkładki gumowej, obsadzonej bezpośrednio w sprężystych listwach pióra, przyczynia się do stawiania małego oporu powietrza. Odpowiednio dobrany kształt gumy w połączeniu z brakiem metalowego szkieletu decyduje o bardzo dobrym przyleganiu całego pióra do szyby.

Valeo

Valeo jest francuską firmą produkującą części samochodowe na rynek pierwotny i wtórny. Posiada fabryki we Francji i poza nią. W ofercie producenta znajdziemy serię Flat-Blade, która jest nową generacją płaskich wycieraczek dostosowanych w produkcji do szyb danego pojazdu. Wszystkie wycieraczki są wyposażone w system Autoclic, więc ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga poświęcenia temu dużej ilości czasu. Ponadto wycieraczki mają kontrolkę zużycia, która na bieżąco informuje o stopniu ich zużycia i wskazuje, kiedy należy je wymienić.

Negotti

Polska firma Negotti zajmuje się produkcją płaskich wycieraczek samochodowych. Powstała w 2009 roku. Jej największą zaletą jest wysoka jakość produktów oraz szeroki asortyment. W ofercie znajdziemy wycieraczki praktycznie do każdego modelu auta poruszającego się po drogach. Wycieraczki są wykonane z wysokiej jakości gumy pokrytej grafitem, który niweluje tarcie, zmniejszając hałas i poprawiając skuteczność pracy. Zastosowanie asymetrycznego spoilera zwiększa aerodynamikę i pracę wycieraczki przy wysokich prędkościach. Wykorzystanie bezprzegubowej konstrukcji zapewnia równomierny docisk i idealne dopasowanie do krzywizny szyby.

Rynek wycieraczek samochodowych jest bogaty w produkty, ale nadal oferuje sporą ilość wycieraczek kuszących niską ceną, co wiąże się z ich niską jakością. Pamiętajmy, decydując się na zakup wycieraczek samochodowych, aby wybierać produkty renomowanych firm, ponieważ tylko one gwarantują najwyższą jakość i pełne zadowolenie.

Czy ten artykuł był pomocny?