Czołowi producenci przednich świateł

Czołowi producenci przednich świateł

Przednie światła to podstawowy element standardowego wyposażenia pojazdu. Bez ich obecności auto nie otrzymałoby homologacji i nie zostałoby dopuszczone do ruchu drogowego. Jakim producentom warto zaufać w przypadku konieczności wymiany przednich świateł?

udostępnij

Jakub NieszporekJakub Nieszporek / 26-10-2017

Przednie światła – co w sobie kryją?

Przednie światła samochodów pełnią jedno podstawowe zadanie – oświetlają drogę. W ich wnętrzu możemy znaleźć parę odbłyśników lub soczewek oraz kilka żarówek. Zestawem najczęściej spotykanym jest przednia lampa obejmująca światła postojowe, światła mijania, światła drogowe oraz kierunkowskaz. W nowszych konstrukcjach są żarówki odpowiedzialne za doświetlanie zakrętu. Wiele osób zastanawia się, po co w lampach zastosowano odbłyśniki. Odpowiedź jest bardzo prosta – światło wydostające się z żarówki odbija się od odbłyśnika znajdującego się wewnątrz lampy, a następnie wydostaje się na zewnątrz, oświetlając drogę. W przypadku zastosowania soczewki w przedniej lampie obecność odbłyśnika jest nieuzasadniona, ponieważ światło wydostające się z soczewki bardzo dobrze oświetla drogę.

Depo

Depo to tajwańska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości zamienników oryginalnych podzespołów oświetlenia samochodowego. Producent ten oferuje szeroki asortyment produktów, a w jego ofercie znajdziemy podzespoły oświetlenia praktycznie do każdego pojazdu. Największą zaletą Depo jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Wszystkie produkty tej marki posiadają niezbędne certyfikaty oraz europejską homologację. Depo stanowi dobrą alternatywę dla oryginalnych części. Warto zwrócić uwagę na elementy produkowane przez tę firmę, szczególnie jeżeli jesteśmy zmuszeni wymienić całą lampę w kilkuletnim aucie, którego wartość jest stosunkowo niska. Największą popularnością cieszy się komplet lamp przeznaczonych do Opla Astry drugiej generacji, a jest on dostępny już za około 200 zł.

Hella

Niemiecka firma Hella powstała w 1899 roku. Od samego początku powiązana była z przemysłem motoryzacyjnym. Początkowo zajmowała się jedynie produkcją podzespołów oświetlenia pojazdów. Dzięki wysokiej jakości wykonania produkty z roku na rok zyskiwały na popularności. Obecnie lampy firmy Hella przez wielu producentów pojazdów wykorzystywane są podczas pierwszego montażu w fabrykach. W ofercie znajdziemy lampy przednie i tylne, halogeny, żarówki, a nawet lampy ksenonowe. Do najczęściej kupowanych należą przednie lampy przeznaczone do Audi A6 w cenie około 1200 zł.

Valeo

Tym razem francuska firma założona w 1923 roku. Koncern Valeo specjalizuje się w produkcji części samochodowych przeznaczonych zarówno na rynek pierwotny, jak i wtórny. Ciekawostką jest fakt, że nazwa firmy pochodzi z języka łacińskiego i oznacza: „Czuję się dobrze”. W ofercie tego producenta znajdziemy praktycznie każdy element pojazdu. O wysokiej jakości wykonania może świadczyć to, że wiele podzespołów wykorzystywanych jest podczas pierwszego montażu w fabrykach samochodowych. Biorąc pod lupę ofertę, uwagę przyciągają przednie lampy przeznaczone do Seata Leona w cenie około 350 zł za sztukę.

Pamiętajmy, aby decydując się na zakup przednich lamp, wybierać produkty renomowanych firm. Dlaczego? Ponieważ tylko one cechują się wysoką jakością wykonania, a co najważniejsze posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i homologację.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro