Czołowi producenci podzespołów układu kierowniczego

Czołowi producenci podzespołów układu kierowniczego

Układ kierowniczy odpowiada za precyzyjne przełożenie ruchów kierownicy na zachowanie samochodu. Z uwagi na jego istotną rolę względem bezpieczeństwa, wymieniając podzespoły, warto skłonić się ku zakupowi zamienników najwyższej jakości. Prezentujemy najlepszych producentów.

udostępnij

Paweł SzyszkaPaweł Szyszka / 04-08-2017

TRW – amerykański gigant

Spółka TRW powstała w 1958 roku w Stanach Zjednoczonych i aktualnie zatrudnia ok. 70 000 osób, w tym w fabrykach na terenie Polski, gdzie produkowane są m.in. podzespoły do układów kierowniczych. TRW wyspecjalizowało się w produkcji komponentów podwozia samochodowego, a więc części układów: napędowego, hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia.

Podzespoły tego producenta trafiają na potrzeby tzw. pierwszego montażu do fabryk większości koncernów motoryzacyjnych, co świadczy o wysokiej jakości i trwałości oferowanych produktów. Zamienniki TRW wykazują się również solidnością na poziomie części OEM. Końcówki drążków kierowniczych kupimy za ok. 60–90 zł za sztukę. Za sam drążek produkcji TRW przyjdzie zapłacić natomiast ok. 100–120 zł.

Lemforder – niemiecka jakość premium

Lemforder to kolejny powszechnie polecany producent podzespołów, który wyspecjalizował się w produkcji elementów układu kierowniczego i zawieszenia. Tego niemieckiego producenta łączy z TRW nie tylko jakość, ale także przynależność kapitałowa, gdyż wspólnie należą do niemieckiej grupy ZF, podobnie jak Sachs, czyli inna znana na polskim rynku marka.

Z produktów marki Lemforder korzystają producenci aut klasy premium, jak chociażby Mercedes. Choć ceny zamienników są dość wysokie, a oferta często nie pokrywa zapotrzebowania rynkowego, to jeśli istnieje możliwość zakupu części Lemforder, warto wziąć tę opcję poważnie pod uwagę. Podzespoły układu kierowniczego i zawieszenia są bowiem powszechnie polecane przez mechaników i entuzjastów motoryzacji. Za końcówkę drążka kierowniczego tej marki będziemy musieli zapłacić ok. 100 zł.

Febi Bilstein = cena/jakość

Produkty Febi Bilstein to idealne rozwiązanie dla kierowców oczekujących dobrego współczynnika ceny do jakości. Ten niemiecki producent ma prawie 200-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i zasłynął zaprojektowaniem pierwszego na świecie sworznia zawieszenia.

Wśród części zamiennych do układu kierowniczego Febi Bilstein dostarcza przede wszystkim drążki i ich końcówki oraz osłony przekładni. Pojedynczą końcówkę można kupić już za ok. 40 zł, co stanowi atrakcyjną ofertę, biorąc pod uwagę powszechnie docenianą jakość niemieckiego wytwórcy.

Delphi – marka General Motors

Delphi to amerykański producent części zamiennych powołany do życia w 1991 roku przez koncern General Motors. W Polsce marka Delphi jest dobrze znana, gdyż w swoich zakładach produkcyjnych zatrudnia kilka tysięcy osób. Oferta firmy jest szeroka. Obok części układu kierowniczego obejmuje również podzespoły na potrzeby m.in. elektroniki, zawieszenia, układu hamulcowego. Końcówki drążka Delphi można kupić za kwotę ok. 50 zł, natomiast sam drążek będzie średnio o ok. 30 zł droższy. Marka ta, podobnie jak Febi Bilstein, stawia więc na dobry stosunek ceny do jakości oferowanych produktów.

Potwierdzeniem jakości podzespołów produkowanych przez każdego z opisanych producentów jest fakt, że dostarczają części na potrzeby fabryk wielu koncernów motoryzacyjnych na świecie. W praktyce zatem zamienniki nie odstają trwałością od części oryginalnych, a ich cena jest zdecydowanie niższa.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro