Czołowi producenci filtrów oleju

Czołowi producenci filtrów oleju

Filtr oleju jest jedną z podstawowych części eksploatacyjnych w pojeździe. Jego praca nie należy do najłatwiejszych, ponieważ odbywa się przede wszystkim w bardzo wysokich temperaturach. Obecnie na rynku jest coraz więcej firm zajmujących się produkcją filtrów oleju. Którym warto zaufać?

udostępnij

Jakub NieszporekJakub Nieszporek / 16-08-2017

Mann Filter

Mann Filter jest częścią olbrzymiego niemieckiego koncernu MANN+HUMMEL, utworzonego w 1941 roku. Wieloletnie doświadczenie przyczyniło się do powołania firmy Mann Filter, specjalizującej się wyłącznie w produkcji filtrów zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania i często są stosowane podczas pierwszego montażu. Największym zainteresowaniem cieszy się filtr oleju przeznaczony do samochodów grupy VW AG o oznaczeniu OE640/1 w cenie około 18 zł.

Bosch

Firma Bosch jest wiodącym producentem części samochodowych, została założona w 1886 roku w Stuttgarcie. Bosch kojarzony jest przede wszystkim z produkcją świec zapłonowych i żarowych. W swojej ofercie ma również filtry oleju, które cechują się bardzo wysoką jakością. Filtry Bosch są również wykorzystywane podczas pierwszego montażu przez niektóre koncerny motoryzacyjne. Produktem najczęściej wybieranym jest filtr oleju przeznaczony do Volkswagena Passata/Bora/Golf w cenie około 17 zł.

Knecht

To niemiecka firma należąca do grupy Mahle, która rozpoczęła swoją działalność w 1920 roku. Początkowo specjalizowała się w produkcji tłoków silnikowych. Wraz z rozwojem oferta została rozszerzona o produkcję filtrów. Wyroby firmy Knecht cechują się świetnym stosunkiem jakości do ceny, dlatego z roku na rok znajdują coraz większe grono odbiorców. Największym zainteresowaniem cieszy się filtr oleju o oznaczeniu OX143D w cenie około 18 zł, który jest zamiennikiem OE640/1 przeznaczonym do aut z grupy Volkswagen AG.

Filtron

Filtron należy do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Affinia Group. W swojej ofercie posiada filtry zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarówek. Co ciekawe, firma ma najnowocześniejsze w Europie laboratorium, w którym są prowadzone badania mające na celu szczegółowe kontrolowanie wyrobów. Filtron to przede wszystkim atrakcyjna cena i wysoka dostępność części. Wśród filtrów oleju najczęściej wybierany jest OE650/1 w cenie około 18 zł, przeznaczony do aut z grupy Volkswagen AG.

Hart

Polska firma, powstała w 1990 roku, zajmująca się hurtową sprzedażą części. W ofercie znajdziemy filtry oleju przeznaczone praktycznie do każdego modelu pojazdu. Zaletą polskiego producenta jest niska cena przy zachowaniu odpowiedniej jakości. Największą popularnością cieszy się filtr oleju, który jest zamiennikiem dla Filtron OE670 w cenie około 15 zł.

Pamiętajmy, że regularna wymiana filtru oleju przyczyni się do wydłużenia żywotności pracy silnika. Podczas wymiany oleju w silniku należy również wymienić filtr.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro