Czas na zegarek retro

Czas na zegarek retro

Sentyment do mody z czasów, które dawno już za nami możemy zaobserwować w wielu trendach wnętrzarskich i modowych. Nawet jeśli nie jesteś wielką fanką stylizacji retro, na pewno nie przeoczysz oldschoolowych zegarków. Zegarek jest elementem zarówno biżuteryjnym, dodającym prestiżu, jak i użytkowym, dlatego warto dobrze się zastanowić przed zakupem i wybrać taki, który będzie dla nas jak najbardziej uniwersalny, pasujący do ubrań, które nosimy na co dzień i od święta.

udostępnij

Marta FrąszczakMarta Frąszczak / 26-04-2017

To prawda, że od lat godzinę odczytujemy głównie z telefonów komórkowych i tym podobnych sprzętów elektronicznych, jednak osoba, która przyzwyczai się do noszenia zegarka na swoim nadgarstku, z pewnością doceni wygodę wynikającą z tradycyjnych rozwiązań.

Element męski, czyli zegarek na grubej bransolecie

Kiedyś zegarki na grubej bransolecie kojarzyły się wyłącznie z modą męską. Obecnie wiele firm produkujących zegarki posiada w swoich kolekcjach zegarki na grubej bransolecie dedykowane paniom. Taki zegarek wygląda świetnie nie tylko w stylizacjach inspirowanych modą męską. Dobrze prezentuje się także na rękach kobiet, które na co dzień noszą sukienki. Bransoleta powinna być dobrze dopasowana do grubości nadgarstka. Z reguły kupujemy zegarki z za długą bransoletą, a później dopasowujemy do własnego rozmiaru samodzielnie, regulując ją przy zapięciu lub odejmując zbędne ogniwa u zegarmistrza czy jubilera.

Elegancja, delikatność i naturalność, czyli zegarek na skórzanym pasku

Jeśli twój nadgarstek jest bardzo szczupły, zegarek na grubej bransolecie może okazać się trudny w dopasowaniu i niewygodny. W takim wypadku lepiej wybrać zegarek na skórzanym pasku. Na skórzanym pasku świetnie wyglądają zegarki z dość dużą, ale płaską tarczą. Zwolenniczki zegarków z niewielką tarczą powinny zwrócić uwagę na takie, których pasek jest wystarczająco długi, by owinąć go dookoła nadgarstka dwa razy. Taki pasek świetnie wygląda jako dodatek do stylizacji romantycznej, do zwiewnych sukienek w stylu hippie, ale i hipsterki lubujące się w grubych swetrach i spodniach, np. ogrodniczkach, nie powinny pogardzić takim dodatkiem.

Jasno i czytelnie – wygodny cyferblat

Zegarek w stylu retro powinien mieć jasny i przejrzysty cyferblat. Im mniej na nim wewnętrznych tarcz, tym lepiej. To trend wprost przeciwny do tego, co obserwujemy w nowoczesnych zegarkach. Gładka tarcza wygląda bardzo elegancko i świetnie pasuje do wielu stylizacji. Bardzo dobrze sprawdza się podczas użytkowania, ponieważ jest czytelna. Nieważny jest kolor cyferblatu, czyli tła dla cyfr, ale jego jednolita barwa. Z takiego zegarka korzysta się zdecydowanie najwygodniej.

Płaska koperta

Płaska koperta to cecha zegarka eleganckiego. Od wielu dekad takie właśnie zegarki nosi się do garniturów i oficjalnych strojów. Poza tym są bardzo wygodne, ponieważ nie zahaczają nawet o długie rękawy. Łatwo też dodać im nieco strojności, nosząc je razem z delikatną bransoletką, która obok takiego zegarka będzie się zgrabnie układać. Podstawową korzyścią posiadania tego typu zegarka jest to, że pasuje do praktycznie każdej stylizacji. Tej na co dzień i tej bardziej formalnej. Sam w sobie wygląda dobrze, ale jest na tyle uniwersalny, że można go łączyć z biżuterią.

Jak wybrać zegarek, który posłuży przez lata?

Jeśli chcesz używać zegarka przez lata, a nie jako chwilowego dodatku biżuteryjnego, kup taki, który wyprodukowała firma specjalizująca się w tej dziedzinie. Dużo lepszy mechanizm mają zegarki firm japońskich i szwajcarskich czy niemieckich niż te, które produkują marki modowe z branży odzieżowej. Ich wyroby są godne polecenia dla osób, które są pewne, że z takiego zegarka będą korzystać tylko przez kilka sezonów, traktując go jedynie jako dodatek do stylizacji. Jeżeli natomiast liczysz na dobry czasomierz, którego mechanizm będzie objęty gwarancją, zdecyduj się na zegarek takiej firmy, jak na przykład Lorus, Seiko czy Adriatica.

Niezależnie od tego, na jaki zegarek się zdecydujesz, na pewno będziesz zadowolona z komfortu posiadania czasomierza na ręku oraz z elegancji, jakiej nada on każdej twojej stylizacji.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro