Czapki dla dziewczynek – jesienne trendy 2017

Czapki dla dziewczynek – jesienne trendy 2017

Gdy na dworze robi się coraz chłodniej, obowiązkowym wyposażeniem garderoby każdej dziewczynki staje się czapka. Ta z daszkiem lub cienka – bawełniana bądź dzianinowa. Każda będzie mile widziana, gdy wieje i siąpi. Przyjrzeliśmy się najmodniejszym w sezonie jesiennym czapkom dziewczęcym.

udostępnij

Ewa RycerzEwa Rycerz / 02-10-2017

Gdy na dworze robi się coraz chłodniej, obowiązkowym wyposażeniem garderoby każdej dziewczynki staje się czapka. Ta z daszkiem lub cienka – bawełniana bądź dzianinowa. Każda będzie mile widziana, gdy wieje i siąpi. Przyjrzeliśmy się najmodniejszym w sezonie jesiennym czapkom dziewczęcym.

Zanim wskażemy, z czym łączyć modne w tym sezonie czapki dla dziewczynek, warto powiedzieć, że naczelną zasadą ich noszenia jest „nie przegrzewać”. Zawsze lepiej założyć czapkę cieńszą, aby dziecko się nie spociło, do czego na pewno dojdzie, gdy będzie miało na głowie model grubszy. Przed wiatrem ochronić może przecież jeszcze kaptur kurtki.

Czapki bawełniane

Od kilku sezonów hitem wśród czapek dla dziewczynek są te bawełniane, wykonane z tkaniny zwanej dresówką. I nic dziwnego, bo takie czapki są miłe w dotyku i nie obciskają głowy, gdyż nie mają ściągacza. W sezonie jesiennym 2017 najbardziej poszukiwane z nich to tzw. smerfetki, czyli te o nieco przedłużonym czubku. Poza tym modne są gwiazdki i wszelkie motywy z nimi związane. Nadal ubieramy dziewczynki także w motylki i kwiaty. Popularne i lubiane są też czapki w jednym kolorze, z niewielkim napisem.

Jeśli chodzi o kolor, coraz częściej odchodzimy od jaskrawego różu na rzecz szarości, granatu i pudrowego fioletu. Do lekkiej dzianinowej czapki dobrać można lekki komin (również z drapanej bawełny) bądź chustkę. Taki zestaw pasuje zarówno do jesiennego płaszczyka, jak i kurteczki. Dla małych zmarzluchów można wybrać komin obszyty od środka polarem minky.

Czapki dzianinowe

Cieplejsze od czapek z bawełny drapanej są te z materiału plecionego. Z dzianiny można wyczarować i cieńsze, i grubsze okrycie głowy. W tym sezonie dziewczynki noszą je w kolorze pudrowego różu, szarości, czasem granatu. Modne jest poza tym łączenie lekkiego materiału dresowego właśnie z dzianiną. Dodatkowo można dla swojej córki wybrać czapkę z doklejanymi pomponikami. To bardzo dziewczęca i urocza wersja czapki jesiennej. Lubiane przez małe elegantki są poza tym komplety składające się z czapki i komina na szyję, na którym naklejone są wypukłe kwiaty lub kokardy.

Czapki z uszkami

Swój wkład w modę dziecięcą ma Anna Lewandowska, która opublikowała w sieci zdjęcie swojej córki w nakryciu głowy z uszami zajączka. Fanki żony Roberta Lewandowskiego oszalały na tym punkcie, dlatego coraz bardziej popularne wśród mam dziewczynek są czapeczki z uszkami. Te nakrycia głowy lubiane są zwłaszcza przez dziewczynki w wieku około 3–4 lat.

Czapki oryginalne

Jeśli nie lubisz podążać tropem nowości, trendów i modowej „dyktatury”, przyjrzyj się jesiennym czapkom robionym na drutach lub szydełku. Zazwyczaj są to nakrycia głowy wykonywane ręcznie, kosztują więc odpowiednio więcej, prezentują się jednak oszałamiająco. Szczególnie jeśli zestawimy je z eleganckim płaszczykiem i eleganckimi bucikami. Czapki robione na drutach można kupić w wersji z troczkami, nausznikami, doklejaną aplikacją, pomponem i wieloma innymi akcesoriami.

Zakup czapki warto wziąć pod uwagę już przy kupowaniu kurteczki lub płaszczyka. Inny jej model będzie pasował do stylu sportowego, a inny – do eleganckiego. Aby ich nie pomieszać, najlepiej akcesoria kupować razem z okryciami wierzchnimi.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro