Czapka z daszkiem, kapelusz czy chustka? Przegląd nakryć głowy dla dziecka

Czapka z daszkiem, kapelusz czy chustka? Przegląd nakryć głowy dla dziecka

Lato to wyjątkowy czas dla dzieci – przerwa od zajęć w szkole czy przedszkolu, wakacje i piękna słoneczna pogoda zachęcają do tego, aby spędzić czas na dworze. Nie trzeba nikogo przekonywać, że to doskonała chwila, aby porzucić na chwilę gry komputerowe i tablety i doskonale bawić się na świeżym powietrzu. Rodzice powinni dobrze przygotować swojego malucha do tego, aby mógł bezpiecznie oddać się przyjemnej rozrywce na dworze.

udostępnij

Justyna PałkaJustyna Pałka / 18-07-2017

Szczególnie istotną rolę latem pełni nakrycie głowy dziecka. Ten prosty element ubioru malucha nierzadko chroni go przed niebezpiecznymi poparzeniami, jakich może doznać podczas długiej zabawy na słońcu. Nie jest zaskoczeniem to, że wspaniała angażująca zabawa na świeżym powietrzu sprawia, że dziecko zapomina o tym, co dzieje się dookoła. Dlatego rolą rodzica jest zadbać o bezpieczeństwo podczas relaksu na dworze. Jakie nakrycie głowy dobrać dla dziecka?

Sportowy styl

Popularną propozycją letniego nakrycia głowy dla dziecka jest czapka z daszkiem, powszechnie określana mianem kaszkietki lub kaszkietówki. Czapka z daszkiem w doskonały sposób oddaje sportowy styl każdej letniej stylizacji. Ten rodzaj nakrycia głowy chroni nie tylko główkę dziecka, ale też oczy, gdyż daszek zapobiega mrużeniu oczu. Dobrze dopasowana czapka powinna idealnie przylegać do głowy i jednocześnie dawać dziecku poczucie swobody i komfortu. Czapki z daszkiem najczęściej są noszone przez chłopców, ale istnieją również dziewczęce odpowiedniki. Czapka z daszkiem dla dziewczynki stanowi szczególnie wygodne rozwiązanie, gdy mała księżniczka często jest uczesana w kucyk, bo można go swobodnie przepleść przy zapięciu czapki. To nadaje sportowego charakteru.

Lekki kapelusz w sam raz na lato

Alternatywną propozycją do czapki z daszkiem jest kapelusz. To niezwykle wdzięczne nakrycie głowy dodaje każdej dziecięcej stylizacji lekkości i nieco nonszalancji. Kapelusze, oprócz tego, że pełnią rolę ochronną i zapewniają osłonę dla dziecięcej główki, są nierzadko interesującym uzupełnieniem dziecięcego stroju. Kapelusz dla dzieci szczególnie jest polecany nad wodę. Taki dodatek będzie stanowił nieodłączny element dziecięcej stylizacji niezależnie od tego, czy planowany jest weekend nad jeziorem czy wakacje nad morzem.

Cechą odróżniającą kapelusz od innych nakryć głowy jest to, że często stanowi on lżejsze i bardziej przewiewne nakrycie głowy, a zarazem doskonale sprawdza się w nieco bardziej eleganckich stylizacjach dziecięcych. I w tym przypadku należy wspomnieć o tym, że w ofercie Allegro można znaleźć zarówno kapelusze dla chłopców, jak i dziewczynek. Różnorodne materiały, które wykorzystano do ich wykonania, umożliwiają swobodny dobór dodatku w zależności od potrzeby.

Niezbędnik na każdą podróż

Lato to czas, w którym podróżowanie jest normą. Ciągłe wyjazdy i pakowanie walizek to duże wyzwanie logistyczne. Wtedy właśnie najczęściej pojawia się pytanie, jak to wszystko pomieścić. Kiedy trzeba zabezpieczyć się na różne ewentualności, warto pamiętać o prostych rozwiązaniach, które można zabrać ze sobą wszędzie – niezależnie od tego, czy dziecko wyjeżdża nad morze czy w góry, czy może ma spędzić jedynie weekend na działce u dziadków. W każdym momencie należy zapewnić mu ochronę głowy, a niezawodnym i wygodnym sposobem jest chustka.

Ten rodzaj nakrycia nie dość, że doskonale trzyma się każdej głowy, to dodatkowo nie zajmuje wiele miejsca w walizce czy torbie. To ważny atut ze względu na wygodę pakowania – czapka z daszkiem lub kapelusz wymagają zwykle specjalnego traktowania. Nie jest łatwo zapakować te nakrycia głowy, by w czasie podróży nie uległy zniszczeniu. Chustka jest wygodną alternatywą, którą można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

Podsumowanie

Dobierając nakrycie głowy dla dziecka, warto zastanowić się nad tym, gdzie najczęściej będzie z niego korzystało. Do codziennej zabawy na podwórku lub działce doskonale sprawdzi się czapka z daszkiem. Kapelusz natomiast stanowi ciekawą alternatywę dla tych, którym zależy na bardziej eleganckich stylizacjach. Opcją na podróż jest chustka, która nie zajmie wiele miejsca w bagażu, a zapewni dziecku ochronę na cały dzień.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro