Czajniki i grzałki samochodowe. Najciekawsze modele

Czajniki i grzałki samochodowe. Najciekawsze modele

Nowoczesne akcesoria kuchenne pomagają zaoszczędzić mnóstwo czasu. W podróży odczuwamy ich brak, dlatego warto się zaopatrzyć w wersje mobilne. Oto czajniki i grzałki samochodowe.

udostępnij

Olga ŚmiełowskaOlga Śmiełowska / 19-12-2016

Czajniki samochodowe

W podróży często, by napić się czegoś gorącego, zmuszeni jesteśmy do zatrzymywania się na stacjach, a w skrajnych przypadkach (np. na kempingu) do podgrzewania wody w garnku bezpośrednio na ogniu. Jest to przede wszystkim niewygodne, zwłaszcza dla osób wyjeżdżających z małymi dziećmi, a do tego czasochłonne. Warto zatem zaopatrzyć się w czajnik samochodowy, który podłącza się do gniazdka 12 V lub 24 V. Większość dostępnych w sklepach modeli ma wbudowaną płytę grzewczą, termostat, zabezpieczenie przed włączeniem „na sucho” oraz blokadę pokrywy. W zależności od mocy urządzenie gotuje wodę w kilka lub kilkanaście minut, trzeba jednak pamiętać, że jego praca znacząco obciąża akumulator.

  • Czajnik Waeco MCK750.Czajnik elektryczny podłączany do gniazda 12 V (200 W) lub 24 V (380 W). Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić model. Istnieje możliwość zamontowania go na blacie bądź ścianie kampera. Automatyczne wyłączenie po osiągnięciu temperatury wrzenia, zabezpieczenie przed pracą „na sucho”, wskaźnik poziomu wody. Pojemność: 750 ml. Waga: 800 gramów. Kolor: srebrno-czarny. Cena: od 154 zł.

Grzałki samochodowe

Grzałka samochodowa to niewielkie urządzenie, które pozwala na zagotowanie niewielkiej ilości wody w kubku, garnku bądź menażce. Budową nie różni się od swojego klasycznego odpowiednika, jednak jest podłączana nie do kontaktu, a do gniazdka 12 V. Grzałka samochodowa jest poręczniejsza od czajnika, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsce, ale korzystanie z niej jest zdecydowanie mniej wygodne. Przykładowo: naczynie z wodą powinno stać na płaskiej powierzchni, ponieważ przypadkowe przewrócenie go może skończyć się poparzeniem. Nie jest to zatem dobre rozwiązanie dla osób mających dzieci lub zwierzęta, ale przypadnie do gustu podróżnikom o ograniczonym budżecie. Warto wspomnieć, że grzałka samochodowa ma mniejszą moc od czajnika, w związku z czym gotuje wodę dużo wolniej, ale jednocześnie zużywa mniej energii.

  • Grzałka samochodowa. Praktyczna, lekka i bardzo wydajna. Zasilana z gniazda zapalniczki (12 V, 200 W). Podgrzewa wodę do temperatury 70-90 stopni w ciągu 10-15 minut. Aby uniknąć przeciążenia akumulatora, należy korzystać z urządzenia przy wyłączonym silniku. Ma haczyk umożliwiający zawieszenie jej na brzegu kubka. Długość kabla: 116 cm. Cena: od 15,99 zł.

Kubki samochodowe

Alternatywą jest kubek samochodowy, który łączy najlepsze cechy wymienionych wcześniej urządzeń. Jest mniejszy niż czajnik – jego pojemność to ok. 500 ml – ale w przeciwieństwie do grzałki ma własny zbiornik na wodę. Może być podłączony do gniazda 12 V, a w niektórych wypadkach także do standardowego gniazdka elektrycznego, jeśli mamy odpowiednią przejściówkę. Niektóre modele kubków mają właściwości termiczne, co oznacza, że przez określony czas utrzymują temperaturę znajdującego się w nich płynu. Specjalna zewnętrzna powłoka zapobiega poparzeniom, a pokrywa z blokadą uniemożliwia wyciekanie zawartości. Kubek samochodowy to doskonały gadżet dla każdego podróżnika: łatwo go umyć, zajmuje niewiele miejsca, a do tego zmieści się w standardowym uchwycie na napoje. Zachęcająca jest również jego cena – najtańszy model dostać można za ok. 15 zł.

  • Kubek samochodowy.Przeznaczony do instalacji 12 V. Pokryty z zewnątrz i wewnątrz powłoką ze stali nierdzewnej. Dzięki wbudowanej grzałce i właściwościom termicznym utrzymuje temperaturę napoju do 2 godz. Podgrzewa wodę maksymalnie do 80°C. Pojemność: 400 ml. Produkt ma certyfikat CE. Cena: 44,99 zł.

Mobilne akcesoria gospodarstwa domowego to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują, a cenią sobie komfort. Są funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu, a do tego niedrogie i łatwe w transporcie.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro