Czajnik bezprzewodowy z regulacją temperatury – jaki wybrać?

Czajnik bezprzewodowy stał się niemal podstawowym elementem każdej kuchni. Zapewnia szybkość, komfort i oszczędność, jeśli chodzi o gotowanie wody. Czy tego typu urządzenie może oferować coś więcej? Owszem, regulację temperatury podgrzewanej wody. Poniżej znajdują się propozycje kilku ciekawych modeli.

Kamil Rogala Kamil Rogala / 18-08-2016

Siemens TW86103P

Czajnik Siemens TW86103P dysponuje mocą do 2400 W. Maksymalna pojemność to 1,5 l, grzałka została ukryta, zaś całość wykonano ze stali nierdzewnej z elementami z tworzywa sztucznego – dolną część korpusu, uchwyt, pokrywkę, podstawkę itp. Urządzenie wyposażono w system regulacji temperatury od 70 do 100 stopni Celsjusza, funkcję podtrzymywania ciepła i wygodną obrotową podstawkę umożliwiającą dowolne ustawienie czajnika. Na uwagę zasługuje także filtr antywapienny i czytelny wskaźnik poziomu wody. Cena tego modelu na Allegro to około 240 zł.

Philips HD4631/20

Kolejną propozycja to model HD4631/20 marki Philips. Czajnik charakteryzuje się pojemnością 1,6 l, płaską grzałką płytową i mocą aż 2400 W. Podobnie jak w innych propozycjach z tej półki cenowej wykorzystano tutaj stal nierdzewną, która jest trwała i estetyczna. Oprócz regulacji temperatury zastosowano kilka ciekawych i przydatnych rozwiązań, takich jak filtr antywapienny, wskaźnik poziomu wody, obrotowa podstawa i sygnalizacja dźwiękowa zakończenia gotowania. Dopełnieniem całości jest miła dla oka, elegancka stylistyka. Cena na Allegro w dniu publikacji to około 230 zł.

Kalorik JK1032

Niska cena, nowoczesność i funkcjonalność mogą iść w parze, czego dowodem jest czajnik elektryczny Kalorik JK1032. Urządzenie legitymuje się mocą 2400 W, pojemnością 1,7 l i płaską powierzchnią grzałki. Na uwagę zasługuje elektroniczna regulacja temperatury w zakresie od 40 do 100 stopni Celsjusza oraz wyświetlacz LED pozwalający wygodnie śledzić wprowadzane zmiany. Nie zabrakło także obrotowej podstawy i podstawowych funkcji, takich jak automatyczne wyłączanie itp. Całość zamknięto w srebrnej obudowie typu inox. Cena? W dniu publikacji była to kwota około 130 zł.

Sencor SWK 1791WH

Ciekawą odmianą od stalowych czajników jest model Sencor SWK 1791WH charakteryzujący się bardzo ładną, połyskującą obudową w białym kolorze. Pojemność 1,7 l i elektroniczna regulacja temperatury w zakresie od 50 do 100 stopni Celsjusza to najważniejsze cechy tego urządzenia. Ponadto zastosowano oświetlenie LED informujące o aktualnej temperaturze, wyświetlacz LED i wiele ciekawych funkcji, m.in. utrzymywania temperatury. Cena tego modelu na Allegro to około 180 zł.

Russell Hobbs Illumina

Zestawienie zamykamy modelem Russell Hobbs Illumina. To powrót do urządzeń ze stali szlachetnej, choć w tym przypadku surowy metal przełamuje podświetlany w kilku kolorach pierścień informujący dodatkowo o aktualnie ustawionej temperaturze podgrzewania wody w zakresie od 70 do 100 stopni Celsjusza. Pojemność 1,7 l i moc 2400 W dopełniają całości, zaś komfort użytkowania podnosi obrotowa podstawa i wyprofilowany dziubek. Cena tego modelu na Allegro w dniu publikacji opiewała na kwotę około 220 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro