Cyrk de Szyk i Gwiazdy Boo Yorku – nowe, ładniejsze lalki z upiornej serii

Cyrk de Szyk i Gwiazdy Boo Yorku – nowe, ładniejsze lalki z upiornej serii

W ostatnim czasie upiorna kolekcja Monster High została wzbogacona o lalki z dwóch nowych serii: Boo York i Cyrk De Szyk. Zdecydowałam się o nich napisać, ponieważ w mojej opinii są to jedne z ładniejszych i najmniej strasznych lalek z tej kolekcji od kilku sezonów!

udostępnij

Katarzyna MindakKatarzyna Mindak / 11-03-2016

Boo York – świat wielkiej gali

Historię Boo Yorku poznajemy w filmie o tym samym tytule. Opowiada on o Cleo De Nile, która została zaproszona na galę z okazji powrotu magicznej komety. Gala odbywa się w Boo Yorku – stolicy mody i szybkiego, miejskiego życia, którym Upiorki są zafascynowane. Podczas tak wzniosłego wydarzenia towarzyszą jej oczywiście Straszyciółki. Poza zabawą, historia ma oczywiście mroczną stronę. Nefera, siostra Cleo, wykorzystuje moc komety do swoich własnych, niecnych planów. Pojawia się również postać Faraona…, ale nie chcę zdradzać więcej i zachęcam do obejrzenia filmu.

Pora na zabawę

Na podstawie filmowej opowieści powstały trzy asortymenty lalek. W porównaniu do poprzedniej serii – Szkoły Duchów, lalki te są bardzo ładne!

Pierwszy zestaw lalek – Straszyciółki w Boo Yorku – to klasyczne postacie z serii, które na tę szczególną okazję przywdziały specjalne kreacje. Do wyboru trzy lalki: Draculaura, Clawdeen Wolf oraz Operetta. Trochę mnie dziwi, że nie ma w ofercie żadnej nowej wersji Cleo De Nile – przecież na tej postaci opiera się historia.

Kolejny asortyment lalek to wystrzałowe postacie Catty Noir i Nefera De Nile, siostra Cleo. Catty odwiedza Boo York z nadzieją przedstawienia swojej muzyki i zrobienia wielkiej kariery. Nefera to czarny charakter tej historii. Obie lalki mają oczywiście stroje, które nawiązują do Gali Komety i pochodzą z jednego z wielkomiejskich, modnych butików. Metaliczne kreacje robią świetne wrażenie i z pewnością spodobają się dziewczynkom.

Najciekawszy ( i najładniejszy!) jest jednak asortyment Gwiazd Boo Yorku. To trzy wyjątkowe, nowe postacie w szykownych strojach. Mouscedes King to córka króla szczurów, która zna Boo York jak własną kieszeń. Elle Eedee jest córką Robotów i jednocześnie najbardziej znaną DJ-ką z tego miasta. Najciekawsza lalka to Luna Mothews, córka Człowieka Ćmy, gwiazda desek Bloodwayu. To bardzo ładna i wcale nie straszna lalka we wspaniałym stroju.

Zapraszam na przedstawienie w strrrrasznym Cyrku De Szyk

Cyrkowa historia została przedstawiona w trzech krótkich filmach – trzech aktach. Dowiadujemy się w nich, że Starszyceum boryka się z problemami finansowymi, a dział księgowości uznał, że nie opłaca się finansować nauki sztuk pięknych. Upiorki postanawiają, że same zbiorą fundusze, by ratować swoje ulubione zajęcia. Przez przypadek znajdują na strychu Gooliope Jellington. Gigantyczna koleżanka jest gwiazdą cyrkową i ma kufer pełen cyrkowych akcesoriów. To inspiruje Straszyczennice do zebrania funduszy podczas cyrkowego festiwalu. W przedstawienie angażują się niemal wszyscy, bo sprawa jest słuszna. Czy przedsięwzięcie się powiedzie i festiwal odniesie sukces? Czy uda się zebrać niezbędne fundusze? Zapraszam do obejrzenia filmu!

Wielka gwiazda

Gigalalka Gooliope Jellington z pewnością jest wielką lalką. Ma aż 43 cm wysokości, jest więc gratką w upiornej kolekcji. W filmie odgrywa ważną rolę. Gooliope nie wie kim są jej rodzice, została podrzucona do cyrku gdy była malutka. Podejrzewa (najpewniej słusznie), że jest córką gigantów. Lalka ma różowo-żółte włosy i różową skórę. Rzucające się w oczy dodatki – wzorzysta sukienka, fantazyjna opaska, mocny makijaż i wyjątkowe buty – podkreślają jej cyrkowy szyk.

Upiorki z nowymi umiejętnościami

W ratowanie Straszyceum zaangażowane są wszystkie upiorki. Mamy zatem do dyspozycji znane lalki, w nowych wcieleniach. Honey Swamp występuje w cyrku jako marionetka, Jinafire Long oczywiście została połykaczem ognia, Frankie Stein wciela się w magika, a Toralei specjalizuje się w akrobacjach na linie. Każda lalka ma tematyczne akcesoria i da dziewczynkom nowe możliwości świetnej zabawy.

Moim zdaniem obie nowe kolekcje wyróżniają się na tle całej serii. Lalki są bardzo pomysłowe i – tak, jak już wielokrotnie podkreślałam – ładne, a nie straszne. Wydaje mi się, że pójście w nową stylistykę bardzo przysłużyło się kolekcji Monster High. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tymi propozycjami lalek i przygodami Upiorków ze Straszyceum.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro