Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Cybex Aton 5 – test fotelika samochodowego 0–13 kg

Fotelik samochodowy należy do niezbędnych elementów wyprawki dla dziecka. W odpowiedzi na potrzeby rodziców w zakresie bezpieczeństwa i komfortu jazdy powstał model Cybex Aton. Oto test 5. generacji jednego z najchętniej wybieranych fotelików samochodowych 0–13 kg.

Katarzyna Olszyńska
Katarzyna Olszyńska 18-09-2020

Czas czytania: 6 min

FacebookTwitter

Cybex Aton 5 – test fotelika samochodowego 0–13 kg

Spis treści

Fotelik samochodowy stał się nieodłącznym elementem wyprawki dla nowo narodzonego dziecka. Powinien on jednak spełniać wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i przejść pozytywnie rygorystyczne testy (np. ADAC). Znajdujące się w nim dziecko będzie podróżować tyłem do kierunku jazdy w pozycji niemal leżącej właśnie ze względu na jego bezpieczeństwo. Wśród dostępnych w sprzedaży modeli fotelików samochodowych jest Cybex Aton 5, który cieszy się dużym zainteresowaniem młodych rodziców. Poznaj ten model i sprawdź jego funkcje.

Specyfikacja

 • Masa ciała dziecka: 0-13 kg
 • Wiek dziecka: od urodzenia do ok. 18 miesięcy
 • Waga fotelika: 4,8 kg
 • Wymiary fotelika: 64 x 43 x 39 cm
 • Dostępne akcesoria: pokrowiec na lato, moskitiera, baza ISOFIX i śpiworek
 1. Wygląd fotelika Cybex Aton 5
 2. Tył fotelika Cybex Aton 5
 1. Wygląd fotelika Cybex Aton 5
 2. Tył fotelika Cybex Aton 5

Bezpieczeństwo dziecka w foteliku Cybex Aton 5

Bezpieczeństwo, a co za tym idzie zdrowie i życie dziecka są najważniejsze. Zarówno w domu, jak i poza nim rodzice troszczą się o dobro swoich pociech. Nawet podczas krótkiej jazdy autem, np. na zakupy, dziecko powinno więc podróżować w odpowiednim foteliku samochodowym. Wybrałam fotelik Cybex Aton 5 właśnie ze względów bezpieczeństwa. Na szczególną uwagę w przypadku tego modelu zasługują:

 • 8-stopniowa regulacja wysokości zagłówka – pozwala na świetne dopasowanie położenia zagłówka do wzrostu dziecka, zazwyczaj w fotelikach z tej grupy możliwość regulacji ma o wiele mniejszy zakres. Co ciekawe, regulacja zagłówka jest zintegrowana z pasami bezpieczeństwa, które zmieniają swoje położenie wraz z zagłówkiem (standardowo pasy można regulować zaledwie w 3, 4 pozycjach);
 • system ochrony bocznej LSP – był z powodzeniem stosowany również w starszych generacjach tego modelu fotelika (np. w modelu Cybex Aton 2, w którym podróżował mój obecnie 7-letni syn), są to boczne osłony, które wysuwamy według potrzeby od strony drzwi, przy których podróżuje dziecko. Mają one za zadanie pochłaniać część siły uderzeniowej w momencie wypadku;
 • skorupa absorbująca energię – dopracowana konstrukcja fotelika pochłania energię wywołaną uderzeniem w trakcie wypadku, aby jak najmniejsza jej część mogła mieć wpływ na dziecko;
 • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa – zamontowane w kształcie litery Y, z możliwością płynnej regulacji, tak by zapewniały maksimum bezpieczeństwa. Pasy powinny ciasno opinać ciało dziecka, aby spełniały swoją funkcję;
 • wyjmowana wkładka redukcyjna wykonana ze styropianu – zapewnia w pierwszych miesiącach życia optymalną i możliwie najbardziej ergonomiczną pozycję ciała dziecka.

Bezpieczeństwo to priorytet marki Cybex. Od kilku lat foteliki tej serii zdobywają pozytywne oceny, np. podczas wymagających testów ADAC. Bez względu na upływ czasu nadal są jednymi z najchętniej wybieranych fotelików z grupy od 0 do 13 kg.

 1. Zagłówek w foteliku Cybex Aton 5
 2. System ochrony bocznej L.S.P. w foteliku Cybex Aton 5
 3. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa w Cybex Aton 5
 1. Zagłówek w foteliku Cybex Aton 5
 2. System ochrony bocznej L.S.P. w foteliku Cybex Aton 5
 3. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa w Cybex Aton 5

Wygoda i komfort jazdy w Cybex Aton 5

Fotelik samochodowy powinien być wygodny dla dziecka i rodzica oraz wykonany estetycznie. Fotelik Cybex Aton 5 został pokryty pokrowcem z gładkiego materiału, który można prać w pralce. Jest to dość istotne, ponieważ szczególnie w przypadku małych dzieci fotelik często wymaga czyszczenia. Materiał jest przyjemny w dotyku, a wszelkie przeszycia są wykonane w takich miejscach, aby nie przeszkadzały dziecku.

Fotelik Cybex Aton 5 wyposażono w miękką wkładkę, która podnosi komfort jazdy dziecka. Jej długość jest regulowana wraz ze zintegrowanym zagłówkiem i pasami, co ułatwia rodzicom dostosowywanie fotelika do rosnącego dziecka.

Kolejnym atutem fotelika samochodowego Cybex Aton 5 jest bardzo duża budka z ochroną UVP50+. Dzięki 4-stopniowej regulacji skutecznie zabezpiecza dziecko przed wiatrem, deszczem i słońcem.

 1. Regulacja pasów w foteliku Cybex Aton 5
 2. Budka fotelika Cybex Aton 5
 3. Instrukcja montowania fotelika Cybex Aton 5 za pomocą pasów
 4. Fotelik Cybex Aton 5 w samochodzie
 5. Wskaźnik poprawnej pozycji fotelika w aucie
 6. Pałąk / rączka fotelika Cybex Aton 5
 1. Regulacja pasów w foteliku Cybex Aton 5
 2. Budka fotelika Cybex Aton 5
 3. Instrukcja montowania fotelika Cybex Aton 5 za pomocą pasów
 4. Fotelik Cybex Aton 5 w samochodzie
 5. Wskaźnik poprawnej pozycji fotelika w aucie
 6. Pałąk / rączka fotelika Cybex Aton 5

Moja opinia

Foteliki Cybex Aton znam od kilku lat. Swoją przygodę z tym modelem zaczynałam od wielokrotnie nagradzanej 2. generacji. W prezentowanej tu 5. generacji bezpiecznie i wygodnie podróżuje moje trzecie dziecko.

Model Cybex Aton 5 jest gwarancją bezpieczeństwa dla dziecka przy jednoczesnym wysokim komforcie podczas jazdy samochodem.

Dzięki odpowiednim adapterom fotelik Cybex Aton można z powodzeniem zamontować na większości ram wózków zamiast gondoli. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne, np. podczas zakupów czy konieczności pokonania krótkiego dystansu.

Do fotelika Cybex Aton 5 jest dostępna baza ISOFIX, która ułatwia rodzicom wkładanie i wyjmowanie fotelika z samochodu. Połączenie fotelika i bazy zapewnia solidne mocowanie fotelika do siedzenia samochodowego i tym samym pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Polecam! Wybrałam ten model po raz trzeci i nie miałam co do tego wyboru najmniejszych wątpliwości.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro