Co zamiast Apple AirPods?

Co zamiast Apple AirPods?

Apple AirPods to jedyne w swoim rodzaju słuchawki bezprzewodowe. Nie każdy jednak będzie w stanie pogodzić się z ich ograniczeniami lub wysoką ceną. Na szczęście w sprzedaży jest wiele innych modeli słuchawek bezprzewodowych, których zakup warto rozważyć.

udostępnij

Piotr GrabiecPiotr Grabiec / 16-03-2017

Słuchawki Bluetooth marki Apple wyglądają bardzo podobnie do przewodowych słuchawek EarPods dołączanych do iPhone'a, ale nie mają żadnego kabla. W obudowie każdego AirPoda udało się zmieścić nie tylko źródło dźwięku, ale też akumulator i moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth.

Słuchawki są wyjątkowe ze względu na chip W1

To dzięki niemu zestaw może szybko przełączać źródło dźwięku pomiędzy iPhone'em, iPadem i komputerem Mac zalogowanym na to samo konto iCloud. AirPods to jedyne douszne słuchawki na rynku, które korzystają z tego rozwiązania.

Nie każdemu jednak pasuje forma słuchawek AirPods, a do zakupu zniechęcać może wysoka cena. Na szczęście Apple nie jest jedynym producentem słuchawek bezprzewodowych, a w sprzedaży można znaleźć wiele innych wartych zakupu modeli.

Beats Solo 3

Oprócz AirPods producent iPhone'a będzie miał dla swoich klientów jeszcze jedne douszne słuchawki wyposażone w chip Apple W1. BeatsX, bo tak ma nazywać się ten model, nie miały jednak jeszcze swojej premiery i nie da się ich na razie kupić.

W ofercie należącej do Apple'a marki Beats można znaleźć jeszcze jedne ciekawe słuchawki, które wyposażono w chip W1. Beats Solo 3 to model nauszny. Są droższe od AirPods, ale ich konstrukcja pozwala na zaoferowanie lepszej jakości dźwięku.

Plantronics BackBeat Go

Nie wszystkim użytkownikom pasują słuchawki pchełki, a niektórzy mogą woleć wersje dokanałowe. Dla nich dobrą propozycją będzie seria słuchawek marki Plantronics. Model o nazwie Plantronics BackBeat Go3 jest najnowszym z tej linii.

Jabra Sport Wireless+

Słuchawki Bluetooth znajdują zastosowanie nie tylko przy słuchaniu muzyki w podróży lub w domu. Takie gadżety podobają się też sportowcom. Dla nich przygotowano specjalne modele słuchawek takie jak Jabra Sport Wireless+.

LG HBS

Ciekawym produktem są słuchawki firmy LG z serii HBS. W ofercie jest wiele odmiennych modeli, które różnią się ceną, możliwościami i jakością dźwięku. To, co je łączy, to konstrukcja. Obie bezprzewodowe słuchawki nie są połączone wyłącznie kablem, a pałąkiem opierającym się o szyję.

Podsumowanie

Apple AirPods to bez dwóch zdań jedyne słuchawki w swoim rodzaju. Kompaktowa forma w połączeniu z możliwościami, jakie daje chip W1, tworzą z nich wyjątkowy produkt – jak na razie bez bezpośredniej konkurencji.

Nie każdy jednak potrzebuje tego typu słuchawek. U wielu osób znacznie lepiej sprawdzą się inne bezprzewodowe modele. Na szczęście jest wiele firm, które zajmują się produkcją tego typu sprzętu i jest w czym wybierać.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro