Co ułatwia szybką sprzedaż samochodu?

Co ułatwia szybką sprzedaż samochodu?

Gdy wystawiamy samochód na sprzedaż, często zależy nam nie tylko na wysokiej cenie, ale również szybkiej transakcji. Co może ułatwić znalezienie nowego nabywcy auta? Podpowiadamy!

udostępnij

Marcin KamińskiMarcin Kamiński / 27-05-2019

Szybka sprzedaż samochodu używanego zależy od wielu czynników. Nie potrzeba wielu chętnych i oglądających – tak naprawdę wystarczy jeden, ale zdecydowany. Co jednak może przyspieszyć proces sprzedaży? Na co kupujący zwracają szczególną uwagę? Oto kilka porad na temat tego, co przyspiesza sprzedaż samochodu.

Popularny model samochodu

Nie jest tajemnicą, że jedne modele samochodów są bardziej poszukiwane, inne mniej. Dlatego posiadanie pożądanego auta to niezaprzeczalnie duży plus przy jego odsprzedaży.

Jakie modele samochodów używanych cieszą się największym zainteresowaniem? Należą do nich z pewnością takie auta jak Volkswagen Passat, Volkswagen Golf, Skoda Octavia, Skoda Superb, BMW serii 3, BMW serii 5, Audi A3, Audi A4, Audi A6, Opel Astra, Ford Focus oraz Ford Mondeo. To właśnie tych pojazdów Polacy najczęściej szukają na aukcjach z autami używanymi. Na tej liście znajdują się nie tylko marki popularne takie jak Skoda, Opel czy Ford, ale także premium, do których należą Audi oraz BMW.

skoda

Silnik ma znaczenie

Po wielu latach dominacji silników Diesla obecnie kierowcy – także w Polsce – chętniej wybierają napęd benzynowy. Dzieje się tak już od kilku lat i trend ten rośnie.

silnik

Coraz większą przychylnością cieszą się samochody hybrydowe, których spadające ceny zachęcają do zakupu i korzystania z zalet, jakie oferują – głównie niższego spalania, a więc mniejszych kosztów eksploatacji.

Bogate wyposażenie

Bogate wyposażenie samochodu to spory atut, który pomaga nie tylko osiągnąć wyższą cenę sprzedaży, ale także zyskać większe zainteresowanie pojazdem.

Dawno minęły czasy, kiedy kierowcy w Polsce zadowalali się podstawowymi wersjami, pozbawionymi wielu udogodnień na rzecz małej ceny. Dzisiaj liczy się długa lista wyposażenia dodatkowego, a takie gadżety jak podgrzewane czy nawet wentylowane fotele, dobry zestaw głośników czy nawigacja stają się nie tyle pożądaniem, lecz wręcz wymogiem kupujących samochody z drugiej ręki.

wnetrze

Udokumentowana historia

Podczas poszukiwań samochodu używanego największą obawę kupujących wywołuje z pewnością jego stan techniczny. Sumiennie udokumentowana historia serwisowa to sposób na szybką sprzedaż auta. Jeśli samochód był serwisowany w autoryzowanej stacji obsługi, zadbaj o wpisanie do książki serwisowej wszystkich przeglądów, które będą nie tylko potwierdzeniem stanu technicznego, ale również uwiarygodnieniem przebiegu.

przebieg

Jeżeli samochód, który chcesz odsprzedać, nie był serwisowany w ASO, lecz w serwisach niezależnych, zadbaj o skompletowanie wszystkich rachunków, które pomogą przekonać potencjalnego kupującego, że należycie dbałeś o swój pojazd i nie oszczędzałeś pieniędzy na jego utrzymanie. Pokaźny plik faktur z serwisu to spora zachęta dla kupującego i potwierdzenie, że jego właściciel nie czekał z usuwaniem usterek do ostatniej chwili.

serwis

Pochodzenie samochodu

„Krajowy” to częsta informacja w ogłoszeniach motoryzacyjnych. Nic dziwnego, auta kupione w salonach w Polsce cieszą się największym zaufaniem kupujących. Oczywiście wiele aut importowanych znajduje nowych właścicieli, jednak do nich wiele osób podchodzi z większą rezerwą niż do aut, które od nowości jeździły po polskich drogach. Auta sprowadzane z zagranicy bowiem często mają korekty przebiegu lub powypadkową przeszłość.

Odpowiednia prezentacja oferty

Nawet najlepszy samochód może długo szukać właściciela, jeśli nie zadbamy o odpowiednią prezentację oferty. Trzeba wyczerpująco i rzetelnie zredagować ogłoszenie. Aby szybko sprzedać pojazd, warto poświęcić nieco więcej czasu na dokładny opis pojazdu, podając nie tylko jego rocznik czy przebieg, ale także wyposażenie oraz historię napraw. Wskazanie daty i przebiegu, przy których były wykonywane kolejne przeglądy serwisowe, a także podanie, co w ich ramach było wymienione w samochodzie, potwierdzi rzetelność oferty, a także przyciągnie potencjalnych klientów.

Nie można też zapomnieć o zaletach auta. Może nimi być sposób użytkowania, wykonywanie napraw w serwisie o dobrej reputacji czy modyfikacje przeprowadzone na własną rękę zwiększające wartość auta w stosunku do innych egzemplarzy tego modelu wystawionych na konkurencyjnych aukcjach.

foto

Dokładny opis samochodu to jedno. Drugie to atrakcyjne i przyciągające wzrok zdjęcia. W dobie internetu przeglądamy dziesiątki, jeśli nie setki ofert ze sprzedażą aut używanych, a wtedy patrzymy na fotografie. Jeśli będziemy w stanie wyróżnić się poprzez zdjęcia na tle konkurencji, możemy liczyć na szybszą sprzedaż pojazdu. Więcej na temat robienia atrakcyjnych zdjęć samochodu do ogłoszeń sprzedażowych dowiesz się z tego poradnika.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro