Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Co przyda się na zajęciach pole dance?

Pole dance to nazwa ćwiczeń przy rurze i akrobatyki na drążku pionowym. Jest to dyscyplina, która wyrzeźbi i wzmocni większość mięśni w naszym ciele. Jak przygotować się do zajęć i jakie zakupy zrobić? Zapraszam do lektury.

Agnieszka Wadowska
Agnieszka Wadowska 03-07-2015

Czas czytania: 6 min

FacebookTwitter

Co przyda się na zajęciach pole dance?

Jak ubrać się na pole dance?

Zajęcia, jak każde inne, zaczynają się intensywną rozgrzewką mającą przygotować ciało do intensywnego wysiłku. W tym celu biegamy, skaczemy, wzmacniamy przede wszystkim ręce, nogi, plecy oraz brzuch. Na rozgrzewce przydadzą się sportowe buty, a do tego oczywiście skarpetki. Stopki lub zwykłe skarpety będą przydatne również przy ostatniej części treningu – rozciąganiu.

Podstawą naszego trzymania się na rurze jest kontakt skóry z powierzchnią przyrządu. Z tego powodu na zajęciach pole dance wszyscy ćwiczą w krótkich spodenkach bądź legginsach i koszulkach, najczęściej na ramiączkach. Przy zaawansowanych ćwiczeniach odsłaniamy nasze ciało jeszcze bardziej, dlatego warto zaopatrzyć się w top odkrywający brzuch lub stanik sportowy. Sportowe biustonosze spełniają też kolejną ważną funkcję – odpowiedniego trzymania biustu. Panie powinny pamiętać o tej części stroju podczas uprawiania wszelkiej aktywności fizycznej. Panowie na pole dance jak najbardziej mogą ćwiczyć bez koszulki.

Na rynku dostępne są również buty gumowe do ćwiczeń na rurce, zwiększające przyczepność stóp. Do występów niektóre z pole dancerek używają butów na obcasie. Charakteryzują się one zazwyczaj wysokim koturnem, równie wysokim obcasem i jaskrawymi kolorami. Są też buty z lateksu, dodatkowo wspomagające „wspinaczkę” po rurze i zapewniające lepsze trzymanie.

Jak nie ślizgać się na rurze?

Przy zwiększonym wysiłku, niezbyt pewnym chwycie czy ze strachu przed nowym trikiem dłonie pocą się, a co za tym idzie – ślizgają. Czasem bywa to do tego stopnia uciążliwe, że nie można wykonać ani jednej figury. Aby nie mieć kłopotów z trzymaniem się rurki, warto zakupić jeden z wielu dostępnych na rynku talków. Można je stosować nie tylko na dłonie, ale też na inne części ciała, które utrzymują nas na rurze.

Godne polecenia są płyny Dry Hands, iTAC2 czy Mighty Grip. Istnieje również tańsza opcja: zaopatrzenie się w magnezję wspinaczkową. Warto wypróbować kilka talków czy magnezji. Dostępne są w różnych formach: płynie, kostce czy proszku. Na każdego działa inny preparat, jest to zależne od pH naszego potu.

Są jednak i takie osoby, którym płyny czy proszki nie pomagają i nadal ślizgają się na rurze. Z myślą o nich producenci proponują rękawiczki do pole dance. Są one dostępne w różnych rozmiarach, aby każda osoba mogła dobrać parę odpowiednio przylegającą do dłoni. Kto ma wyjątkowy problem z potliwością dłoni, powinien wypróbować następujące połączenie: rękawiczki i talk matujący dłonie. Taki mix pozwoli na ćwiczenie bez ślizgania się.

Pole dance to sport, który powoduje – szczególnie przy nauce nowych figur – wiele otarć i siniaków. Istnieje sposób na to, by zmniejszyć ich ilość i zachować skórę w miarę nienaruszoną. Dla wrażliwych wyprodukowano ochraniacze na kostki, kolana, uda i piszczele. Takie ochraniacze również zwiększają przyczepność.

Zakup własnej rury pole dance

Zaawansowani uczestnicy zajęć pole dance i ci, dla których czas na sali to za mało, kupują własne rury. Wybierając rurkę, należy zwrócić uwagę na wysokość pomieszczenia, w którym będzie stała. Wielu producentów oferuje przedłużki, więc z łatwością dobierzemy odpowiedni rozmiar pionowego drążka. Jest do niego dołączona instrukcja, a jeśli ona nie wystarczy, w sieci dostępnych jest mnóstwo filmików instruktażowych, dzięki którym zamontujemy rurę.

Bezpieczeństwo podczas ćwiczeń pole dance to podstawa. Zarówno na sali, jak i w domu należy pamiętać o użyciu materaca. Jest on potrzebny szczególnie przy wykonywaniu figur do góry nogami i na dużej wysokości, np. połączenia kilku figur, które trzeba zaczynać najwyżej, jak się da. W sprzedaży dostępne są materace w różnych kształtach: prostokątne, kwadratowe, okrągłe, w wielu kolorach i o zróżnicowanym wzornictwie.

Po takich zakupach śmiało można ruszać na trening. Odsłonięte ciało, nieślizgające się ręce i materac pod rurką – to wszystko, czego potrzebujemy na zajęciach pole dance. Nie zapominajmy o pozytywnym nastawieniu i poczuciu humoru przydatnym wtedy, gdy nie wszystkie figury udaje nam się wykonać!

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Sport i turystyka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro