Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Co powiesić na ścianie? Plakaty z popularnych gier wideo

Najprostszym sposobem na ożywienie wnętrza jest powieszenie na ścianie kilku plakatów w antyramach. Jeśli jesteście graczami, Waszym pierwszym krokiem będzie zapewne wyszukanie kilku ładnych grafik z działu „gry komputerowe”. Pomożemy Wam!

Co powiesić na ścianie? Plakaty z popularnych gier wideo

Każdy wie najlepiej, co będzie dobrze wyglądać na ścianach jego mieszkania. Zakładamy, że jako rzecz upiększającą Wasze wnętrze wybraliście plakat z grafiką nawiązującą do Waszej ulubionej gry lub bezpośrednio z niej pochodzącą. Ale przecież oficjalnych i nieoficjalnych prac związanych z popularnymi tytułami jest tak dużo, że może przydać się pomocna dłoń. Jakie plakaty wybrać? Jak je ze sobą połączyć? Według jakiego klucza szukać? Czy wypada wieszać tylko te prezentujące naszą ukochaną serię?

1

Grafika oficjalna kontra artystyczna

Wszystkie wydawane gry posiadają tę jedną, główną grafikę, która w branży nazywana jest „key artem”. Na niej obowiązkowo znajduje się jakaś postać, mamy dobrze wyeksponowane logo lub tytuł, całość jest czytelna i charakterystyczna. Taką grafikę można umieścić jako reklamę w czasopiśmie, na ścianie w branżowym sklepie albo na autobusowym przystanku. Każdy, kto ją zobaczy, powinien od razu wiedzieć, o jaką grę chodzi.

Nie zawsze jednak to, co jest dobre z punktu widzenia marketingu, jest najładniejsze. Często twórcy zlecają różnym artystom tworzenie alternatywnych okładek lub grafik, które potem są wykorzystywane przy okazji edycji kolekcjonerskich albo wydań w steelbookach.

Którą opcję wybrać? Na plakatach ze smoczkiem Spyro wyraźnie widać różnice między tymi dwoma nurtami projektowania. Co Wam bardziej pasuje?

2

Wspólna myśl przewodnia

Załóżmy, że chcecie powiesić na ścianie więcej niż jeden plakat. Wtedy warto zawczasu przemyśleć temat i wybrać myśl przewodnią. Może wszystkie prace powinny być w jednakowej palecie kolorystycznej? Jaskrawoczerwone plakaty – niekoniecznie z motywami z jednej gry – będą ładnie kontrastować z jasną ścianą. Inną opcją jest po prostu wybranie prac prezentujących ten jeden, najważniejszy dla nas tytuł. Przykładowe grafiki przedstawiające Minecrafta pokazują szeroki przekrój artystycznego zacięcia.

3

Minimalizm!

Bycie wtajemniczonym w cokolwiek to świetna sprawa. Twórcy plakatów dotyczących gier też o tym wiedzą, dzięki czemu chętni mogą wybierać z całej masy minimalistycznych prac, które nawiązują do danego tytułu w sposób oczywisty tylko dla osób dobrze zaznajomionych z rzeczoną pozycją. Niekoniecznie trzeba przykuwać uwagę najbardziej znanym bohaterem albo wielkim logotypem serii – można przecież postawić na wyraziste kolory i coś bardziej symbolicznego. Kto nie gra w Fortnite’a, raczej nie skojarzy latającego autobusu właśnie z tą produkcją. To będzie Wasza tajemnica. Fajnie, prawda?

Świetnie będzie to pasować do serii, które jako takie uwielbiają sekrety, a zatem np. do Dark Souls czy BioShocka. Dyskretny motyw z takiej gry pokaże, że naprawdę w tym siedzicie. Z drugiej strony, jeśli chcecie powiesić na ścianie plakat z czegoś niezwykle popularnego – chociażby z Wiedźmina – i nie wpaść w banał? W tej sytuacji minimalizm także może Was uratować.

4

Plakaty ze świata gier

Potencjalnie najciekawszym podejściem do wybierania tego typu grafik jest wykorzystanie bogatego uniwersum danej gry. Jeśli zamiast zwykłego plakatu prezentującego okładkę można udekorować otoczenie obrazkami, które są żywcem wyjęte z wirtualnego świata, to warto z tego skorzystać. BioShock, GTA czy słynny Fallout to prawdziwe kopalnie ciekawych reklam i grafik, które będą świetnie wyglądać na ścianie. Pamiętajcie – promowanie Nuka-Coli nie oznacza przywiązania do słynnej marki napojów, tylko oddanie duszy świetnemu RPG.

5

Daj wyraz pasji

Na koniec inne podejście do tematu. Gracze to jedna wielka rodzina, która powinna się wspierać niezależnie od sympatii gatunkowych czy przywiązania do jakiejś serii. Gracze lubią grać! Może więc wystarczy dać wyraz samej pasji, jaką są gry komputerowe? Nie szukajcie plakatów związanych z tym czy tamtym tytułem, poszukajcie czegoś uniwersalnego. Czegoś, co powie innym, że jesteście graczami i lubicie przeżywać przygody w wirtualnym świecie. Tak po prostu. Wszak podróże kształcą, nawet jeśli nie ruszacie się z fotela ani na milimetr.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro