Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Co należy mieć, by móc grać w paintaball?

Paintball stał się w Polsce jedną z bardziej lubianych gier zespołowych, a jego popularność stale rośnie. Na rynku znajduje się wiele firm, oferujących zorganizowanie rozgrywki, poczynając od sprzętu, poprzez udostępnienie pola do gry z przeszkodami, aż po organizację profesjonalnych turniejów.

Co należy mieć, by móc grać w paintaball?

Podczas gry możesz sprawdzić swoje umiejętności taktyczne, podejmowania decyzji, a przede wszystkim dobrze się bawić. Jeśli wybieramy się pograć zorganizowaną grupą, najczęściej właśnie korzystamy z gotowego ekwipunku oferowanego przez firmy specjalizujące się w tego typu rozrywce. Na jednym razie jednak rzadko się kończy. Jeśli jesteśmy fanami tego sportu i lubimy zastrzyk adrenaliny, może powinniśmy pomyśleć nad skompletowaniem własnego zestawu do gry? Sprawdźmy, czego będziemy potrzebowali.

Marker – niezbędny do paintballu

Każdy, kto chociaż raz miał okazję zagrać w paintball, wie, że marker jest podstawą tego sportu. To rodzaj pistoletu, za pomocą którego staramy się trafić w przeciwnika podczas rozgrywki. W zależności od sposobu przeładowywania kulek markery mogą być ręczne, półautomatyczne oraz automatyczne. Aby marker działał prawidłowo, niezbędne jest zasilanie go dwutlenkiem węgla lub sprzężonym powietrzem. Posiadacz takiego sprzętu może samodzielnie doładować go w punktach dysponujących gazami technicznymi. W zależności od zasobności portfela możemy postawić na najprostszy pistolet JT US-50 Pistol Kit, idealny dla początkujących, lub na profesjonalne karabiny, np. na znakomitego półautomatycznego Kingmann Spyder MR5.

Maska – nie tylko dla bezpieczeństwa gracza

Maski do gry w paintball przypominają narciarskie gogle i podobnie jak one mają chronić oczy. Jest to niezwykle ważne, bo uderzenie plastikową kulką może nie tylko sprawić ból, ale również uszkodzić wzrok. Warto więc zainwestować w taki sprzęt, którego jakości będziemy pewni. Maski wykonane są najczęściej z trwałego i jednocześnie elastycznego plastiku, zapewniają stałą cyrkulację powietrza oraz komfort gracza. W dostępnych na rynku modelach dominują kolory czarny i moro, aby dopełniały strój uczestnika, który najczęściej utrzymany jest w kolorystyce kamuflażu.

Lufy i kule do gry w paintball

Lufy mogą być wykonane z karbonu lub metalu. Metalowe są cięższe, ale za to bardziej trwałe i odporne na zarysowania. Karbonowe są lżejsze, a także estetyczniejsze w wyglądzie. Najpopularniejsze obecnie na rynku lufy są wykonane z mieszanki tych dwóch materiałów, łącząc ich zalety. Dzięki temu gracz nie jest obciążony dużym ciężarem i nie musi rezygnować z zalet metalu.

Kule do gry w paintaball (wielkość zależna jest od kalibru lufy, jaką dysponujemy) charakteryzują się tym, że mają jaskrawe wypełnienie, w pełni ulegające biodegradacji i nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt. Oczywiście liczba kulek, jaką zdecydujemy się zakupić, zależy od tego, jak często zamierzamy korzystać z paintballowej rozrywki. Możemy zdecydować się na zestaw stu, jednakże biorąc pod uwagę, że podczas jednej gry zużywa się średnio od kilkudziesięciu do nawet 600-800 kul (jeśli korzystamy z markera automatycznego), warto od razu zaopatrzyć się w większy pakiet.

Paczka 500 kul to wydatek rzędu 29 zł, zatem warto w nie zainwestować, aby zabawa nie skończyła się zbyt szybko.

Odzież gracza

Jeśli przyjrzymy się odzieży graczy, dominującą jej cechą jest kolor – musi być maskujący, tak aby gracz pozostawał w niej niewidoczny. Podczas rozgrywek na polu gry roi się od ludzi odzianych w barwy zgniłej zieleni, czerni, brązu lub moro. Nie musimy jednak inwestować w specjalistyczną odzież. Biorąc udział w rozgrywkach, zadbajmy przede wszystkim o to, by była ona wygodna i nie krępowała ruchów. Pamiętajmy również, by strój dopasować do panujących podczas rozgrywki warunków atmosferycznych. Może warto przyjrzeć się bliżej mundurom z demobilu? Nie tylko kolorystycznie, ale i funkcjonalnie będzie to dobre rozwiązanie.

Ile kosztuje podstawowy zestaw?

Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą zakupu, przede wszystkim zastanówmy się, jak często chcemy korzystać z tej rozrywki. Na rynku dostępne są rozmaite zestawy, które gracz może wybierać, kierując się stopniem zaawansowania oraz zasobnością portfela. Sam marker z jednorazową kapsułą na gaz i 30 kulami to wydatek w wysokości 170 zł. Jeśli jednak chcemy zaopatrzyć się w kompletny zestaw, musimy liczyć się z wydatkiem minimum 500 zł. Weźmy jednak pod uwagę, że w cenie tej mamy nie tylko marker, ale również butlę, magazynek oraz maskę, czyli wszystko to, co jest niezbędne do gry. Wydaje się, że najlepsze rozwiązanie to decyzja o zakupie gotowego zestawu, który będziemy uzupełniać jedynie o kule. Jeśli jesteśmy miłośnikami paintballu i często korzystamy z tego typu rozrywki, jednorazowa inwestycja zwróci się w krótkim czasie.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Sport i turystyka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro