Co można zbudować z klocków LEGO?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być bardzo prosta: niemal wszystko! Poprzez połączenie ze sobą 40 000 000 000 klocków LEGO powstałaby wieża, która dosięgnęłaby księżyca. Spokojnie, nie będzie ci ich potrzebnych aż tyle, by móc skonstruować coś niezwykłego.

Dominika Kowalczyk Dominika Kowalczyk / 02-09-2015

Klocków LEGO nie trzeba nikomu przedstawiać. Od dawna wiadomo, że są doskonałą zabawką dla wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. Różnorodność zestawów sprawia, że z pewnością znajdziesz coś dopasowanego do swojego gustu. Poniżej podpowiadamy, co kryje się w ofercie LEGO, aby łatwiej było ci znaleźć zestaw specjalnie dla ciebie.

Klocki LEGO dla najmłodszych

Jeśli jesteś rodzicem chcącym rozbudzać w swojej pociesze kreatywność poprzez zabawę już od najmłodszych lat, zwróć uwagę na zestawy z serii LEGO Duplo. Pojawiają się tam propozycje dla dzieci, które mają niespełna 12 miesięcy, ale też i dla tych, które skończyły 5 lat. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mogą stawiać swoje pierwsze konstruktorskie kroki razem z moimi pierwszymi zestawami DUPLO, budując pierwsze domy, autobusy czy farmy. Z myślą o nieco starszych dzieciach, miłośnikach bajek Disneya, stworzono serie zestawów z postaciami z bajek. I tak, nasze maluchy zbudować mogą Pałac Kopciuszka, wyspę Piotrusia Pana lub Magiczną łódź Arielki.

Dobrze się składa swoje miasto

Każdy może poczuć się architektem, budowniczym i prezydentem miasta w jednym! Umożliwiają to produkty LEGO City. Znajdziesz tam wszystko, co potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania miasta. Stworzysz sieć kolejową łączącą ze sobą różne części miasta, wraz z dworcem kolejowym i superszybkim pociągiem pasażerskim. Zbudujesz plac miejski i zadbasz o bezpieczeństwo mieszkańców dzięki wzniesieniu budowli remizy strażackiej i posterunku policji. Dostępne są także oddział policyjny z psem, jak i mobilna jednostka policji, dzięki której możesz przemieszczać patrol służby na terenie całego miasta. Nie masz żadnych ograniczeń atmosferycznych, zależą one jedynie od twojej wyobraźni – możesz zbudować zarówno arktyczną bazę, jak i patrol straży przybrzeżnej. A jeśli tylko zapragniesz, poskładasz Miniprom kosmiczny i wyślesz go na eksplorację kosmosu.

Klocki LEGO dla wymagających

Dla tych, którzy od zabawki wymagają ruchu lub autentyczności, firma LEGO również przygotowała kilka propozycji. Pierwszą z nich jest seria LEGO CREATOR. Komponowane przy jej użyciu budowle i pojazdy wyróżniają się szczegółowością elementów, dzięki czemu konstrukcje zyskują na realności. Możesz zbudować stylową Paryską Restaurację, zabytkowe Kino, a nawet Warsztat Świętego Mikołaja. Złożysz także miniaturkę Mini Coopera oraz Mikrobusu Kempingowego Volkswagen T1.

Kolejną propozycją jest seria LEGO Technic, która z pewnością jest znana wszystkim pasjonatom składania pojazdów. Każdy z nich wyposażony będzie w autentyczne detale i funkcje. I tak na przykład model Mercedes Benz Arocs 3245 pozwoli na sterowanie zaawansowanym układem pneumatycznym, który umożliwi ruch żurawia. Z kolei zbudowany przez ciebie Quadbędzie w stanie pokonać nawet trudny teren i osiągnąć duże prędkości dzięki zamontowanemu napędowi. A to tylko przykłady modeli z tej serii, znajdziesz ich o wiele więcej. Prawdziwą gratką jest też seria LEGO Mindstorms, która pozwala nie tylko na zbudowanie robota, ale i na zaprogramowanie go! Poprzez połączenie zaawansowanych technologii i klocków możesz stworzyć niesamowitego robota i tchnąć w niego życie, używając interfejsu programowania opartego na ikonach, a przez to łatwego w obsłudze. Zbuduj takie roboty jak SPIK3R, które wyposażone są w czujniki i monitory. Dzięki specjalnej aplikacji Robot Commander można nimi kierować nawet przy użyciu smartfona lub tabletu. Dodatkową zaletą klocków jest to, że wszystkie zestawy można ze sobą łączyć w dowolny sposób.

Propozycją skierowaną do dorosłych, ale i nie tylko, jest seria LEGO Architecture. W jej skład wchodzą modele miniatur istniejących budowli zaliczanych do światowej klasy architektonicznych dzieł. Decydując się na zakup zestawu z tej serii, będziesz mógł stać się właścicielem m.in. zbudowanej własnoręcznie berlińskiej Bramy Brandenburskiej lub amerykańskiej siedziby prezydenckiej, czyli Białego Domu.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro