Ciepły śpiworek do fotelika samochodowego

Ciepły śpiworek do fotelika samochodowego

autor: Agata Misiurewicz-Gabi, data publikacji: 20-12-2016

Zimą o przeziębienie i chorobę nietrudno. Szczególnie należy więc zatroszczyć się o zdrowie najmłodszych i o zapewnienie im ciepła. Nie tylko na spacerze, ale także w samochodzie, gdzie podczas podróży narażone są na wyziębienie.

Dzieci kochają spać w samochodzie. Jednak podczas snu ich organizm znacznie się wychładza. Choć wiele osób woli tradycyjne kocyki, nie otulą one dziecka wystarczająco dokładnie. Łatwo się też zsuwają, co może umknąć uwadze rodzica zaabsorbowanego prowadzeniem pojazdu. Aby zapewnić dzieciom ciepły odpoczynek, należy koniecznie przewozić je w specjalnych śpiworach.

Miękkie i praktyczne materiały

Śpiworek do fotelika samochodowego powinien być przede wszystkim wykonany z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów, w których maluch będzie się czuł komfortowo. Najlepiej, aby był wewnątrz wyściełany popularnym ostatnio polarem minkylub naturalną wełną owczą. Jej zaletą jest to, że nie uczula, nie podrażnia skóry dziecka, a przy tym jest bardzo miękka i ciepła. Doskonale też wchłania pot i chroni przed przegrzaniem. Jeśli zamierzamy używać otulacza także podczas spacerów z wózkiem lub jazdy sankami, wybierzmy model z materiału wodoodpornego – ortalionu lub tkaniny używanej do produkcji wózków. Zwróćmy też uwagę na jego walory estetyczne. Mamy do wyboru zarówno bogatą paletę kolorów, jak i duży wybór deseni: misie, dinozaury, gwiazdki i wiele innych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze, sprawdźmy, czy śpiworek ma otwory na umieszczenie w nich 3- lub 5-punktowych pasów bezpieczeństwa. Tylko one dadzą nam gwarancję, że dziecko nie wyślizgnie się z siedziska podczas gwałtownego hamowania. Jeśli zależy nam na perfekcyjnym dopasowaniu otulacza do fotelika, wybierzmy model przeznaczony konkretnie do niego, np. Maxi Cosi lub Cabrio Fix Orgiami. Jeśli jednak mamy foteliki innych marek, pozostają nam otulacze uniwersalne, które pasują do wszystkich modeli.

Klasyczne śpiworki

Śpiworki kosztują 40–240 zł, w zależności od rodzaju materiałów użytych do ich produkcji i od marki. Nawet najtańsze spełniają podstawowe funkcje – mają otwory na pasy, są miękkie i uszyte z wodoodpornego materiału. Jeśli chcemy, by śpiwór starczył dziecku na dłużej, wybierzmy model z regulowaną długością. Wtedy w wersji skróconej o ok. 20 cm po odpięciu dolnej części będzie można użyć go w foteliku samochodowym czy w głębokim wózku, a przedłużony przyda się do sanek oraz wózków spacerowych.

Śpiworki-kombinezony

Śpiworki przypominające kombinezonbędą idealne dla młodszych dzieci. Okażą się niezbędne podczas pierwszej podróży niemowlaka ze szpitala do domu. W przeciwieństwie do tradycyjnych otulaczy te dla najmłodszych bobasów mają rękawki. Dodatkowo, aby wygodnie można było umieszczać w nich dzieci, są zapinane na zamek i obowiązkowo mają wcięcia na pasy bezpieczeństwa.

Kupując śpiworek do fotelika samochodowego, najlepiej wybrać taki, który będzie miał wiele dodatkowych zastosowań. Na pewno zaoszczędzi nam wydatków opcja 4 w 1, czyli otulacz pasujący również do wózka spacerowego, głębokiego i do sanek. Zwróćmy uwagę na rozmiar, aby zakup nie był ani za duży, ani za mały i by dziecku było w nim wygodnie. Pamiętamy też o walorach estetycznych i wybierzmy model nie tylko solidnie wykończony, ale i i ładny.