Ciekawe gadżety do zdobienia paznokci

Ciekawe gadżety do zdobienia paznokci

Perfekcyjnie wykonany manicure jest prawdziwą ozdobą damskich dłoni. Na naszych paznokciach coraz częściej goszczą jednak bardziej finezyjne zdobienia, które sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia. W ich wypadku szczególnie ważne jest dokładne wykonanie, które gwarantuje ciekawy efekt. Aby wykonać perfekcyjne zdobienia, warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które ułatwią to zadanie i sprawią, że manicure będzie zbierał same komplementy.

udostępnij

Małgorzata PypećMałgorzata Pypeć / 09-09-2016

Preparat ochronny do skórek

To świetny gadżet, szczególnie jeżeli lubimy skomplikowane zdobienia lub korzystamy z metod, które wiążą się z zabrudzeniem skórek lakierem. Jego usunięcie zmywaczem do paznokci może być problematyczne i wiązać się z uszkodzeniem manicure. Rozwiązaniem są gumy ochronne, które nakładamy na skórki przy paznokciach. Po wykonaniu manicure wystarczy je zerwać razem z resztkami lakieru do paznokci. Dzięki takiemu rozwiązaniu paznokcie będą wyglądały doskonale, a na skórkach nie pozostanie nawet odrobina lakieru.

Samoprzylepne tasiemki

Kolorowe taśmy o różnej grubości można wykorzystać na wiele sposobów. Cienkie idealnie sprawdzają się w roli dyskretnego i bardzo łatwego w wykonaniu zdobienia. Wystarczy przykleić je na paznokciach, aby nadać im charakteru. Taśmy sprawdzają się też w sytuacji, kiedy chcemy wykonać lakierem idealnie równe paski na paznokciach. Wystarczy przykleić je na płytce, a następnie nałożyć na nią emalię. Kiedy lekko podeschnie, należy ostrożnie usunąć tasiemkę z paznokcia, a całość pokryć lakierem nawierzchniowym. Dzięki temu manicure będzie bardziej precyzyjny, niż gdybyśmy malowali paski odręcznie.

Sondy do zdobienia

Sondy to z kolei idealny sposób na wykonanie na paznokciach zdobień w kształcie kropek lub małych kółeczek. Wystarczy pokryć jej końcówkę wybranym kolorem lakieru i delikatnie odbić kształt na paznokciach. Musimy jedynie uważać na to, aby na sondzie nie znalazła się zbyt duża ilość lakieru, bo może to skutkować zabrudzeniami płytki. Na Allegro znajdziemy wiele rozmiarów, które gwarantują ciekawe efekty – od maleńkich kropek po większe kółka. Najlepiej zaopatrzyć się od razu w zestaw sond o różnych wymiarach, które dadzą dużo więcej możliwości.

Stemple do paznokci

To kolejny sposób na szybkie ozdobienie paznokci. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw składający się ze stempla i blaszek z wzorkami. Na blaszki nakładamy wybrany lakier do paznokci, a następnie odciskamy go na stemplu i w ten sposób przenosimy na paznokcie. Na płytce pojawi się wybrany przez nas wzór. Stemple do zdobień to sposób na wykonanie nawet małych i skomplikowanych wzorów na paznokciu, których z pewnością nie wykonalibyśmy ręcznie. Całość wystarczy zabezpieczyć top-coatem, aby cieszyć się ciekawym manicurem.

Pyłek – efekt lustra

Hitem w zdobieniu paznokci jest efekt lustra, który możemy wykonać na wszystkich lub jedynie wybranych paznokciach. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny pyłek, który stworzy efekt lustra. Najlepiej stosować go na utwardzoną hybrydę, ale sprawdzi się też przy tradycyjnym manicure. Po nałożeniu lakieru nakładamy na płytkę proszek i delikatnie wcieramy go w paznokieć, aż do uzyskania pożądanego efektu lustra. Najlepiej wykorzystać do tego miękki pędzelek lub aplikator do cieni. Całość pokrywamy błyszczącym top-coatem, który utrwali efekt.

Ciekawe zdobienia na paznokciach może wykonać każdy, nawet osoby, które nie mają wprawnej ręki pozwalającej na własnoręczne narysowanie na paznokciach skomplikowanych wzorów. Dostępne gadżety i akcesoria bardzo ułatwiają to zadanie, sprawiając, że nawet precyzyjne zdobienia nie wymagają dużo czasu.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro