Ciekawe gadżety dla twojego psa

Większość właścicieli psów traktuje czworonogi jak swoich przyjaciół lub nawet członków rodziny. Chcemy dla nich jak najlepiej i często nie szczędzimy w tym celu pieniędzy. Kupujemy wygodne legowiska, śliczne miski i kolorowe zabawki, aby nasz pies był szczęśliwy. Do dyspozycji mamy jednak mnóstwo innych gadżetów, z istnienia których nie zdajemy sobie nawet sprawy.

Małgorzata Pypeć Małgorzata Pypeć / 06-07-2015

Kuweta do treningu czystości

Osoby, które miały w swoim domu szczeniaka, wiedzą, jak dużym wyzwaniem jest trening czystości. Psy potrzebują kilku dni, a nawet tygodni, by w pełni zapanować nad swoimi potrzebami i załatwiać je podczas spacerów. Jest to szczególnie uciążliwe, kiedy do dyspozycji mamy małe mieszkanie, a nasz plan dnia nie przewiduje możliwości wychodzenia z psem na zewnątrz kilkanaście razy na dobę. Z pomocą przychodzą specjalne kuwety dla psów, które nie wchłaniają zapachów i pozwalają pupilowi załatwiać swoje potrzeby nawet wtedy, kiedy nie ma nas w domu. Kuwety są estetyczne, wyłożone wykładziną imitującą trawę i łatwe w sprzątaniu. U mniejszych ras sprawdzą się nawet wtedy, kiedy pies dorośnie.

Pies na rowerze

Wielu właścicieli psów na co dzień porusza się po okolicy rowerem. Problemy zaczynają się, kiedy chcemy zabrać na wycieczkę swojego pupila. Nie nastręcza to problemów właścicielom aut, ale jeżeli takowym nie dysponujemy, stajemy przed trudnym wyborem. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w specjalny koszyk przystosowany do przewożenia psa na rowerze.

Do dyspozycji mamy modele mocowane przed kierownicą (jak klasyczne koszyczki do rowerów) lub na bagażniku. Bezpieczeństwo zapewnia siateczka, która uchroni psa przed wypadnięciem w trakcie jazdy. Alternatywą są małe wózeczki, które możemy dopiąć jako przyczepkę do roweru. Działają analogicznie do tych przystosowanych do przewozu dzieci. To rozwiązanie będzie szczególnie dobre dla osób mających problem z utrzymaniem równowagi w trakcie jazdy. Oczywiście ze względów technicznych pozwolić sobie mogą na nie jedynie właściciele niewielkich psów.

Bezpieczeństwo psa

Zależy nam na bezpieczeństwie naszych pupili. Nie zawsze jednak udaje się uniknąć przypadkowego zagubienia psa. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zniknął nam z oczu podczas spaceru. Oczywistym rozwiązaniem są identyfikatory, które możemy przyczepić do obroży. Bez trudu znajdziemy miejsce, w którym możemy wygrawerować na plakietce imię psa, nasz adres i numer telefonu. Kiedy ktoś znajdzie zwierzaka, bez problemu się z nami skontaktuje. Jeżeli jednak nie chcemy liczyć na przypadek, możemy zafundować naszemu psiakowi obrożę z lokalizatorem GPS. Dzięki niemu bez trudu uda nam się namierzyć miejsce, w którym aktualnie się znajduje.

Obowiązkowa woda

Zapewnienie psu odpowiedniej ilości wody jest konieczne, szczególnie w lecie. Zwierzę nie jest w stanie przewidzieć, że właśnie wybieramy się na dłuższy spacer i powinno odpowiednio dużo się napić. To nastręcza sporych problemów, szczególnie w mieście. W takich sytuacjach pomocny może okazać się przenośny bidon dla psa. Przypomina butelkę, którą możemy napełnić wodą i zabrać ze sobą, wychodząc z domu. Po rozłożeniu znajdziemy w nim niewielką miseczkę, z której pies bez problemu może się napić. Butelka jest lekka i poręczna, więc zajmuje mało miejsca. Jest też dużo wygodniejsza niż zabieranie osobno butelki z wodą i zwykłej miski dla psa. Sprawdzi się również w dłuższych podróżach samochodem.

Psi sportowiec

Właściciele psów lubiących ruch często mają problem z zapewnieniem im odpowiedniej dawki aktywności. Jeżeli nie chcemy biegać z psem, wystarczy zaopatrzyć się we frisbee lub piłkę, za którą nasz pupil będzie biegał. To jednak nie wszystko – producenci postawili na naprawdę odważne rozwiązania. Na rynku znajdziemy bowiem bieżnie przystosowane specjalnie dla czworonogów. Do wyboru mamy zarówno małe modele, które zmieszczą się nawet w niewielkim mieszkaniu, jak i bardziej profesjonalne, dla których konieczny będzie ogród lub podwórko.

Innym, mniej konwencjonalnym rozwiązaniem są kołowrotki dla psów. Swoim działaniem przypominają te znane z klatek dla chomików lub świnek morskich. Różnią się jedynie rozmiarem, dopasowanym do gabarytów małych i średnich psów. Nasz pupil może w takiej zabawce biec niemal bez końca, a my możemy ograniczyć długość spaceru do minimum.

Posiadając czworonoga, powinniśmy brać za niego odpowiedzialność i próbować zapewnić mu jak najlepsze warunki. Niektóre z gadżetów dla psów z pewnością nam w tym pomogą, ułatwiając życie zarówno nam, jak i naszemu pupilowi. Inne wydają się być nastawione jedynie na wygodę samych właścicieli. To od nas zależy, w które z nich się zaopatrzymy. Pamiętajmy jednak, że nic nie da psu więcej radości niż czas spędzony ze swoim panem.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro