Choinka w trzech stylach – elegancji, ludowy, nowoczesny

Choinka w trzech stylach – elegancji, ludowy, nowoczesny

Piękna, pachnąca, wyjątkowa! Taka właśnie jest świąteczna choinka. Pomysłów na jej ozdobienie jest mnóstwo, a każdy jest zachwycający. Przedstawiamy trzy czarujące style dekoracji: elegancki, ludowy i nowoczesny.

udostępnij

Anna RudnickaAnna Rudnicka / 07-12-2018

Nie ma świąt bez choinki! Starannie wybieramy najpiękniejsze drzewko, dekorujemy je lśniącymi bombkami, aby cieszyć się jego widokiem w okresie świątecznym. Kiedyś w polskich chatach zawieszano pod sufitem ścięty czubek jodły lub świerku, wierzchołkiem w dół, ustrojony w tradycyjne wydmuszki jaj, piernikowe figurki i jabłka znamionujące zdrowie. Ten prototyp drzewka nazywany był jodłką. W XIX wieku burżuazję polską oczarowała choinka niemiecka. Nowe drzewko stało prosto, a na jego gałązkach płonęły świeczki i połyskiwały kolorowe szklane bańki. Bardzo szybko choinka przeszła z salonów do chat, wypierając „biedną” jodłkę. Dziś choinka to symbol Bożego Narodzenia, bez którego trudno wyobrazić sobie dom w tym wyjątkowym czasie. Przygotowaliśmy przegląd najmodniejszych w tym roku dekoracji, dzięki którym świąteczne drzewko będzie niepowtarzalne.

Choinka na ludowo

Fot. M&Co, John Lewis, TK Maxx, TK Maxx, Shop

Każdego roku chcemy, aby nasza choinka wyglądała pięknie i niepowtarzalnie. Dlaczego by więc nie ubrać jej na ludowo? Wszystkie dodatki można szybko i łatwo przygotować własnoręcznie, nie wydając przy tym dużo pieniędzy. A jeśli nie mamy na to czasu, to w sklepach czeka na nas mnóstwo dekoracji, które wyglądają, jakbyśmy zrobili je sami. Girlanda z papieru lub szyszek, ozdoby wykonane z masy solnej, drewna lub papieru to typowe dekoracje w stylu folkowym. Choinka udekorowana w ten sposób jest kolorowa, ale jednocześnie skromna. Nie musimy się martwić, że przesadzimy z liczbą ozdób – im ich więcej, tym lepiej. To samo dotyczy kolorów, nie musimy decydować się na kolor przewodni – gra kolorami i odcieniami to typowy element ludowego stylu.

Elegancka choinka

Fot. Tiger, John Lewis, Amara, TK Maxx, TK Maxx

Mówiąc „elegancka” choinka, często myślimy o drzewku ze złotymi lub srebrnymi, bogatymi dekoracjami. W rzeczywistości elegancja to umiejętność łączenia efektownych ozdób z prostymi elementami. Elegancja to umiar! I czasami mniej znaczy więcej. W tym sezonie niezwykle modne są zielono-perłowe dekoracje. I takie właśnie możemy zawiesić na naszych choinkach, sprawiając, że staną się kwintesencją elegancji. Postarajmy się, aby bombek na choince nie było za dużo i aby perłowych i zielonych ozdób, w miarę możliwości, było równo. Bombki doskonale dopełni skromna girlanda świetlna z szyszkami i szczyt w kształcie gwiazdy. Elegancka choinka nie potrzebuje więcej dekoracji!

Choinka w nowoczesnym stylu

Fot. TK Maxx, Tiger, John Lewis, Home&You, Primark, Home&You

Dla miłośników niekonwencjonalnych rozwiązań także coś mamy. I to coś naprawdę wyjątkowego! W tym roku modne są dekoracje w kształcie rzeczy #instafriendly, czyli takich przedmiotów, które sfotografowane na instagramie zdobywają miliony lajków. Są to: hamburgery, liście monstery, palmy, tosty z awokado i kieliszki z prosecco. Dacie się skusić na choinkowe dekoracje rodem prosto z Instagrama? Jeśli nie, to mamy także drugą propozycję. Postawcie na geometryczne, metalowe ozdoby. Takie przestrzenne zawieszki pięknie współgrają z zielonymi gałązkami choinki. Nie przytłaczajcie ich lampkami i łańcuchami, to one powinny grać pierwsze skrzypce!

Zobacz również pozostałe poradniki świąteczne!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro