Chcesz wynająć swoje mieszkanie? Pomysły, jak tanio i stylowo urządzić łazienkę

Przygotowanie mieszkania pod wynajem to sprawa, której nie należy pomijać. Dobrze urządzone, pachnące świeżością wnętrza będą zachęcać do zamieszkania. Szybkie znalezienie najemcy to zysk i korzyść dla właściciela.

Alicja Kamińska Alicja Kamińska / 02-09-2015

Najczęściej popełnianymi błędami przed wystawieniem ogłoszenia są skrajności: zbyt kosztowny generalny remont albo zupełny brak wkładu w przygotowanie czterech kątów dla nowych mieszkańców. Odrobina wysiłku, dobrej woli i minimalny nakład finansowy mogą skutecznie podbić ofertę na rynku nieruchomości oraz sprawić, że najemca znajdzie się szybciej. Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, na które przyszli lokatorzy zwracają największą uwagę.

Drobne naprawy – duże znaczenie

Zepsute, niedziałające sprzęty od razu rzucają się w oczy. Łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna, więc nie można dopuścić do zaniedbań w tej kwestii, pragnąc zachęcić najemcę. Niedziałająca spłuczka, cieknący kran, pęknięta uszczelka to naprawy, które nie wymagają dużej ilości pieniędzy, a wiele z nich można przeprowadzić samemu, bez potrzeby wzywania fachowca. Taka dbałość o detale zapewni nam sukces przy negocjacji ceny wynajmu. Wymieniając niektóre rzeczy w łazience, warto kierować się zasadą średniego kosztu, z jednoczesną dobrą jakością – tak aby posłużyły przez dłuższy czas. Neutralny styl wystroju to najlepsze rozwiązanie.

Neutralny wystrój łazienki pod wynajem

Na początku warto określić mniej więcej, kto będzie zainteresowany naszym mieszkaniem. Studenci, rodzina z dziećmi czy też zapracowany singiel. Świadczyć o tym będzie układ i wielkość pomieszczeń, a także okolica. W każdym jednak wypadku najlepszym wyborem jest stawianie na neutralny wystrój, który mieszkańcy będą mogli dopracować według własnego gustu. Nie wybierajmy więc kontrowersyjnego stylu glamour czy też romantycznych, różowych kwiatków, jeśli nie wiemy komu przyjdzie mieszkać w ich otoczeniu. Warto zainwestować w zestaw akcesoriów łazienkowych w jasnych kolorach, wymienić dywaniki i zasłonkę prysznicową na nowe i czyste.Warto pamiętać o oświetleniu. Przestronne i jasne pomieszczenia sprawiają wrażenie czystych i większych, niż są w rzeczywistości. Osoba wprowadzająca się do nowego mieszkania szuka miejsca dla siebie, nie chce być przytłoczona rzeczami właściciela, bibelotami pamiętającymi historię jego rodziny. Zadbajmy o mocne żarówki oświetlające całe wnętrze. Trik z powieszeniem na ścianie dużego lustra, sprawi, że dodamy łazience metrażu.

Generalne sprzątanie

W prezentowanym potencjalnemu najemcy mieszkaniu bardzo ważna jest czystość i przyjemny zapach. Przygotowując łazienkę, warto sprawdzić stan silikonowych uszczelnień urządzeń sanitarnych – czarne narosty pleśni przy wannie skutecznie zniechęcają do kąpieli. Jeśli ich stan jest krytyczny, należy je wymienić, zanim jeszcze bardziej się pogorszy. Zwróćmy uwagę na fugi oraz terakotę. Nabłyszczenie i regeneracja nie kosztują wiele, a różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Postarajmy się, aby nieprzyjemny zapach nie wydobywał się z rur i sedesu – użyjmy płynów i żeli bakteriobójczych, które rozprawią się z problemem. Na koniec warto ustawić w dyskretnym miejscu odświeżacz powietrza, a oglądanie mieszkania będzie należeć do przyjemnych czynności.Wynajem własnego mieszkania to niełatwa sztuka. Lojalni i nieuciążliwi lokatorzy na lata to skarb dla właściciela. Warto poświęcić trochę wysiłku, aby znaleźć odpowiednich ludzi, którzy będą chcieli zamieszkać w naszej nieruchomości.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro