Chcesz wynająć swoje mieszkanie? Pomysły, jak tanio i stylowo urządzić kuchnię

Jakie są korzyści z przygotowania mieszkania pod wynajem? Chociażby zadowolenie najemców. Warto włożyć w ten proces trochę zaangażowania i wysiłku, dzięki czemu ogłoszenie, które wystawimy, będzie cieszyło się zainteresowaniem.

Alicja Kamińska Alicja Kamińska / 04-09-2015

Właściciele mieszkań często tkwią w przeświadczeniu, że przed wynajmem mieszkania należy przeprowadzić generalny remont – mija się to z celem. Przecież nakłady finansowe mogą zwracać się miesiącami, a nie możemy mieć pewności, że wynajmujący będą odpowiednio dbać o nowe meble i dodatki. Z drugiej strony obserwuje się także brak jakiegokolwiek przygotowania przed zaproszeniem lokatorów – może to skutkować obniżeniem wartości nieruchomości. Warto tego uniknąć, szczególnie że atrakcyjne urządzenie kilku pomieszczeń nie musi wiązać się z wielkim wysiłkiem. Kuchnia to niewątpliwie serce domu – dobrze, aby zachęcała do zamieszkania w nim.

Drobne naprawy i zmiany

Niewielkie usterki, mimo że na co dzień nie zwracają większej uwagi, to przy oglądaniu mieszkania bardzo rzucają się w oczy. Warto sprawdzić, czy kran nie przecieka, zmywarka nie odrzuca zapachem z wnętrza, a w lodówce nie przepaliła się żarówka. Dbałość o szczegóły wyróżni nasze lokum. Świetnym sposobem na odświeżenie kuchni jest wymiana frontów szafek. Nie trzeba ich całych demontować, ale ładne drzwiczki i klamki na pewno zrobią wrażenie na przyszłych lokatorach. Postaraj się, aby styl wystroju był jak najbardziej neutralny. Dodatki i dekoracje pozostaw przyszłym mieszkańcom – nie znasz przecież ich gustu. Pole do popisu przy dopracowywaniu detali sprawi, że lepiej się zadomowią.

Sprzątanie

W kuchni bardzo ważna jest czystość. Już przy oglądaniu mieszkania potencjalni najemcy zwrócą na to uwagę. Nikt przecież nie chce wprowadzać się do zagraconego i zaniedbanego mieszkania. Podłogi należy porządnie wyczyścić, a jeśli są drewniane – zaimpregnować. Kuchenną terakotę można z powodzeniem nabłyszczyć, aby zyskała świeżego wyglądu. Płytę grzejną i piekarnik bez trudu wyczyścisz specjalnymi detergentami.

Zapach

Bardzo ważnym elementem mieszkania jest zapach – postaraj się, aby w kuchni unosił się przyjemny aromat. Świetnym trikiem agentów nieruchomości jest skropienie blachy piekarnika olejkiem waniliowym, który sprawia, że czujemy się jak w pachnącym domowym ciastem, przytulnym domu.

Przestrzeń i światło

Dobre oświetlenie – sztuczne i naturalne – wpływa na postrzeganie wnętrza przez człowieka. Szukając nowej przestrzeni do życia dla swojej rodziny, przyszły mieszkaniec na pewno bardziej skłoni się ku czystemu i jasnemu lokum, a nie ciemnej, przytłaczającej jaskini. Warto przejrzeć wszystkie żarówki i dopilnować, aby światło docierało do każdego zakamarka kuchni. W oknach świetnie sprawdzą się jasne firanki, które dobrze przepuszczają promienie słońca.

Wyposażenie kuchni pod wynajem – o czym pamiętać?

Na sam start warto zapewnić przyszłym najemcom minimum sprzętów i wyposażenia potrzebnego do gotowania. Jak wiadomo – każdy kompletuje swoje rzeczy zgodnie z zapotrzebowaniem i stylem życia, jednak kilka talerzy, kubków i sztućców przyda się każdemu. Dodatkowo dobrze, aby w szafkach znalazł się garnek i patelnia. Kuchnia z podstawowym wyposażeniem nie będzie wyglądać pusto, a i pierwsze dni w nowym domu będą łatwiejsze do przeżycia. Przygotowanie mieszkania pod wynajem to nie tylko formalne kwestie związane z umową czy też samo wystawianie ogłoszeń. Do przyjęcia nowych mieszkańców warto się przygotować, ponieważ zadowoleni i lojalni lokatorzy, zdecydowani na długi okres pobytu, to skarb dla wynajmującego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro