Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

CB-Radio do 700 zł – polecane modele

CB-Radio to nieodzowny element kabiny praktycznie każdego zawodowego kierowcy. Dzięki temu urządzeniu możemy porozumieć się z innymi użytkownikami drogi w promieniu nawet kilkunastu kilometrów i zapytać np. o sytuację na trasie lub ewentualną obecność patroli policyjnych. W niniejszym poradniku postaram się doradzić, jakie CB-Radio wybrać, jeśli mamy do wydania na ten cel aż 700 zł.

CB-Radio do 700 zł – polecane modele

PRESIDENT HARRY III ASC

Jednym z najpopularniejszych sprzedawanych na Allegro urządzeń tego typu w cenie do 700 zł jest model PRESIDENT HARRY III. Radio jest bardzo zaawansowanym sprzętem oferującym m.in. takie funkcje, jak ASC (automatyczna blokada szumów), RF-Gain (regulowana czułość odbiornika), możliwość zmiany kanałów za pomocą mikrofonu, VOX (aktywowanie nadawania głosem), VOX SET (regulacja czułości VOX), HI-CUT (redukcja wysokich tonów), NB (filtr przeciwzakłóceniowy), ROGER (sygnał zakończenia nadawania) oraz SCAN (skanowanie kanałów).

W kwestii parametrów technicznych mamy tu czułość 0,5 uV – 113 dBm (AM/FM) przy SINAD 20 dB, zakres częstotliwości 26,960–27,405 MHz, 40 kanałów AM/FM oraz 4 W moc wyjściową. Co z ceną? HARRY III jest sprzedawany w przeróżnych zestawach. Samo CB-Radio można kupić za ok. 530 zł, jeśli zdecydujemy się na zestaw z anteną – cena wzrośnie nawet do 700 zł.

YOSAN CB-250

Ten model spodoba się przede wszystkim osobom, które na przednim panelu samochodu mają raczej niewiele miejsca na instalację CB-Radia. YOSAN CB-250 to zaawansowane radio, którego wszelkie manipulatory i wyświetlacz LCD zostały umieszczone w mikrofonie. Urządzenie główne, posiadające większość komponentów elektronicznych, ma postać skrzynki, którą z powodzeniem można umieścić np. pod fotelem kierowcy.

Jeśli chodzi o funkcje, mamy tu automatyczną blokadę szumów ASQ, podwójny filtr przeciwzakłóceniowy oraz regulację czułości odbiornika przez przycisk DX. Co ze specyfikacją? Radio pracuje w zakresie częstotliwości od 26,900 do 27,400 MHz, z modulacją AM/FM, natomiast maksymalna czułość wynosi -120 dBm AM oraz -121 dBm FM (przy 12 dB SINAD).

Jeśli chodzi o moc nadajnika, mamy tu standardowe 4 W. Dla wielu osób ważną informacją jest fakt, że w zestawie producent dodaje przedłużacz mikrofonu o długości 200 cm, który w wielu sytuacjach może być wyjątkowo przydatny. Cena YOSAN CB-250 to ok. 450 zł. Zestawy sprzedawane wraz z anteną są oczywiście nieco droższe.

PRESIDENT JOHNNY III ASC

Kolejnym wartym polecenia radiem CB w cenie nieprzekraczającej 700 zł jest PRESIDENT JOHNNY III ASC. Z dostępnych w nim funkcji warto wspomnieć o ASC, Hi-CUT, RF-Gain oraz ANL. Decydując się na ten model, koniecznie należy zwrócić uwagę na fakt, że posiada on tylko jedną modulację – AM. Jest tu również SCAN, VOX, a także ROGER (wszystkie funkcje zostały wyjaśnione podczas przybliżania pierwszego w tym zestawieniu radia).

W kwestii parametrów – mamy tu moc nadawania 4 W, zakres częstotliwości pracy od 26,960 do 27,400 MHz oraz czułość 0,5 uV – 113 dBm przy 20 dB SINAD. Co z ceną? PRESIDENT JOHNNY III ASC w wersji bez anteny jest do kupienia za ok. 450 zł. Jeśli zdecydujemy się na wariant z anteną, przyjdzie nam zapłacić ok. 700 zł.

COBRA 75 ST EU

Jeśli – podobnie jak w przypadku YOSAN CB-250 – zależy wam na dyskretnym montażu CB-Radia w samochodzie, to warto rozważyć zakup modelu COBRA 75 ST EU. Wszelkie manipulatory i wyświetlacz LCD zostały tu umieszczone na mikrofonie, natomiast urządzenie główne (czarną skrzynkę) można bez problemu schować, np. pod fotelem. Nie należy się przy tym martwić o długość kabla między mikrofonem a radiem, który po rozciągnięciu mierzy aż 3 metry.

Z ważniejszych funkcji warto tu wspomnieć o Sound Tracker, która pozwala podbić sygnał użyteczny, poprawiając tym samym stosunek komunikatu do szumu. Jak prezentuje się specyfikacja tego CB-Radia? Czułość to 0,5 uV przy 20 dB SINAD, częstotliwość pracy mieści się w przedziale 26,965–27,405 MHz, natomiast modulacja obejmuje zarówno fale AM, jak i FM. Moc nadajnika to standardowe 4 W. Jeśli chodzi o cenę, to jest ona dość przystępna, ponieważ samo radio kupimy już za ok. 450 zł, natomiast z anteną – za ok. 550 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro